Linka 451 aneb Zachraňte knížky! - crowfunding kampaň

Novinky - Linka 451 aneb Zachraňte knížky!

Lidé pomáhají lékařům, divadelníkům, pivovarníkům... ale na knižní nakladatele se zapomnělo. Pomoci můžete i vy a ještě za to něco dostanete!

Knihy
Bude tomu měsíc, co jsme společně zachraňovali knížky. A to sakra úspěšně... Balíčky doručeny, na cestě nebo vrácené aneb jak je to s odměnami? Obrázek

Bude tomu měsíc, co jsme společně zachraňovali knížky. A to sakra úspěšně - vybrali jsme hromadu peněz nakladatelům, které krize i kroky vlády zasáhly nejvíce. Probrat se penězi a správně je rozdělit podle prodaných balíčků, to byla jedna věc (Startovač ani my jsme si nevzali ani korunu, to jen pro jistotu :), druhá pak ty balíčky zabalit a poslat.

A to byl oříšek.

Jste na Facebooku?
Sledujte naší FB stránku a všechny novinky kolem Linky!

Někteří nakladatelé takových balíčků posílali doslova stovky. Někteří menší nakladatelé zase nikdy takovou službu neposkytovali, takže museli bojovat s balením, dopravou, pracovní silou i tou skutečnou fyzickou silou. Balíčky často měli několik kilogramů, v případě Walesu dokonce až necelých deset kilo!

A to ještě nemluvíme o problematice špatně zadaných adres nebo záhadnému efektu, který vědci přes logistiku znají pod jménem “Česká pošta”. Ostatně ani služba Balík do ruky není zárukou, že všechno proběhne hladce, a Jan Melvil Publishing například rozesílá lidem i čísla zásilek, aby je mohli sledovat online.

Jak jsme ale sledovali sociální sítě, tak balíčky v drtivé většině doputovaly na správné místo a vzbudily hodně radosti. Některé balíčky jsou dost možná ještě na cestě (kapacity některých, hlavně menších nakladatelů, jsou velmi omezené) a některé se i vrátily zpět (jak nás informoval např. Dybbuk), někde trvalo sehnat autory na podpisy (Fantom Print). 

Pokud tedy ještě balíček nemáte, zkuste kontaktovat přímo podpořeného nakladatele, kde se stala chyba. Pokud jsme koukali, v podstatě všichni mají Facebookovou stránku nebo klasické webovky. Je možné, že vás balíček prostě nezastihl stejně jako lísteček o tom, ať si ho vyzvednete na poště.

Děkujeme za podporu i za trpělivost.

Přátelé, byli jste skvělí, jsme dojatí, že jste vyslyšeli naše volání a pomohli zachránit malým nakladatelům, když ne živnost, tak alespoň tohle vykloubený jaro! Na nakladatele jste přispěli neuvěřitelných 3,166 milionu! Obrázek

Máme výborné ohlasy ze všech stran, na to o jak masivní akci se nakonec jedná, vše proběhlo (klepy klep) bez problémů. Nás teď čeká rozesílání excelových souborů s adresami, posílání peněz, zjišťování, kde všude to má Mikoláš blbě v tý excelový tabulce, kterou nevíme proč jsme svěřili jemu a následné napravování škod, ale celkově si myslím můžeme říci z plných plic:

Mělo to cenu!

Díky Konektor Social, že na tom Lukáš mohl dělat v pracovní době (a pak ve volném čase), díky Martinovi, Červovi a Karlovi ze Startovače, že se zřekli provize, a obzvlášť Martin na tom vyšíval jak jinej na rouškách, a tedy, že jdou všechny prachy tam, kde jsou potřeba. A neposlední řadě BLate Night Show, bez které by to vlastně nevzniklo!


Největší dík patří ale samozřejmě vám, že jste do toho šli s námi, budeme moc rádi, když fotky, rozbalovačky, nejlepší kousky a unboxingy označíte hashtagem #linka451 a někam je nasdílíte, nebo nám je hodíte do zprávy na Facebooku, kde máme stránku Linka 451: Zachraňte knížky! My se pak budeme radovat s vámi.

Co se teď děje?

