Lodní deník Srdce - Autorská kniha - crowfunding kampaň

Lodní deník Srdce - Autorská kniha

Příběh vyprávěný ilustracemi a ručně psaným textem.

Knihy
Lodní deník Srdce - Autorská kniha

Líbí? Dejte to vědět ostatním.


 

“Lodní deník Srdce” je autorská kniha, která vznikala bezmála šest let. Jednoho večera mi doslova spadl tento příběh do mysli a já ho v několika minutách zapsala. Dalších šest let jsem pro něj hledala formu ilustrací a pátrala bych určitě dál nebýt řady přátel, kteří mě motivovali knihu dokončit a pustit ji do světa.

Každá stránka je kouskem deníku cesty jedné postavy, která poodhaluje, co se děje na otevřeném oceánu, když Vás opustí ostatní členové posádky - smysly a Vám zbyde jen vnitřní kompas...Vaše Srdce. V ten moment vám svět zhořkne, nebo změní všechny barvy. 

Lodní deník není příběhem, který musíte číst od začátku do konce. Kniha je putováním, jehož směr určuje oceán. Odkrývá místa, která jsou skrytá, dokud je neodhalí odvaha a přináší setkání, která se stanou, když zůstanete zcela sami. Ptáte se, jestli se tento příběh stal? Stal. A bude se dít pokaždé, když vezmete tuto knížku do rukou. Protože jsou příběhy, které se dějí i za hranicemi zavřené knihy.

 

 

 

Mým cílem je realizovat knihu v takové podobě, jakou ji mám ve svých představách. Takovou, aby čtenář mohl držet v rukou knihu, kde ho ilustrace vtáhnou do příběhu a dovolí mu se na každé stránce na chvíli zastavit. Tuto představu pro mě naplňuje větší formát knihy (24,5 x 28,5 cm). Samotnou knihu tvoří 84 stránek autorských ilustrací s ručně psaným textem spojených šitou vazbou.

Zároveň mým velkým přáním je vytisknout knihu na kvalitní certifikovaný papír FSC, který je šetrný k životnímu prostředí. 

 

 


Jmenuji se Tereza Cerhová a představuji se zde jako autor textu a ilustrací knihy Lodní deník Srdce. Bylo mi z Hůry dáno mít vcelku bohatý vnitřní svět se všemi strastmi a radostmi s tím spojenými, a také schopnost tento svět výtvarně ztvárnit. Svou volností tvoří autorské ilustrace protipól mé pracovní činnosti grafického designu.

Baví mě vytvářet myšlenkové vrstvy, ukryté pod jednou kresbou. Baví mě vytvářet kresbám příběh, a tím jim umožnit určitým způsobem promlouvat k čtenáři nebo navodit atmosféru. Mé další práce najdete na https://www.terezacerhova.cz, kam jste srdečně zváni. 

Těším se, pokud projekt úspěšně skončí, že se vám do rukou dostane právě takový lodní deník, jaký já dnes vidím ve své představě.

Děkuji Vám za zvážení finanční podpory mého projektu. 

                  

www.terezacerhova.cz

www.instagram.com/tereza_cerhova_ilustrace

Co si o tomto projektu myslíte?