16-9.png

Původní česká puzzle adventura Levament Hry & Apps

Tuzemská herní scéna se pomalu rozrůstá, a tak jsme i my přišli se svojí troškou do mlýna. Kombinace pixel artu a lucidního snění? Jasná volba!

Původní česká puzzle adventura Levament

Vybráno0 Kč(0 %)

0 %
120 000 Kčpožadováno
0startérů
Podpořit projektZobrazit odměny

Kdo jsme

Ahoj všichni, jsme parta lidí, která spolu vytváří hry. Aby to znělo lépe, tak si říkáme Sagittaras Games a snažíme se tvářit, že jsme herní studio. Však to znáte!

Naše historie je poměrně krátká, ale tvořit něco nového nás prostě baví. Mohli bychom tvrdit, že chceme jít příkladem a ukázat, že nezáleží na tom, zda vás zná celý svět, anebo téměř nikdo, protože důležité je pouze to, jaký je výsledek vaší práce. Samozřejmě, vytvořit něco, na co člověk může být hrdý je nesmírně důležité – a dokonalou hru si zaslouží i hráči. Jenže jak asi všichni tušíme, pokud chceme něco dokázat, musíme být trochu „na očích“.

Sagittaras Games Tým

Vznikli jsme za úsvitu pátého dne na podzim roku 2020, a hned jsme začali pracovat na prvním projektu. Tím byla zábavná arkádová střílečka – Vectro Blast. Vývoj trval kolem a kolem tři měsíce, a tehdy na něm pracovali jen dva poustevníci. Jeden programátor a jeden hudebník. I přes omezené možnosti se podle reakce hráčů podařilo vytvořit zábavnou a návykovou hru. Milovníci časopisu SCORE si můžou vzpomenout na recenzi, která naší hře nadělila krásných 76 %. A co je doma, to se počítá!

Recenze Vectro Blast z časopisu Score

Dnes je realita zase trochu jinde. Naše „společenstvo“ momentálně čítá osm lidí, kteří se urputně snaží, aby se další hra dobrala do úspěšného konce.

A tím se dostáváme k tomu, proč tu všichni jsme.

Jak jste se pravděpodobně dozvěděli již ve videu (pokud nepatříte mezi menšinu, která raději čte než kouká), pod našima rukama právě vzniká 2D pixel art puzzle adventura, jejíž hlavní myšlenkou je lucidní snění. Takže vlastně takový malý český Počátek.

Na hřbitově

O čem to vlastně bude?

Levament je hrou, která do značné míry stojí na příběhu, jenž se postupně rozplétá přímo před vašima očima. A přesně proto si musíme dávat pozor, co přesně vám řekneme, abychom vám nezkazili zážitek ze hry.

Třicetiletý Adam – hlavní postava hry – se vzpamatovává z rodinné tragédie. Jeho žena umírá při autonehodě a jemu se tak naprosto zhroutí celý svět. I navzdory tomu, že se snaží asi rok se ztrátou vypořádat, jeho domov a okolí mu milovanou osobu neustále připomíná. Fotky, oblečení, oblíbené knihy… Ale hlavně také noční můry spojené s havárií.

Vše se změní ve chvíli, kdy narazí na knihu o lucidním snění. Původní snaha o zahnání zlých snů se pomalu mění na touhu poznat, jak vlastně lucidní snění funguje. Dostává se proto do spirály záhad a do života mu začínají vstupovat velmi zajímaví lidé, kteří jeho pohled na svět od základů změní. Podivně vypadající kartářka říkající si Mystérium nebo Oliver, o kterém Adam vůbec nic neví. Tuší jen to, že tato osoba ví něco, co mu neříká.

Ponořte se do světa různorodých puzzlů, zamyslete se nad smyslem života a odhalte, co se skrývá za příběhem, který je obestřen hávem tajemství.

Levament se blíží – a čeká jen na vás…

Kdy to vyjde?

V tuto chvíli počítáme s tím, že celý vývoj bude trvat zhruba půl roku. To při jednoduché matematice znamená, že chceme „jít s kůží na trh“ nejpozději v závěru tohoto roku. K tomu však nyní potřebujeme vaši pomoc.

Čeho chcceme kampaní dosáhnout

Pokud se ptáte, jak nám můžete pomoct, odpověď je jednoduchá. Primárně jde o náš čas. Nejsme týmem, kterému by práce na hře momentálně jakkoliv vydělávala. To v praxi znamená, že vedle vývoje hry musíme i běžně chodit do práce a dělit tak naši pozornost mezi několik projektů – krávy se samy nepodojí a problém krav s motorovými pilami taky někdo musí řešit. Pokud se však rozhodnete, že nám pomůžete, umožníte nám vývoji hry věnovat mnohem více času, který bychom jinak strávili v jiné práci.

