Linka 451 aneb Zachraňte knížky! - crowfunding kampaň

Novinky - Linka 451 aneb Zachraňte knížky!

Lidé pomáhají lékařům, divadelníkům, pivovarníkům... ale na knižní nakladatele se zapomnělo. Pomoci můžete i vy a ještě za to něco dostanete!

Knihy
Neuvěřitelné se stalo skutečností. Na nakladatele jsme vybrali milion korun! Děkujeme všem. Nicméně problém je trochu složitější a o tom víc v novince... Vybrali jsme díky vám milion! Důvodů k optimismu je ale pořád málo... Obrázek

Děkujeme za obrovskou podporu, která nyní přesáhla částku 1 milion korun. Za 5 dní jsme společně získali milion, který půjde přímo nakladatelům. Sám Startovač.cz nebo někdo jiný (vyjma státu ve formě daní) si peníze nevezme. Akce na Startovači přitom poběží ještě týden a ještě týden budete moci pomáhat.

Vy, Startéři, už jste svojí roli splnili, ale věříme, že je tady ještě spousta dalších lidí, kteří rádi nakladatele podpoří a pořídí si atraktivní balíček plný knižního překvapení. Pokud chcete ještě pomoci, sdílejte tento projekt dál mezi přátele.

Nicméně, ačkoliv to může vypadat jako úspěch, situace je pořád velmi nejasná. Pojďme se na to podívat podrobněji:

Situace před měsícem

  • stát zavřel knihkupectví, která dělají 80 procent prodejů
  • největší hráč na trhu se rozhodl, že nebude platit
  • nikdo neví, co bude, kdy uvidí svoje peníze (i za Vánoční prodeje)

Situace po měsíci:

  • Zaorálek slíbil miliardu, na živou kulturu (nejen nakladatelé) půjde 440 milionů
  • Na peníze navíc dosáhnou jen ta nakladatelství, která v minulosti obdržela grant
  • Knihkupectví jsou nicméně stále zavřená a otevřou se až 27. dubna (zřejmě)
  • OSVČ asi něco dostanou, kdo, kolik a vlastně čeho ale pořádně nikdo neví
  • Knihkupci navíc mají často náklady spojené se zavřenými prodejnami (např. nájem)

A pokud chcete pomoci knihkupcům? Na ty je zcela upřímně naše aktivita krátká, nicméně jakmile se knihkupectví otevřou, vemte je útokem jako Hornbach o víkendu… No, to raději ne, ale určitě uděláte dobrou věc, pokud si v klidu, v rozestupu a s rouškou půjdete koupit knihu do svého oblíbeného kamenného obchodu. 

Děkujeme za podporu a že nám na Lince 451 pomáháte situaci hasit!

A tady jsou pak noví nakladatelé a nové balíčky...

OLYMPIA: FOTBAL, TO JE HRA! - Pro fandy a jejich přátele, balíček plný knih o vašem oblíbeném sportu a jeho osobnostech! Za 1000 Kč získáte knihy v hodnotě 2000 Kč a k tomu samozřejmě dárek od nás!

OLYMPIA: PROTEKTORÁTEM KROK ZA KROKEM - Blíží se výročí, tak proč si vše nepřipomenout. Projděte se roky 1939 až 1945 krok za krokem. Za 1000 Kč získáte knihy v hodnotě 2000 Kč a velký bonus navíc!

VYBÍRAL: ČESKÁ KOMIKSOVÁ KLASIKA - České komiksy pro české čtenáře! Klasické, ábíčkářské, ohníčkovské, prostě ty naše! V balíčku najdete souborná knižní vydání české komiksové klasiky, vydávané v edici GALERIE ČESKÉHO KOMIKSU. Konkrétně jsou to Kultovní komiksy Milana Ressela s příběhy Desetiokého a Krakena; v neposlední řadě Ochránce makaků, Havraní doga a také Golem od kreslíře Petráčka; a konečně Trojská válka s kresbami Gustava Kruma. To vše v hodnotě přes 2000 korun!

Nakladatelé skrze balíčky již vybrali přes 600 tisíc Kč, nicméně podpora stále pokračuje, nyní i pro dalších 6 nakladatelství! Další den, další cíl, další balíčky od Carcosy, Mytago, Tympanum, Nanits, ProgresGuru a Baobabu! Obrázek

Děkujeme, že nám pomáháte hasit to, na co je zatím vláda krátká (kdy se otevřou knihkupectví?). Aktuální číslo zapojených nakladatelů, kteří skrze Startovač a vaše peněženky minimalizují svoje ztráty, se aktuálně zastavil na číslovce 18. V balíčcích najdete horory, zombie, francouzskou vlnu komiksu, gamebooky, interaktivní komiksy pro 21. století i knížky osobního rozvoje. A co knížky, i audioknížky! Níže podrobnějí...

CARCOSA: PRŮLET SVĚTY DIVNÉ FANTASTIKY: Strašidelná vagina, plyšová apokalypsa, fantastické orgie! + Světové i tuzemské horory, romány, povídky i s perličkou - v ČR dosud jinde nevydaným Stephenem Kingem.

