Low-cost za každou cenu - crowfunding kampaň

Low-cost za každou cenu

Jsme pětice dlouholetých kamarádů na cestě Balkánem a západní Evropou ve staré dodávce - aneb protagonisté zbrusu nové knihy Low-cost za každou cenu.

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

„A jsi si jistý, že říkali v sedm?“

Ted nedočkavě popocházel po pokoji. Naposledy kontroloval věci. Taška s oblečením, karimatka, vojenská celta, spacák, vařič. Dokonce i polštář, který většinou zůstane doma.

„Jasně, že jo,“ odpověděl Ted mamce. „Nevím, kde se courají.“

 

 

Low-cost za každou cenu je čerstvě dokončená kniha, která je výsledkem dlouholetého přátelství - jsme parta několika kamarádů a pravidelně vyrážíme za dobrodružstvím do různých krajů světa různými dopravními prostředky. Jakkoli to bylo nepravděpodobné, zvládli jsme zdolat nástrahy Balkánu i západní Evropy a vždy se bezpečně vrátit zpět. Teď potřebujeme vaši pomoc, abychom se o všechny zážitky mohli podělit formou knihy!

 

Kniha vychází v měkké vazbě na formátu A5. Na 232 stranách ve formátu, proložených unikátními barevnými fotografiemi, budete svědky nevyzpytatelných situací, do kterých nás dostala mladická nerozvážnost během dvou evropských cest ve vypůjčené dodávce.

 

 

Balkánský poloostrov a západní Evropa. V žádném případě se nejedná o promyšlené a pečlivě naplánované výlety. Naše dodávka se ubírá vpřed na základě rámcového plánu, ale co bude zítra nebo pozítří s jistotou nikdo dopředu neví. Nemůže vědět. Každý z náš má vlastní představu o tempu cesty, o tom, co chce vidět a kolik toho chce vidět, přičemž absolutního konsenzu dosáhneme často jen ve dvou případech – při snaze o udržení co nejnižšího rozpočtu a co největších zásob piva. Hlavní dobrodružství tak tkví především v nejistotě z toho, co vznikne z četných kompromisů uvnitř skupiny.

 

 

Kniha vychází v omezeném nákladu 500 ks. Na knize jsem soustavně pracoval od roku 2017, vznikla na základě velkého množství poznámek, které si během cest pečlivě zapisuji. Mou kresbu na obálce skvěle doplňují fotografie Tomáše Kostkana, dvorního fotografa výpravy. Při vytváření knížky jsme ze sebe vydali to nejlepší a je teď na vás, abyste nám pomohli projekt dotáhnout do konce!

 

 

A teď ubytování. Na Korfu už ubytování máme taky?“

„Máme,“ potvrdil Ted. „Včera jsem to objednal.“

„Super,“ pochvaloval si Meny, takže pak zbývá nějaký ubytování v Albánii. Trochu jsem se na to díval a našel jsem tam ubytování za 30 korun na noc pro jednoho i se snídaní.“

Všichni se rozesmáli.

„A nechcou nám za to i zaplatit, že tam jedeme?“

„No ono taky kdo ví, jak v Albánii v ubytování za 30 korun taková snídaně bude vypadat. Možná se budeme muset poprat o jeden rohlík s marmeládou,“ představoval si tamní poměry Meny.

 

„Vstávejte!“ zavelel Honza zepředu.

Ted vyskočil z karimatky natažené na zemi mezi sedadly. Meny se zvedl ze svého pohodlného rozvalení na zadních sedadlech. Oba teď na sebe hleděli a měli jasno. Policejní kontrola.

„Taky jste nám mohli říct dřív, než už byl policajt za oknem, celkem ho mohlo překvapit, že v autě byli tři lidi a najednou nás tu je pět.“

Policajt vyzval Toma, který zrovna řídil, aby vysedl z auta a šel s ním. Tom neměl na vybranou. Ani Honza na sedadle spolujezdce nemohl jeho odchodu zabránit.

„Nechal nám tu klíče od zapalování? Že bychom odjeli aspoň my, kdyby bylo nejhůř?“ chtěl vědět Ted.

„Počkej – ne, vzal je s sebou,“ oznámil po důkladném prozkoumání Honza. „Není úplně blbej. Teď v tom lítáme všichni.“

 

 

Exkluzivní videa, fotografie, hlášky a další obsah, který se do knihy nedostal, můžete sledovat na sociálních sítích projektu Low-cost za každou cenu.

 

FB: facebook.com/lowcostzakazdoucenu

IG: instagram.com/lowcostzakazdoucenu

 

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?