MANDALA INTIMNÍHO ZDRAVÍ - crowfunding kampaň

MANDALA INTIMNÍHO ZDRAVÍ

Kniha, provázející na cestě k přirozenosti ženského zdraví. Pro ženy přirozené~zdravé~krásné~vyrovnané.

Knihy
MANDALA INTIMNÍHO ZDRAVÍ

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Napadlo vás někdy přemýšlet o tom, kolik mýtů o intimním zdraví i v moderní době stále ještě máme? A jak moc si jimi zbytečně komplikujeme zdraví i celý život?

Hormonální antikoncepce nás vyléčí.

Menstruaci musí žena prostě přetrpět.

Konkrétní zdravotní potíž nelze uzdravit, musíme se s ní prostě pasivně smířit.

Když žena neotěhotní do jednoho roku, je její jedinou záchranou IVF.

Jako profesionální zdravotník takové názory slýchám celý život. A upřímně řečeno, nestačí mi to. Díky znalostem, a hlavně díky mnoha zkušenostem, mohu dnes s klidem prohlásit, že přirozené je být zdravý, a že z naprosté většiny chronických potíží se lze uzdravit.

Proč by nás intimní zdraví mělo vůbec zajímat?

O tom, že ženy v moderní době tak trochu přestávají být ženami, toho bylo napsáno již mnoho. Rychlé životní tempo, přehnané orientace na náš výkon, stres, nepřirozený způsob stravy, příliš málo nebo příliš mnoho pohybu... To všechno se na našem zdraví podepisuje. Ženské tělo ale nebylo stvořeno pro takové dlouhodobé přetížení. Jako první na to reaguje právě křehký ženský hormonální systém. Skutečně stále více žen se potýká s hormonální nerovnováhou. Jejich tělo není schopno tvořit dostatek ženských hormonů. Někdy dokonce dlouhodobě převládne mužský hormon testosteron.

A žena si toho zpravidla všimne, až když už tělo hlásí tuto nerovnováhu zcela jasně - nepravidelností menstruačního cyklu, zcela chybějící menstruací, syndromem polycystických vaječnků, zdánlivou neplodností a mnohými dalšími.

Ženy "s rozházenými hormony" jsou odrazem dnešní doby. Ztratily jsme kontakt s vlastním tělem, a z naší nevnímavosti plynou i zdravotní potíže. Pokud chceme prožívat naplněný milostný život a přivádět na svět zdravé a šťastné děti, musíme sebe sama opět poznávat v přirozené podobě - bez syntetických hormonů a zásahů zvenku.

Vždyť vnímavá žena je darem pro všechny - zdravá, krásná, vyrovnaná ve svých emocích, inspirativní, plodící.

Co je nyní můj cíl?

Cítím, že je načase vydat knihu. Na cca 200 stranách knihy najdete vše podstatné o intimním zdraví.

Taky milujete ten pocit, když se schoulíte do křesla pod svou oblíbenou deku, a otevřete knihu, která vás svým obsahem úplně pohltí? Já ano, a právě proto jsem se rozhodla vytvořit knihu, která vás potéší pokaždé, když ji vezmete do ruky. Můžete se těšit na elegantní a přehledné zpracování, vytištěné na krásném přírodním papíře. 

Věřím, že kniha bude hodnotnou součástí knihovničky vaší i všech dalších žen, kterým se rozhodnete knihu darovat. 

Co v knize naleznete?

Informace o všech důležitých pilířích ženského intimního zdraví. Napadlo vás někdy, kde se pohlavní hormony vlastně berou? A co rozhoduje o jejich množství?  Hormonální osa nemůže fungovat zdravě, pokud jí to neumožníme. Proto musíme pečovat vhodně o všechny spolupracující prvky.

