Linka 451 aneb Zachraňte knížky! - crowfunding kampaň

Novinky - Linka 451 aneb Zachraňte knížky!

Lidé pomáhají lékařům, divadelníkům, pivovarníkům... ale na knižní nakladatele se zapomnělo. Pomoci můžete i vy a ještě za to něco dostanete!

Knihy
Přátelé, k oslavě 2,5 milionu jsme si pro vás připravili takové menší vyhlášení. A protože se jmenujeme Linka 451, pojmenujeme ceny Bradburáky!  Děkujeme za 2,5 milionu a tady máte to NEJ z kampaně! Obrázek

Ne, marketingový potenciál tento název nemá žádný, ale to nám nevadí. 

Tady jsou Bradburáci 2020:  

Nejdojemnější příběh: GNOM

Nakladatelství Gnom bylo jedno z prvních, které se přidalo. Startovali se svoji kompletní tvorbou, bohužel bylo jen devět balíčků. Co na začátku vypadalo jako “že by se mohlo během 14 dnů při troše štěstí prodat”, bylo fuč hned.

Vzhledem k omezené produkci jsme se tedy domluvili, že zkusíme druhý balíček, kde bude vysvětleno, že už prostě je na skladě jen 6 titulů. Fanoušci se neurazili, naopak přesto objednávali dál a dalších 30 balíků bylo vyprodáno. Po domluvě jsme zvedli na 50, ale víc už prostě není. Gratulace! 

Nejlepší pozice: NOVÁ BESEDA

Přátelé, naprosto nevíme, jak se to stalo, ale zhruba někde okolo 50 balíčku se nám začaly řadit ty nové od shora. 

Jestli systém Startovače usoudil, že už toho bylo dost a začal vše vnímat jako novou kampaň, nebo jsme zmáčkli zázračné tlačítko, naprosto netušíme. Každopádně systém je naprogramovaný tak, aby nové šly dospod a vše se řadilo podle ceny. (Jak je to u klasických kampaní na Startovači rozumné.) A když je cena jednotná, holt šli nováčci dospod. Nová Beseda to ale odpálila znova. Tak snad to pomohlo? 

Skokan kampaně: WALES
Přestože se nakladatelství Wales připojilo až v polovině kampaně, objem mají velmi solidní, byť jeden balíček vsadil na solo autora (Raymond Elias Fiest). Potvrdilo se, že cílovka pracovně pojmenovaná comic-con je přítomná nejen mezi fanoušky BLate Night Show, ale u zkušenými uživateli Startovače!

Nejlepší Startér: PETR "22 balíčků" JALAMUDIS  

Psali jsme Petrovi, jestli můžeme zveřejnit jeho jméno, a nebyl proti. Naopak napsal: “Balíčky jsou super:) Už teď vím, že nějaké knihy a komiksy budu mít dvakrát, ale za podporu nakladatelství to stojí. A kdyžtak, kniha jako dárek vždycky potěší, teď všichni kolem mě budou dostávat něco na čtení :)” Gratulujeme šťastné rodině a kamarádům, kteří se mohou těšit na hodnotné dary. A doufáme, že má Petr velkou knihovnu! 

Největší výtlak: CREW

Stovky balíčků poputují ze skladů CRWE a jejich skladníci budou doslova potit crew! Je nám jich líto, ale jak nám napsali z Fantom Printu (s Agrem jsou na medailových pozicích): „Velký počet expedovaných balíčků jsou ty nejpříjemnější starosti, které si v těchto časech můžeme jen přát!“ 

Než CRWI začnete závidět, tak vězte, že právě jejich informace o trhu nás nakonec dokopaly nejen k úvodnímu videu na BLate Night Show, ale i k této kampani.

Díky všem, ještě nekončíme, dejte o Lince 451 vědět!

Přátelé, kdyby nám někdo před 14 dny řekl, že vybereme 2 miliony pro nejmenší, malé a trochu i středně velké nakladatele, poslali bychom ho k Chocholouškovi… nebo pro Bibli, ať to „tam nahoře domluví“.  Díky za 2 miliony: PRODLUŽUJEME a PŘIDÁVÁME! Obrázek

Jste skvělí!

Jsme rádi, že jste pochopili situaci, kdy jsou nakladatelé doslova v pasti, a jsme si jisti, že nejen dobrý pocit, ale i zásoba kvalitní literatury vám budiž odměnou! Tady na Startovači není úplně prostor řešit, co všechno se na trhu s knihami děje informace ale sdílíme na našem facebook profilu.

