Lodžie Worldfest - crowfunding kampaň

Lodžie Worldfest

Festival v barokním letohrádku Valdštejnské lodžie v Jičíně. Tři dny plné world music, alternativní hudby, netradičního divadla a site specific.

Umění

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

World fest v novém kabátě

12 let jste měli možnost jezdit na jedinečný festival alternativní a etnické hudby odehrávající se v kulisách hradu Grabštejn. V roce 2014 se brány hradu uzavřely a festival se uložil k delšímu zimnímu spánku. Po čtyřech letech jsme se rozhodli na tradici „nejmenšího světového festivalu“ opět navázat. Z gotického uzavřeného hradu do prostoru unikátního barokního letohrádku, Valdštejnské lodžie v Jičíně.

 

Na co přispějete?

Program šitý na míru barokním prostorům místním kastelánem Jiřím Vydrou je tvořen s konkrétní vizí nejen hudebního, ale i vizuálního pojetí. Každý koncert, každé představení bude oděno v neopakovatelných kulisách Valdštejnovy architektury. Chceme pro vás připravit festival s přidanou hodnotou Genia loci historické stavby. Tři dny plné netradičních kulturních zážitků.

Kam se všude podíváte

Terasa romantické sally terreny se promění na hlavní podium. Další program se bude odehrávat v historií nasáklém oktogonu, v tajuplném sklepení, v divadelním sále Theatronu a místní kavárničce Café Loggie. Kromě areálu Lodžie umělci osídlí i nedaleký opuštěný kostel Všech svatých i vrch kopce Zebín. Odpočinek a chvíli klidu najdete v parku pod  Lodžií, kde naleznete fantaskní kavárenský svět.

Podpořte nás a zažijte s námi víkend ve Valdštejnově snu.

O nás

Organizace Valdštejnské imaginárium a její příznivci se již šestým rokem snaží této památce vdechnout nový život. Téměř každý týden zde probíhají menší koncerty nebo divadla. Čtyřikrát do roka se Lodžie na celý den probudí během projektu Netradičních oživování tradic.  Festival Lodžie Word Fest je vyústěním a zatím největší akcí těchto snah!

Co si o tomto projektu myslíte?