Lelía česká přírodní kosmetika - crowfunding kampaň

Lelía česká přírodní kosmetika

Pomozte mi podpořit růst české ručně vyráběné kosmetiky, protože věřím, žemá smysl vyrábět přírodně v Čechách a v malém množství.

Ostatní
Lelía česká přírodní kosmetika

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Chci získat certifikaci pro další produkty značky Lelía. Jen díky Vám budu schopná nadále dělat práci, která mě naplňuje a věřím, že když Vás práce baví, pozná to hlavně zákazník. Za každým produktem stojím pouze já, Linda. Navrhnu recepturu, měsíce na sobě testuji a pokud produkt "projde", vyrábím i nalepím každou etiketu.

Lelía je přírodní ručně vyráběná kosmetika v malé provozovně v Praze. 

Lelíu jsem založila pro ženy. Pro podporu jejich ženství, pro podporu všech nálad, citů a prožívání emocí, které ženy mají. Proto, aby ženy o sebe pečovaly, protože jsou nositelkami dobré energie každého domova. Je proto nutné, aby načerpávaly sílu, kterou pak mohou posílat dál.

Hned od začátku jsem také věděla, že chci vyrábět hlavně z lokálních surovin a od lokálních dodavatelů. Sehnala jsem nejkvalitnější suroviny, které jsou pěstovány nebo alespoň zpracovány v Čechách. Oleje mi čerstvě lisují u Kladna. Včelí vosk mi dodává nadšený chalupář a chovatel včel v Krkonoších. Některé druhy olejů jsou od semínka produktem českých zemědělců.

Proč vlastně kosmetika? Moje cesta začala původně terapiemi a osobním rozvojem. V rámci této práce a různých cvičení jsem přičichla k alternativním stylům stravování, aromaterapie, jógy, meditace... Z této desetileté cesty jsem si odnesla pilíře, které mi vyhovovaly a ty jsou součástí mého života dodnes. Samozřejmě přirozeným vývojem bylo také omezení konvenční kosmetiky. Relativně brzy jsem začala s výrobou domácí a to hned z několika důvodů: kvalita nabízeného zboží, dostupnost, omezená nabídka, použité obaly a peníze. Když jsem uviděla první recept, ještě ten večer jsem jej hned doma v kuchyni uvařila a bylo jasno. S každou výrobou mě naplňovala hravost při návrhu receptů a jejich zkoušení. Těšení se a čekání až se produkt dostatečně usadí a já budu znát výsledek. Pro představu třeba nyní pracuji na deodorantu dva roky a některé dny vyrobím i čtyři verze. Před rokem jsem měla ještě deodorant, který zanechával fleky na oblečení a nedávno se receptura vyvinula tak, že bylo přichystáno na certifikaci. Byla jsem nadšená, protože i mou citlivou pleť tento deodorant nedráždil. Nadšeně jsem deodorant naplnila do vybraných papírových tub a byl přichystán na certifikaci. Jenže chybička se vloudila a konzistence z papírových tub prostě nešla vysouvat:) Svoje pracovní verze si vyrábím naprosto "bezobalově" a tenhle "detail" mi unikl. Vysunout to nešlo prstem, kladivem ani silou mého silného muže:) Musela jsem tedy začít znovu a ještě intenzivněji, protože mi to nedalo spát.

Rozzarena_extra_01.jpg

Produkty testuji hlavně na sobě a na svých nejbližších. Určitě netestuji na zvířatech, to by nebylo humánní:) 

Produkty jsou baleny v papírových obalech, které se nepromastí. Používám také recyklované hliníkové dózy a skleněné obaly, na které připravuji recyklační program. 

Pro všechny své produkty chci různé dermatologické testy a proto je proces certifikace tak nákladným procesem, který si už já sama nemohu dovolit.

Vaše peníze poputují konkrétně na certifikaci balzámů na rty, tělový olej a nadýchaná šlehaná tělová máslíčka. Produkty budu moci zasílat hned, jak budou zcertifikovány, což trvá běžně několik měsíců, ale udělám vše, abyste měli své produkty, co nejdříve.

Odměny zahrnují již cenu za dopravu prostřednictvím Zásilkovny na Vámi zvolenou pobočku.

Všem Vám chci moc poděkovat, pokud jste dočetli až sem. Ráda bych, aby i vy jste měli možnost budovat si svůj sen a proto pokud Vám mohu jakkoliv předat své zkušenosti, neváhejte se na mě obrátit. Ať už potřebujete poradit s kolaudací provozovny nebo procesem certifikace, ráda se podělím o své postřehy.

Co si o tomto projektu myslíte?