openmic.jpg

Loser Friendly Hudba

První autorské CD Honzy Jíchy s kapelou.

Loser Friendly

Bulat Okudžava v závěru své kariéry prohlásil: "Kdysi mě naučili první tři akordy. No, a teď už jich umím pět." Ač mnohem méně významný umělec než tento ruský bard, umím akordů skoro trojnásobek, dokonce i některé, k nimž neznám jména. Zhruba v šestnácti letech mě popadl dojem, že dobrých písní není nikdy dost, a začal jsem je sám psát. O nějakých pět let později jsem si všiml, že ani jedna není dobrá. Všechny byly plné lživých citů a bez výjimky trpěly Copyho syndromem. Naštěstí nikdo neměl tu drzost nechat mě je hrát na veřejnosti.

Potom zaklepal na dveře Pan Život, což dost bolelo, ale o to líp se mi psalo. Písničky se rodily často v posledních vlacích do rodné samoty a během nocí se odívaly do melodií. A některé z nich kupodivu přežily šestinedělí i křest publikem. Nakonec jsme se s Panem Životem nějak dohodli, že na splíny, filosofii a protestsongy jsou tu jiní, my že se zlořádu světa budeme smát. A ukázalo se, že na takové poselství jsou lidi nejen ochotní přijít do klubu, ale že ho chtějí mít i doma.

A tak jsem se konečně odhodlal k natočení vlastního CD, sice takříkajíc s křižníkem po funuse, neboť hudebním nosičům objemnějším než čudlík od propisky dávno odzvonilo, ale tak už to u mě chodí, že co má za něco stát, musí dlouho zrát, i když je z toho pak hnedle retro. Takže poprvé za celou mou kariéru se mi sešlo vše potřebné - dostatek písní, kvalitní nástroj, nadšení spoluhráči, ochotný vydavatel i přátelské studio, které vidouc mě dosti již odrbaného, netouží odrbat mě ještě víc.

Ansámbl se mi skládal dlouho. Kdysi dávno, snad ještě v dobách černobílé fotografie, jsem se seznámil s houslistkou Klárou, z čehož byl jeden román, několik básní, písní a dětí:

DSC_0928b.jpg

Pak, když fotografie prokoukla do barvy, se zpěvačkou Míšou, z čehož byly už jenom písně jedna báseň:

Notování.jpg

A nakonec nedávno, když už se po konci světa zase všechno vrací nazpátek, s basistou Jožkou - a z toho nejsou ani nové písně, ani děti, zato nové impulzy dotáhnout dosavadní tvorbu k reprezentativnímu tvaru:

openmicII.jpg

Na následujícím videu uvidíte náš nejnovější klip "Nekvalifikovaný učitel", s jehož financováním jsem nechtěl nikoho obtěžovat, a tak jsme ho natočili zadarmo, kromě zvukové stopy, která nás stála flašku slivovice. S celým albem z toho ale tak lacino nevyvázneme.

Takže projekt "Loser Friendly" má za cíl ufinancovat profi nahrávku stejnojmenné desky, vše ostatní je zajištěno. Podaří-li se nám i s Vaší podporou naplnit předsevzatý plán, může být naše dlouho očekávané prvorozené cédéčko na světě během podzimu, tedy v době, kdy ho pořád ještě půjde na některých starších přehrávačích přehrát. Pro tento účel kdyžtak zatím nevyhazujte svůj archaický CDník!

Vybráno33 000 Kč(150 %)

150 %
22 000 Kčpožadováno
65startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuHonza Jícha

Odměny

50 Kčastrální pozdrav

Za tento příspěvek si o Vás něco krásného pomyslím.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

100 Kčpapírový pozdrav

Těšte se na originální pohlednici s verši speciálně pro Vás!

Počet dostupných odměn: 6/10

Odměna nedostupná

150 Kčdigitální pozdrav

Za tento příspěvek se můžete prodaunloudat k albu Loser Friendly v digitální podobě.

Počet dostupných odměn: 23/30

Odměna nedostupná

250 Kčhudební pozdrav

Toto je v podstatě předplatné na hotové CD Loser Friendly - zašlu s věnováním na Vaši adresu, jakmile bude na světě.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

350 Kčosobně-hudební pozdrav

Vstupné na křestní koncert a CD Loser Friendly k tomu!

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

400 Kčpropagační pozdrav

Donátor takovéto částky bude jmenovitě zveřejněn v bookletu CD Loser Friendly.

Počet dostupných odměn: 20/20

Odměna nedostupná

500 Kčhudebně-literární pozdrav

Balíček CD Loser Friendly a některé z mých knížek s věnováním poštou na Vaši adresu.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

750 Kčhudebně-literárně-hýkající pozdrav

Nejen naše nové CD Loser Friendly s knížkou a věnováním, ale navíc hodinová projížďka na oslu! Tedy... když bude chtít. Ale ještě se nestalo, že by se za hodinu nerozjel...

Počet dostupných odměn: 4/5

Odměna nedostupná

1 000 Kčsladký pozdrav

Dort, jaký jste ještě nejedli! Dokonale skvostný, absolutně neškodný, chuťově nedostižný, se seznamem všech tajných přísad.

Počet dostupných odměn: 5/10

Odměna nedostupná

1 500 Kčautorský pozdrav

Ochutnávkový balíček mého umění: nové CD Loser Friendly, knížka s věnováním a píseň, kterou napíšu speciálně o Vás a zahraju na křestním koncertě. Kdyby se z ní stal hit, tak i vícekrát.

Počet dostupných odměn: 8/10

Odměna nedostupná

2 000 Kčumělecký pozdrav

Soukromý koncert, kdekoli (v ČR) si řeknete.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

3 000 Kčvšeumělecký pozdrav

Soukromý koncert v kompletním složení kdekoli v ČR, k tomu CD Loser Friendly a knížka s věnováním. Možná i kousek dortu.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

5 000 Kčpozdrav osnovám

Za příspěvek v této výši z Vás udělám učební látku jedné hodiny, zahrnu Vaši osobu a dílo do vyučování, a budete-li dostatečně nosným tématem, budu z Vás i zkoušet.

Počet dostupných odměn: 1/1

Odměna nedostupná