Malina Brothers & Kateřina García - crowfunding kampaň

Malina Brothers & Kateřina García

Pomozte nám s vydáním nového alba Malina Brothers & Kateřina García!

Hudba
Malina Brothers & Kateřina García

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Úvod

Jsou tomu už více než dva roky, kdy se nám s vaší pomocí podařilo nahrát a vydat album Malina Brothers & Charlie McCoy. Deska má úspěch a dělá radost mnoha lidem u nás i v zahraničí, a to i díky vám, kteří jste nás podpořili na Startovači. Od té doby uplynulo hodně vody v Metuji a my jsme nashromáždili nové písničky na další album, které, jak doufáme, bude opět výjimečné. Pozvání přijala naše kamarádka a úžasná zpěvačka Kateřina García. Deska bude netradiční směsí bluegrassu, irské hudby nebo western-swingu s velikým podílem autorských skladeb. Budeme moc rádi, když se nás rozhodnete podpořit a přispět tak k úspěšné realizaci alba, protože bez vás to dnes opravdu nejde! 

 

TATO TRIČKA OD NÁS MŮŽETE DOSTAT 

Chtěli byste raději jinou barvu? Napište nám a uvidíme co se povede :-)

MB triko startovac.jpg

 

 

 

PODÍVEJTE SE NA FOTO KOMPILACI Z NATÁČENÍ

 

Zrod inspirující spolupráce s Katkou

Hudební cesty bratrů Malinových a zpěvačky Kateřiny García se protínají více než patnáct let. Počátek spolupráce banjisty Luboše Maliny a Katky sahá ještě do dob, kdy Katka působila ve skupině Dún and Doras. V roce 2007 natočili společně s Lubošem a skupinou Garcia album Woven Ways a o tři roky později album Before Down. V roce 2013 dokončili album sefardských písní se skupinou Kon Sira. Mezi tím si ještě Katka "odskočila" zazpívat na album Časosběr Pepy Maliny.  Minulý rok nazkoušeli Malina Brothers a Katka několik písní ke společnému vystoupení ve Strážnici. Výběr písniček, barvy vokálů a energie Katky nás tak nadchla, že jsme začali vážně uvažovat o společné desce. Po řadě emailů a prohrabání šuplíků se nám podařilo dát dohromady několik adeptů na společnou desku. Vyšel nám z toho citlivý mix bluegrassu, western-swingu a irské muziky, tedy všeho, co nás odmalička ovlivňuje a tvaruje. Po několika zkouškách, kdy kvůli nám Katka musela sednout na letadlo z Dublinu do Prahy a vetknout své dvě dcerky do náruče svého chápajícího manžela Patrika, bylo jasné, že s tím musíme do studia.

 

 

KATEŘINA GARCÍA

 

Zpěvačka česko - španělského původu Kateřina García, je považována za jednu z nejvýraznějších osobností irského zpěvu u nás. Narodila se v Praze, vyrůstala v Barceloně a nyní žije v Dublinu. Kateřina se začala věnovat zpěvu tradiční irské a ostrovní hudby ve skupině Celtic Rej. V roce 1998 spoluzaložila kapelu Dún an Doras, ve které působila do roku 2007. Od roku 2001 spolupracuje s Lubošem Malinou (Druhá tráva). S jejich společným projektem Garcia byla obě vydaná alba Woven Ways (Supraphon, 2007) a Before Dawn (Indies Happy Trails, 2010) nominována na žánrové ceny Anděl. Mimo to spolupracovala s řadou muzikantů napříč hudebními žánry (Robert Křesťan a Druhá tráva, Pavel Bobek, Steve Walsh, Alan Doherty, James Ryan, dublinský Traditional Arts Collective a další). V roce 2013 natočila se svoji sestrou Bárou a skupinou Kon Sira album sefardských a balkánských písní. Zajímavostí je i rodová linie Kateřiny García, jakožto pravnučky malíře Alfonse Muchy, kde se nezapře její umělecký talent a inspirace předky. Kateřina je hispanistka a v současné době přednáší na Department of Hispanic Studies, Trinity College Dublin. 

 

Poslechněte si ukázky z připravované desky :)

 

Natáčení desky

Pro natáčení jsme si zvolili trochu netradiční prostor horské chalupy v Jizerských horách. Ráno si uvaříte kafe, zakousnete kousek koláče od Katky, naladíte nástroj a jdete na to. A když to zrovna moc nejde, zajdete si na chvíli do lesa na houby. Takže si umíte představit, čím se asi celou dobu živíme :). O zvuk a celou nahrávku se nám stará náš holandský kamarád a výborný zvukař Christopher Schut. Inspirativní prostředí a pohoda při nahrávání je pro nás moc důležitá. Doufáme, že se trochu té pohody z desky přenese i na vás a bude se vám líbit.

1_web.jpg

 

 

PODÍVEJTE SE NA VIDEO Z NATÁČENÍ

 

Proč jsme se rozhodli pro Startovač?

Se vznikem nového CD jsou spojené přímé náklady s nahráváním, pronájmem techniky, zvukařem, výrobou obalu a samotného CD, grafikou a dalšími věcmi, které jsou hrazené částečně z vlastních zdrojů a částečně díky vám, lidem, kteří nám fandíte. Crowdfounding je pro nás nejlepší možností jak projekt realizovat a ještě navázat bližší kontakt s posluchači, kteří mají možnost svého oblíbeného muzikanta, či kapelu podpořit a k tomu získat krásné odměny. Motivací jsou pro nás i vaše reakce po první realizaci Startovače k desce s Charliem McCoyem, kdy jste za námi chodili a povídali si o projektu a všem okolo něj. Hodně z vás se ptalo, jestli budeme Startovač připravovat i k další desce. Odpověď už tedy znáte :) 

Máme radost, že se najdou nadšenci a kamarádi, kteří nám pomáhají. Pokud byste se chtěli na této podpoře v rámci startovače také podílet, budeme moc rádi. 

Vaši Malina Brothers

 

Pokud se cílová částka do 30 dnů nevybere, projekt se ruší a vaše peníze vám budou v plné výši vráceny. 

Vynasnažíme se, aby se k vám naše dárky dostaly co nejdříve po vydání CD, tedy koncem listopadu, nejpozději však do 15.prosince 2017. 

Můžete také navšívit naše webové stránky a facebookový profil 

www.malinabrothers.cz

https://www.facebook.com/MalinaBrothers?fref=ts

Co si o tomto projektu myslíte?