Lukáš Práchenský pákař vozíčkář - crowfunding kampaň

Lukáš Práchenský pákař vozíčkář

Dobrý den, rád bych s vaší pomocí potrápil světovou špičku na mistrovství světa 2019 v páce vozíčkářů. Jsem členem České reprezentantace od roku 2015

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

ArmwreslingDobrý den, jmenuji se Lukáš Práchenský ročník 1973 a jsem členem České reprezentantace od roku  2015.Jsem vozičkář po rakovině míchy a rád bych se zůčastnil letošního mistrovství světa které se koná v Konstantě v Rumunsku od 26.10. do 4.11.2019

Zde pár videí z tréninků a fotografií.

ME v Bulharsku 2015

Armwresling 2

Tvrdý treninkJsem držitelem několika medailí,v roce 2015 bronzové na ME v Bulharsku a Bronzové z MS v Malajsii.Další medaile jsem získal v roce 2018 v Polsku, stříbrnou a bronzovou, dále v Maďarsku 2x stříbrnou, v Itálii 2xzlato. Na několika státních turnajích jsem získal další medaile v letošním roce na ME v Řecku jsem byl bramborový.Dnes tvrdě trénují jak se zdravými sportovci na pákařském stole, doma se speciálními expandéry a v posilovně.

Trénuji v Mladé Boleslavi a v Dolním Bousově pod vedením dvojnásobného mistra světa Františka Živného v garáži, mezi náhradními díly starých aut.

Něco málo k pravidlům, v podstatě je páka nebo-li armwresling, původně hospodským sportem, ale od 70tých let už je považován za oficiální sport. V roce 2024 by měl být dokonce paraarmwrestling na olympiádě v Paříži.V podstatě se jedná o prětlačení ruky soupeře na protilehlý roh stolu, jednou rukou se drží kolíka druhou rukou se drží soupeř, může se závodit na obě ruce což já i tak závodím.

Začal jsem v roce 2015, kdy jsem neměl ponětí o pravidlech ani o technice a přes počáteční nedoporučení od vedení páky jsem na prvních závodech uspěl.Od té doby jej beru jako součásti mého života a žene mě to dál.

Z vaší pomocí bych mohl zúročit své snažení, trénování a odříkání.I na dále se účastním společenského života a na 8,5hodiny jsem zaměstnán jako dispečer.

Děkuji za vaši podporu a přispění ve splnění dalšího mého snu.

Lukáš Práchenský pákař vozíčkář. 

JEDNA AKTUALITKA:

Swiss open 2019 Dne 27.9. Se konalo otevřené Mistrovství Švýcarska pod názvem SWISS OPEN 2019, kde jsem získal na obě ruce zlaté medaile. 

Dne 12.10.se konalo otevřené Mistrovství Maďarska Judgement Day 2019, kde jsem získal na levou ruku bronz a pravou bramborovou. 

Zde jsou obrázky dárků: klíčenkaKlíčenka armwresling

Samolepka:

Triko armwrestling:Tričko armwrestling

Kšiltovka:Kšiltovka ArmwreslingKšiltovka Armwresling

Co si o tomto projektu myslíte?