V průběhu kampaně jsme komunikovali s nakladateli a hned po skončení kampaně jsme jim nasdíleli všechna potřebná data a řešili jsme peníze, které dostanou – každý nakladatel dostane tolik, kolik jste si od něj nakoupili. Nakladatelé už zároveň chystají balíky, balí je a rozváží na poštu. A mějte na paměti, že jde o tisíce balíčků a desetitisíce knížek! Neuvěřitelné číslo, ze kterého se nám ještě teď točí hlava.

Díky!

Mikoláš & Lukáš & Martin

P.S. 30. 4. je extrémně optimistický scénář (ačkoliv příjem některých balíků již máme potvrzen!), proto prosím mějte strpení, i díky prodloužení kampaně, i díky objemu se nakonec určitě nepodaří poslat vše do zítra, ale všichni pro to dělají maximum!

Přátelé, k oslavě 2,5 milionu jsme si pro vás připravili takové menší vyhlášení. A protože se jmenujeme Linka 451, pojmenujeme ceny Bradburáky!  Děkujeme za 2,5 milionu a tady máte to NEJ z kampaně! Obrázek

Ne, marketingový potenciál tento název nemá žádný, ale to nám nevadí. 

Tady jsou Bradburáci 2020:  

Nejdojemnější příběh: GNOM

Nakladatelství Gnom bylo jedno z prvních, které se přidalo. Startovali se svoji kompletní tvorbou, bohužel bylo jen devět balíčků. Co na začátku vypadalo jako “že by se mohlo během 14 dnů při troše štěstí prodat”, bylo fuč hned.

Vzhledem k omezené produkci jsme se tedy domluvili, že zkusíme druhý balíček, kde bude vysvětleno, že už prostě je na skladě jen 6 titulů. Fanoušci se neurazili, naopak přesto objednávali dál a dalších 30 balíků bylo vyprodáno. Po domluvě jsme zvedli na 50, ale víc už prostě není. Gratulace! 

Nejlepší pozice: NOVÁ BESEDA

Přátelé, naprosto nevíme, jak se to stalo, ale zhruba někde okolo 50 balíčku se nám začaly řadit ty nové od shora. 

Jestli systém Startovače usoudil, že už toho bylo dost a začal vše vnímat jako novou kampaň, nebo jsme zmáčkli zázračné tlačítko, naprosto netušíme. Každopádně systém je naprogramovaný tak, aby nové šly dospod a vše se řadilo podle ceny. (Jak je to u klasických kampaní na Startovači rozumné.) A když je cena jednotná, holt šli nováčci dospod. Nová Beseda to ale odpálila znova. Tak snad to pomohlo? 

Skokan kampaně: WALES
Přestože se nakladatelství Wales připojilo až v polovině kampaně, objem mají velmi solidní, byť jeden balíček vsadil na solo autora (Raymond Elias Fiest). Potvrdilo se, že cílovka pracovně pojmenovaná comic-con je přítomná nejen mezi fanoušky BLate Night Show, ale u zkušenými uživateli Startovače!

Nejlepší Startér: PETR "22 balíčků" JALAMUDIS  

Psali jsme Petrovi, jestli můžeme zveřejnit jeho jméno, a nebyl proti. Naopak napsal: “Balíčky jsou super:) Už teď vím, že nějaké knihy a komiksy budu mít dvakrát, ale za podporu nakladatelství to stojí. A kdyžtak, kniha jako dárek vždycky potěší, teď všichni kolem mě budou dostávat něco na čtení :)” Gratulujeme šťastné rodině a kamarádům, kteří se mohou těšit na hodnotné dary. A doufáme, že má Petr velkou knihovnu! 

Největší výtlak: CREW

Stovky balíčků poputují ze skladů CRWE a jejich skladníci budou doslova potit crew! Je nám jich líto, ale jak nám napsali z Fantom Printu (s Agrem jsou na medailových pozicích): „Velký počet expedovaných balíčků jsou ty nejpříjemnější starosti, které si v těchto časech můžeme jen přát!“ 

Než CRWI začnete závidět, tak vězte, že právě jejich informace o trhu nás nakonec dokopaly nejen k úvodnímu videu na BLate Night Show, ale i k této kampani.

Díky všem, ještě nekončíme, dejte o Lince 451 vědět!