Z akce máme radost právě i z toho důvodu, že to není žádné klečení s nataženou rukou, naopak to podle nás perfektně naplňuje klasické win-win scenario. 

  1. Vy dostanete skvělé knížky za výbornou cenu a třeba ještě nějaké překvapení navíc!
  2. Nakladatel prodá své knihy za férové a pro ně stále rozumné grošovné!

Vzhledem k tomu, že tohle opravdu nečekal nikdo, někteří mají oprávněné obavy, jak to celé pobalí, pošlou a vůbec logisticky zvládnou, ale pevně věříme, že to jsou příjemné starosti? 

Skutečná pomoc nakladatelům

Máme už konkrétní ohlasy a je to někdy dojemné čtení. Menším subjektům akce skutečně může ne třeba přímo „zachránit byznys“, ale určitě pomoci překlenout nejtěžší období. I kdyby jen povzbudila v tuhé době, mělo to cenu! (Reakce „my máme radost, že si na nás vůbec někdo vzpomněl,“ nebyly vůbec výjimečné.) 

Naopak někteří odvážnější nakladatelé už plánují, jak se získanými prostředky budou moci vydat další knihu a tím dát práci tiskárně, předkladateli, korektorovi, redaktorovi a dalším lidem kolem knih, které to také trefí silou rozjetého náklaďáku.  

A protože od některých jsme slyšeli pro nás až děsivé „Linka 451 je v tuhle chvíli náš jediný příjem,“ rozhodli jsme se, že peníze, které jsme chtěli dostat k nakladatelům co nejdříve, což byl nakonec primární cíl akce, ještě o pár dní pozdržíme… 

PRODLUŽUJEME! 

Na žádost z obou stran prodlužujeme akci do pondělí 27. 4. do 4:51 hodin ráno. I když hezké víkendy nákupu knih příliš nepřejí, dá to nám i vám pár dní navíc. Rozhodně ale nechceme jít proti malým knihkupcům, kteří mohou v pondělí ráno otevřít! Je to další nesmírně důležitý článek celého knižního řetězce a podkopávat mu nohy nechceme a nebudeme. 

Na druhou stranu je potřeba říci, že pro nakladatele se mnoho nezmění. To, že se otevřou knihkupectví, je naděje pro celý knižní ekosystém, ale než se v nich něco prodá (všichni jdeme přece nejdřív nechat naondulovat psa, jo pardon, to už můžeme), než přes distribuci (a jestli vůbec) dostanou peníze – to může trvat týdny i měsíce. 

Já vím, pokud toto čtete, pravděpodobně už jste naši Startéři a ohromné díky za to! Ale mrkněte, jestli třeba balík o přírodě neudělá větší radost tátovi víc než obligátní lahvinka, jestli z dětské literatury nevyberete pár hodnotných knih místo plastové hračky k těm narozeninám v létě… 

A mrkněte, jestli i vás něco ne zaujme z nových věcí, protože… 

PŘIDÁVÁME!

Máme nové nakladatele: ÉLYSION s balíčkem VLK – TAJEMNÝ, OBDIVOVANÝ I NENÁVIDĚNÝ! Kouzelné knihy o úžasném stvoření nejen pro milovníky přírody. A jedno ze zásadních nakladatelství našeho fandomu KLUB JULESE VERNEA s lootboxem MEČEM A MAGIÍ. 

Ale nejen to! Rozhodli jsme se na závěr kampaně „go big“ a i když je nám jasné, že přehledné už to dávno není, dali jsme současným nakladatelům šanci přidat ještě jeden poslední balíček. 

Tak hoďte voko, ale než skončím: Díky moc za všechny, už teď jste naprosto skvělí! 

Mikoláš, Lukáš, Martin aka Linka 451 

P.S. Zároveň je možné, že se vše nejen díky nečekanému objemu, ale i pár dnům navíc, nepovede poslat do 30. 4., tak buďte prosím trpěliví. 

P.P.S. Šiřte to do světa! Hashtag #linka451 nám umožní to lépe vyhledat a dojmout se nad vašimi reakcemi, což je nakonec „naše výplata“?

Co jeden a půl míče, jeden a tři pětiny míče už máme, ale podpora pořád nekončí. Koukněte se na nové video a prohlédněte nové balíčky nakladatelů. Děkujeme za podporu! Tak tohle jsme nečekali! To si žádá nové video a balíčky Obrázek

Na číselníku už můžete vidět, že na podporu nakladatelům jde přes 1,6 milionu korun, my se ale zasekneme u toho klasického kulatého milníku "jeden a půl míče". Neuvěřitelná částka, za kterou vám velmi děkujeme!

