Letem světem se štěnětem - crowfunding kampaň

Letem světem se štěnětem

Smečka je rodina a cesta je cíl. Dva lidi a dva psi se vydávají objevovat známé i neznámé a zbořit mýty o nemožnosti cestování se psem.

Ostatní
Letem světem se štěnětem

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

VIZE

Chceme objet Evropu, navštívit národní parky, kulturní památky, pláže, jezera i hory, vyzjistit, jak ve které zemi nahlížejí na pejskaře a nakolik je  v té či oné zemi cestování se psy složité a naopak, kde jsou brány otevřené a kam se nedostanete ani omylem.

Proměnit naši vášeň na projekt nám vnukli lidé, jenž svých cestách potkáváme a sami se vyjádřili, že pejskařského průvodce by ocenili, jelikož se se psem cestovat bojí.

Krom postupného seskladání uceleného průvodce již přispíváme na naše stránky, které najdete na facebooku pod názvem Letem světem se štěnětem & Trip na tripu.

Co s penězi?

1.NAFTA - Bohužel auto nedbá našich proseb a stále ji vyžaduje. Auto odložit nemůžeme, jelikož v ném vezeme hlavně zásoby pro psy a jiný způsob cesty není vzhledem ke složení smečky možný.

2.JÍDLO - Nemít hlad je moc fajn. Jsme skromní, jídlem neplýtváme a nestravujeme se v drahych podnicích. Povětšinou si néco uklohníme na vařiči a tak. Ale mít si čím namazat chleba je super a naším snem je dát si třeba polévku po zdolaném vrcholu.

3.CESTOVATELSKÝ PRÚVODCE - Pokud nenarazíme na partičku mnichů, bude třeba investice.

4. OPRAVY AUTA - Žijeme a cestujeme ve Fordu Galaxy 22 let starém a občas si řekne o ozdravení.

5. (NE)ČEKANÉ VÝDAJE - Léčiva, obvazový materiál, nové boty, když je prochodíme, nový stan, když se rozpadne, nahrazení peřin spacáky, atp.

6. SPOJENÍ SE SVĚTEM - Potřebujeme alespoň jeden funkční telefon a fotoaparát by byl něco úžasného. 

PLÁN CESTY

Teď cestujeme velmi ledabyle a nahodile. Zatočíme, když vidíme hrad, jedeme tam, kde tušíme možnost výdělku. Chceme ale projet důkladně vybrané destinace, abychom měli možnost je zmapovat. 

Rakousko -> Německo -> Itálie -> Slovinsko -> Chorvatsko -> Maďarsko ------->Rumunsko a přes Slovensko zpět

Návrat předpokládáme na podzim.

KDO JSME?

Jsme mladý pár, dnes nazývaný alternativním a především pejskaři a cestovatelé tělem i duší. Není dne, kdy bychom nevyrazili do přírody či za památkami a tak nám pomalu naše krásná zem začíná být malá. Výletili jsme každou chvíli a před dvěma měsíci jsme vyrazili na cestu na dobu neurčitou. Projeli jsme krásy domoviny, navštívili italské pláže, vinice, slovinské památky, alpské vrcholky i jezera. Na cestu se pokoušíme vydělávat vlastníma rukama na farmach, ale ne v každé zemi je to možné. 

Doprovází nás Trip, čtyřletý kříženec dobrmana a bernského salaše, úžasná osobnost, maminčin mazánek a svétoběžník, co má už mnoho odžito. Osud  se s ním nemazlil a tragicky přišel nejprve o ocas a následně prodělal vážné zranění obou zadních nohou, přičemž na jedné mu musely být amputovány opěrné prsty. Asi ne náhodou má duši válečníka, vylízal se z toho a začal znovu chodit. Cestování miluje a i když potřebuje úlevy a semtam pomoct, dokáže si užít každý den.

Na jaře jsme smečku doplnili o divošku Rolinku, která každého zmámí svojí neodolatelnou roztomilostí. Je to ztřeštěné štěně v němž se mísí krev bernská a čuvačí. Baví ji zatím vše, ale nejvíc se vyžívá v extrémních terénech a bezhlavém sbíhání kopců.

 

Co si o tomto projektu myslíte?