TYMPANUM: Antistress balík audioknih DYCKY AUDIO: Výběr 6 CD + 1 bonusové překvapení navíc pro všechny sběratele podpisů v hodnotě více než 2000,-Kč. Uslyšíte, co jste ještě neslyšeli!! Audio do ucha, nejen pro ducha :) PS: Kdo už nejede na CD, ale stahuje, napište nám vzkaz do kolonky „Upřesnění odměny“. Balík dostanete v podobě downloadu.

MYTAGO: PANDOŘINA SKŘÍŇKA: Krev! Zombie! Intriky! Černá magie! Chřestění mečů! Mystika! Podivné erotično! Balíček plný temné fantastiky. Obsahuje i vlastnoruční „úpis“ jednoho z autorů. Otevřete ho?

MYTAGO: LEGENDY O OSAMĚLÉM VLKOVI: Komplet prvních tří dílů románové série Legendy o Osamělém vlkovi ze světa Lone Wolf od nakladatelství Mytago. Součástí balíčku je i barevná mapa, placka Lone Wolf a knižní překvapení. Začtěte se do epického příběhu ze světa slavných gamebooků!

NANITS KOMIKSOVÝ KIT: Za záchranu naší kůže dostaneš podepsaný a ručně číslovaný Artbook z limitované edice a doživotní předplatné na čtení na Nanits platformě!

PROGRESGURU: AUDIOKNIHY PRO VÁŠ ROZVOJ: Rozvojové audioknihy vydáváme už 7 let. V tomto balíčku najdete 7 audioknih ke stažení, které jsou vhodné pro každého, kdo se chce posouvat. Zaposlouchejte se a naučte se lépe rozhodovat. Balíček obsahuje 6 audioknih (Cialdini, Ariely, Carnegie…) + 1 bonusovou (v ČR vyšla jen v audio podobě) v celkové hodnotě 2400 Kč.

BAOBAB: SVĚT V OHROŽENÍ: Nejlepší současné fantasy s prvky sci-fi: Svět se roztříštil na plující archy a pomalu se rozpadá... K tomu současný francouzský komiks a překvapení lehkým perem nádavkem.

Dobročinná akce pokračuje a aktuálně jsme nakladatelům vybrali přes 400 tisíc Kč. Díky vám za vaší úžasnou podporu! Podívejte se také na nové balíčky... 400 tisíc nakladatelům. Balíčky nabízí i Dybbuk, Epocha a Šulc-Švarc! Obrázek

Vaše podpora je úžasná a aktuálně překročila hranici 400 tisíc Kč, což je částka, na kterou jsme si ještě ve středu ani nemysleli. O balíčky je nebývalý zájem, takže není divu, že se nabídka neustále rozšiřuje kromě sci-fi, fantasy, hororů a komiksů máme nově dětské knížky, beletrii, severskou literaturu a i něco trochu lechtivějšího. No, jen se podívejte!

EPOCHA AKČNÍ: RANEC AKČNÍ FANTASTIKY: Speciální balíček se skládá z osvědčených akčních pecek české fantastiky s hromadou překvapení. Ti největší šťastlivci dostanou i komiks Hustej nářez s podpisem a misku granulí od Pac & Pussy, nebo možná spíš jiný sexy merch kultovních nihilistických koček.

EPOCHA MACATÁ: Fantastika česká i zahraniční, paranormální detektivky i pořádně tlusté překvapení z produkce Fantastické Epochy.

ŠULC-ŠVARC: BALÍČEK PRO NEJCHYTŘEJŠÍ DĚTI! Pohádky, hádanky, hlavolamy i jiné zábavné „luštěniny“ pro děti 3-8 let. Knihy naučí děti přemýšlet o tom, jak to chodí ve světě, a co se skrývá za slovy. Co je možné i nemožné a co ještě neviděly. A jako BONUS překvapení i pro dospělé! To vše v hodnotě 1855 Kč.

ŠULC-ŠVARC: SATURNIN A KLASIKA ČESKÉ BELETRIE! Vaňková, Žáček, Váňová, Frýbová, Svobodová, Ulč a v neposlední řadě nezapomenutelný Jirotka, tedy Saturnin. Knihy v hodnotě přes 2.000,- Kč Vám určitě udělají větší radost než hození koblihou!

DYBBUK: SEVERSKÁ LITERATURA: Balíček knih od islandských, finských, norských autorů v hodnotě přes 2000 Kč. Od klasika Knuta Hamsuna po současného bestselleristu Kariho Hotakainena, vše v podání skvělých českých překladatelů.

DYBBUK: PŘÍSTUPNO OD 18TI LET! Erotická literatura v hodnotě přes 2000 Kč. V balíčku rozhodně nebude chybět „Kniha o“ – plná ilustrací současných českých výtvarníků (Grus, Chalánková, Jerie, Kakalík, Plachý, Ticho 762, Zimčík a další).

A další balíček s omezeným počtem kusů přinesl i Gnóm!

GNÓM!: AMERICKÁ HRŮZA I KRÁSA 2: Šest knih z nakladatelství "Gnóm!" z žánrů horor, science-fiction i urban fantasy. Hodnota balíčku je 1490-1890 Kč, podle toho, kde byste ty knihy kupovali, ale tady je celý balíček se šesti knihami váš za 1000 Kč. Gnóm! je malé nakladatelství a v současné době jsou tři tituly z devíti vydaných už skoro vyprodané, tak se nezlobte, že nedosahujeme na dvoutisícovou metu. I tak budeme rádi, když nás podpoříte.