Tričko Sagittaras Games

Změnit hru od základu v případě neúspěchu sice úplně nemůžeme, ale se zpětnou vazbou od samotných hráčů se dá vždy nějakým způsobem pracovat. Doufáme, že se vyhneme veřejnému lynči a házení rajčat do oken, ale konstruktivní kritika člověka vždy posune o kousek dál.

Tričko Levament

Vzhůru do vývoje

Pokud nám touto cestou pomůžete, budeme vás samozřejmě pravidelně informovat o našem postupu jak tady, tak i na našem Facebooku. Tam už se stručné zprávy z naší práce nějakou tu dobu objevují. Nemluvě o možnosti zasáhnout do výsledné podoby hry (viz odměny). Nezůstane tak jen u toho, že si budete moci hru předplatit, ale také dostanete možnost ji nějakým způsobem ovlivnit.

Ožij jako NPC

Pevně věříme, že vás naše parta a hra, kterou připravujeme díky ukázce zaujala a společně ji vypustíme do světa. Ať se sny stanou skutečností!

Vybráno0 Kč(0 %)

0 %
120 000 Kčpožadováno
0startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuSagittaras Games

Odměny

100 KčPoděkování

Někdo má rád vdolky, jiný zase holky. Netrefili jsme se ti do herního vkusu, ale rád bys nás podpořil, nebo s námi pokecal? Právě teď je tvoje chvíle. - Přístup na náš Discord

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

300 KčZasněte se a zastřílejte si!

Hodláš se ponořit do krajiny lucidního snění a rád si zkrátíš čekání naší první herní peckou? Tak to rádi slyšíme! Klíč k Vectru obdržíš hned po úspěšném ukončení kampaně. - Klíč ke hře Vectro Blast - Klíč ke hře Levament + Všechny předešlé odměny

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

500 KčProbuďte se ještě před budíkem!

Ranní ptáče, dál doskáče, víc zahraje, hry užije. - Možnost hrát hru o 2-3 týdny dříve - Speciální role na Discordu (přístup k více chatovacím místnostem, můžeme na vaše dotazy lépe reagovat) + Předešlé odměny

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

900 KčVstaňte se stylovým trikem

Tričko od Marvelu nosí každý druhý. Buďte proto originální a probuďte se v tom našem! - Tričko s logem společnosti Sagittaras Games + Předešlé odměny

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 500 KčSpeciální poděkování

Vážíme si těch, kteří nám pomáhají se splněním snů. Zvěčníme tedy vaše jméno na některém z herních předmětů a v titulcích vám vystřihneme dlouhou poklonu. - Poděkování v titulcích hry - Vaše přezdívka bude zmíněna ve hře + Předešlé odměny

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

2 500 KčVášnivý sběratel

Jeden sbírá známky, druhý zase mince. Naši sběratelku potřebuješ více. - Fyzický wallpaper s podpisem lidí z týmu - Přístup k oficiálním soundtrackům ze hry + Předešlé odměny

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

3 000 KčVaše postava ve hře!

Někteří říkají, že kolik umíš jazyků, tolikrát jsi člověkem. Existuje však i jiná cesta. Ožij jako NPC v naší nové hře a navždy se tak zvěčni v herním světě! - Možnost ovlivnit vzhled a jméno NPC postavy, kterou budete moct potkat ve hře + Předešlé odměny

Počet dostupných odměn: 20/20

Odměna nedostupná

6 000 KčHybatel dějem!

Co Čech, to expert. Je libo zadat úkol nebo hlavní postavě poradit? Staňte se postavou, která ve hře nejen bude, ale také významně ovlivní vývoj děje. - Možnost ovlivnit vzhled a jméno postavy (postava bude mít vyšší roli - chůze, možnost zadat vedlejší úkol) + Předešlé odměny

Počet dostupných odměn: 6/6

Odměna nedostupná

25 000 KčTvůrce obsahu

Bůh stvořil svět za 7 dní. My sice nejsme bohové, ale svět tvoříme taky. Přidej se k nám a užij si taky spoustu kreativní zábavy. - Možnost podílet se na obsahu hry + Předešlé odměny

Počet dostupných odměn: 2/2

Odměna nedostupná

50 000 KčTop Sponzor

Zdálo se nám, že sis koupil balíček Top Sponzora. Pak jsme se probudili... A fakt, že jo! Díky, ty blázne! - Logo Vaší společnosti při každém startu hry - Reklama Vaší společnosti na všech sociálních médiích, kde působíme - Množství a typ odměn na domluvě

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná