Majitelé reality - crowfunding kampaň

Majitelé reality

Přispějte na vznik dokumentárního filmu o lidech, kteří se díky osudu ocitli tam, kde původně být nechtěli, ale kteří tuto realitu přijali za svou...

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Přispějte na vznik a dotvoření specifického dokumentárního filmu - je potřeba zafinancovat náklady na samotné natáčení (benzín, technika) a později i na střih, zvukový mix apod. V případě, že se nám podaří vybrat i víc peněz (např. dvojnásobek), máme v plánu dotočit do filmu i profily minimálně dvou dalších "alternativních celebrit"...

Námětem filmu je zobrazení čtveřice lidí, kteří sice nežijí takzvaným tradičním způsobem života, ale ani se nedají nazvat losery, nýmandy nebo životními ztroskotanci. Naopak, většinou mají výjimečné schopnosti i nadání, dělají nebo provozují věci, které by běžné lidi dělat nenapadlo, akorát jejich životní podmínky, v jednom případě psychická choroba, jim některé tyto věci dělat znemožňují nebo ztěžují:

Ivoš s kozú vzhlížajú na rejžu.jpg

Bývalý světoběžník Ivo Trmal žije s kozama na pozemku u Berounky a je tam celkem spokojen (KOZÍ REALITA).

Někdejší věhlasný reportér magazínu Koktejl Libor Michalec žije s rodinou ve svém domě v Lubenci a psychická nemoc mu znemožňuje naplno pracovat jako novinář, jak byl kdysi zvyklý (SAMETOVÁ REALITA).

Tanečnice, výtvarnice a léčitelka Milena Dolečková žije v Kadani na sídlišti „C“ v malém panelákovém bytě, ale raději by žila blíž k přírodě na čistém vzduchu ve vlastním rodinném domku (REALITA VYLOUČENÉ LOKALITY).

Výtvarník Karel Vašák žije s kočkama na smetišti u zahrádkářské kolonie za Kadaní a moc si v tom nelibuje (KOČIČÍ REALITA).

VAŠÁK.jpg

Kdo z nich je spokojen s realitou svého života?
A co je to vůbec realita?

(V případě, že se nám podaří vybrat víc prostředků, případně udat tento film jako námět na dokument do ČT (s delší metráží), máme v plánu dotočit do něj profily minimálně dvou dalších respondentů - básníka a meteorologa Romana Szpuka a bývalou dětskou hereckou hvězdu Moniku Foris Kvasničkovou.)

kamera - Petr Netušil
hudba - Guglielmo Pagnozzi, Psí vojáci, Haj hou
střih – Blanka Kulová
námět, scénář, zvuková spolupráce, režie – Karel Rada

veliký lulu natáčí.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?