Startovač - financování projektů

Loch Ness Plavani - crowfunding kampaň

Novinky - Loch Ness Plavani

My, Born to Swim Team, se chystáme přeplavat jezero Loch Ness ve Skotsku pouze v plavkách, bez neoprenů.

Ostatní

Noviny a aktualizace

Právě o nás vyšel článek na South China Morning Post, kde jeden z členů štafety (původem z Hong Kongu) mluví o této plavbě. Noviny a aktualizace Obrázek

Drazí podpořitelé,

 

Děkujeme za všechnu Vaši dosavadní podporu, velmi si jí vážíme. Náš tým je právě na cestě k Loch Ness.

 

Právě o nás vyšel článek na South China Morning Post, kde jeden z členů štafety (původem z Hong Kongu) mluví o této plavbě.

 

https://www.scmp.com/sport/hong-kong/article/3025265/loch-ness-monster-scotch-whisky-and-world-record-attempt-lie-ahead

 

Doufej e, že nám počasí umožní plavbu uskutečnit a že podmínky budou co možná nejlepší.

 

Plavbu budeme streamovat na facebookové stránce ‘Born To Swim International’

 

Ještě jednou děkujeme za podporu

 

Born To Swim Team

Náš kapitán lodi Kevin Murphy je naprostou legendou ve světě dálkového plavání. Tento muž sám přeplaval kanál La Manche 34krát. Měl by nám tak maximálně pomoci s přeplavbou.

Aktualizace z 26.8.2019

Jak to dokážeme!

1. Registrovali jsme se pod BLDSA, Britskou dálkovoplaveckou asociací aby tato přeplavba byla oficiálně ratifikována

2 od roku 1995 ke dnešnímu dni je pouze 5 týmů, které přeplavaly Loch Ness a jejich přeplavby byly ratifikovány. V letošním červenci proběhly 2 přeplavby, které teprve ratifikovány budou. Oficiální světový rekord je 12 hodin a 5 minut. Když započteme i červencové štafety, laťka byla posunuta na 10 hodin a 28 minut. Vše závisí na počasí a na stavu vody, ale věříme, že rekord stále můžeme překonat.

3 Náš kapitán lodi Kevin Murphy je naprostou legendou ve světě dálkového plavání. Tento muž sám přeplaval kanál La Manche 34krát. Měl by nám tak maximálně pomoci s přeplavbou.

4 Předpověď počasí hlásí na celý následující týden déšť ovšem déšt, vítr a vlny se dají překonat, zastavit nás může pouze bouřka.

Máme naději, že bychom mohli plavat po větru, tudíž by nás hnaly kupředu. Pokud bude vítr vát maximálně rychlostí 20 mil za hodinu (32km/h) dá se ve vzniklých vlnách plavat.

očekávaná teplota vody je 12.9°C na startu ve fort Augustus a postupně poroste na 15-16°C na druhé straně jezera. Toto jsou pro nás komfortní podmínky, jsme totiž ze zimního plavání zvyklí na jednociferné teploty vody.