Vysvětlení souvislostí mezi jednotlivými částmi. Víte, jak souvisí zdraví pánevního dna s harmonicky fungující hormonální osou? Napadlo vás, že za bolestivou mestruaci často může i nevhodně zvolená menstruační pomůcka? Také různé metody antikoncepce našemu zdraví mohou velmi napomáhat, ale některé také zásadně škodit.

Popis, čemu ve svém každodenním životě věnovat pozornost. Víte, že i zapálené příznivkyně zdravé stravy často jí nevyváženě a chybí jim základní živiny pro hormonální zdraví? Rozhodně vždy neplatí, že čím víc pohybu, tím budeme zdravější. Ženskou plodnost ovlivňuje i výběr správné obuvi.

Co naše hormonální zdraví narušuje v moderní době. Vedle nepřirozené stravy, je to většinou stres, kterému se málokdo dokáže zcela vyhnout. Také znečištění životního prostředí páchá v lidském těle nemalý zmatek. Co s tím můžeme dělat?

Zkušenosti moudrých odborníků. Nejsem příznivcem suchých dat, proto v knize najdete také sdílení zkušeností odborníků, kteří již překročili hranici víry v celospolečenská dogmata. 

Inspiraci. Své poznání s vámi budou sdílet i odvážné ženy, které se rozhodly pro cestu k uzdravení a vnitřní svobodě. Věřím, že jejich slova budou impulzem k objevování přirozeného zdraví i pro vás. 

Proč potřebuji nyní vaši podporu?

Je pro mě důležité, sdílet vše v čisté podobě. Proto vydání knihy nesponzoruje žádná firma ani organizace. Zatímco obsah knihy je takřka hotov, přichází na řadu dokončovací práce. Finančně náročný je hlavně samotný tisk knihy, a pro jeho zafinancování potřebuji právě nyní vaši podporu.

Pokud se na účtu sejde částka vyšší, s radostí finančně odměním i všechnu ostatní dobře odvedenou práci, jako je grafické zpracování nebo korektury textu. A pokud bude částka ještě o něco vyšší, vytiskneme o to víc kusů knihy.

Proč právě Startovač?

Bez vaší pomoci nyní knihu nemohu vydat. Zároveň jsem si vědoma, že  spousta z vás knihu chce darovat pod stromeček, a tak dělám vše proto, aby vás Ježíšek nezklamal :) Pokud bude tato kampaň úspěšná, vyjde začátkem prosince vyjde první (speciální) vydání v omezeném nákladu. 

Jestli zatím váháte, tak si s předobjednávkou pospěšte. Pokud projekt podpoříte v této kampani, získáte knihu za zvýhodněnou cenu.

Podporou projektu umožníte tisk prvního vydání knihy.

Kdo jsem?

Jsem specialistka na přirozené cesty léčení.

Vystudovala jsem univerzitní obor farmacie, který mi dal mnoho hlubokých znalostí. Devítiletá lékárenská praxe potom přinesla i spoustu zkušeností z oblasti klasického "západního" zdravotnictví. 

Držet se jen doporučených postupů mě ale vnitřně nenaplňovalo. Hledala jsem totiž způsoby, jak najít příčiny zdravotních potíží a jak je potom skutečně uzdravovat (ne je pouze maskovat léky). Studovala jsem dále směry fytoterapie (léčivých bylin), homeopatie, prošla jsem výcvikem psychoterapeutickým. Nyní se věnuji hlavně oboru Nutraceutika, který pojednává o léčení skrze přirozené potraviny.

Rozhodla jsem se lékárenské prostředí opustit a zaměřit své síly na budování přirozeného zdraví. Poslední dva roky se pohybuji v prostředí příznivců zdravého životního stylu, vegetariánů, veganů a vitariánů. Díky těmto zkušenostem vidím, jak zoufale v českém prostředí chybí zkušení odborníci, kteří vidí do obou směrů - klasického zdravotnického i hlubšího alternativního. A tento směr se snažím také aktivně rozvíjet.

Co si o tomto projektu myslíte?