A takovéhle číslo, to si žádalo další video! Mikoláš teď rozvede, proč jsme do toho šli, co to pro nás i pro nakladatele znamená, a rozebereme i to, co můžete získat v jednotlivých balíčcích!

Abyste pochopili, od začátku celé záchranné akce jsme podpořili na 24 malých nakladatelů, kteří na oplátku poskytli výhodné balíčky plná překvapení. Najdete v nich komiksy, sci-fi, fantasy, horory, detektivky, dětské knížky i audioknihy.

Každý si určitě vybere a pojďme se podívat na nejnovější nabídku balíčků...

KAZDA: TO NEJLEPŠÍ Z PŘÍRODY: Plujte s námi oceánem, naučte se létat nebo se rozběhněte po louce a objevujte krásy okolního světa! Speciální balíček, který jsme v Nakladatelství Kazda připravili pro milovníky přírody, obsahuje 5 knih, které vás uchvátí. To vše v hodnotě 1834,- Kč.

KAZDA: BALÍČEK PRO DĚTI PLNÝ DOBRODRUŽSTVÍ: Ukažte dětem krásy přírody a objevujte s nimi nepoznané! Speciální balíček, který jsme v Nakladatelství Kazda připravili pro děti od 4 let, obsahuje 6 knih, které si vaše děti zamilují.

WALES: RAYMOND ELIAS FEIST: Vneste si do života trochu chaosu… 5 knih od dnes již proslulého autora R. E. Feista. Plus malé překvapení navíc. Knížky v přibližné hodnotě 2000 – 2200 Kč.

WALES: FANTASY MEGANÁLOŽ: Obří nálož dvaceti fantasy knih od českých i zahraničních autorek, v původních prodejních cenách za bezmála pět tisíc. Vhodné především pro milovníky dlouhých ság, ale přimícháme i pár samostatných kousků.

LIPNIK NADĚLUJE KOMIKSY: Plná nálož těch nejlepších českých komiksů ověnčených cenami + originál kultovní Recykliteratury v ceně 2000 Kč za 1000 Kč. To má cenu!

JOTA: RETRO: Jízdenka do knižního RETROSVĚTA, kdy to vypadalo, že hranice budou zadrátované už napořád, v hodnotě 2000 bonů, tedy korun a pro Vás jen za 1000! Od socialistického konzumu, kdy obchody byly sice otevřené, ale nebylo v nich skoro nic, přes (povolenou) dovolenou na Balaton nebo Rujánu až k odívání včetně riflového fenoménu. Za tenhle balíček vás budou vaši boomeři milovat!

JOTA: PODIVNÉ TAJEMSTVÍ: Po návštěvě Podivných dětí v Sirotčinci a Ústavu pro duševně choré vás zachrání mistr přežití bez toaletního papíru Bear Grylls a taky řádná dávka humoru (ať už suchého irského nebo nekorektního twispovského). Tohle vše v ceně přes 2000,-, ale pro vás jen za 1000,-. Zabaleno do vaku, který nebudete chtít sundat:-)

SMART PRESS: KNIHY PRO CELOU RODINU: Udělejte radost celé své rodině a objednejte si tento balíček. Najdete v něm knihy pro sebe, manžela/manželku, babičku či dědu i své děti. Celkem pět knih v hodnotě 1 995 Kč. Jednou z knih je i edukativní kniha, kterou připravily Monika Kindlová a Martina Boledovičová (nakladatelka Smart Press, s.r.o.) a pojednává o českých tradicích, rodinných rituálech a oslavách. Pro tebe a tvoji rodinu v limitované edici s bílou obálkou. Součástí balíčku i drobné dárky k vaření či pro potěchu oka i duše.

SMART PRESS: TO NEJLEPŠÍ ZE ZDRAVÍ A BIO: KUCHAŘKY: Rádi zdravě vaříte a zkoušíte něco nového? Pak je tento balíček přesně pro vás. Posíláme vám 4 vybrané bestsellerové kuchařky v hodnotě 1 896 Kč z našeho nakladatelství, nejen, že se dozvíte spoustu informací z prostředí zdravého a bio vaření, a budete moci vyzkoušet spoustu nových receptů, ale pokud budete mít štěstí, můžete mít knihy i s podpisem. Součástí balíčku i drobné dárky k vaření či pro potěchu oka i duše.