LARP vesnička - aneb stavíme zažitky - crowfunding kampaň

LARP vesnička - aneb stavíme zažitky

Vybudujme společně prostředí inspirované historickými proudy s nádechem fantasy, kde se budou konat akce pro nadšence všech věkových kategorií.

Ostatní
LARP vesnička - aneb stavíme zažitky

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

-------------------------------------------------------EDIT 27.5.2015---------------------------------------------------------

Vážení Startéři, jste prostě úžasní!

Bez vás by to nešlo. Děkujeme za všechny organizátory a za hráče, kteří se účastní a budou účastnit akcí zde pořádaných!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Přidejte se k nám a pomozte nám vybudovat jedinečné prostřední pro konání zážitkových  LARPových akcí (pro ty z vás, kteří se s tímto výrazem setkali poprvé, klikněte na odkaz), dětských táborů, firemních večírků a jiných.

Celý projekt vznikl z myšlenky vybudovat zázemí pro námi organizovanou akci Skyrim LARP. 

www.skyrimlarp.com

Cíle

Našim hlavním cílem je vybudovat komplexní prostředí, které bude vhodné jak pro organizování našich akcí a dalších tematicky podobných, tak i LARPových dětských táborů, zážitkových firemních večírků apod. 

V rámci projektu prostředky vybráné přes startovač využijeme na získání stavebního materiálu a potřebného vybavení pro dostavbu vesničky.

Veškerý stavební materiál a vybavení je nakupováno s ohledem na co nejnižší cenu s co nejvyšší možnou kvalitou. Aktuálně využíváme prodeje z veřejných zdrojů (bazary, zbytky ze staveb, likvidace skladových zásob, vlastní zdroje).

Doposud jsme využívali pouze vlastní prostředky a prostředky získané registračními poplatky za účast na akci. Nicméně jsme se rozhodli vyzkoušet a zapojit i další, stejně zapálené osoby jako jsme my.

Popis projektu

Hlavní motivací nám je vybudování komplexního herního prostředí jak pro pořádání akce Skyrim LARP (bližší popis a informace na webu uvedém v odkazu výše). Tak i akcí jiných organizátorů.

Chceme zvýšit úroveň pořádaných akcí a napadla nás myšlenka vybudovat prostředí, které by bylo inspirováno jak historickými reáliemi (gotika, severská mytologie, vikingové…), tak i prvky fantasy (Skyrim, Witcher, série Gothic a jiné).

Nutno podotknout, že nechceme koncepci vesnice a celkový "look" směrovat pouze ke konkrétní akci, ale chceme aby vesnička byla "multifunkční" a tudíž zde probíhali i jiné akce.

Prvotní fáze...

na kterou budou použity prostředky ze Startovače, je dostavět zázemí ve formě „centra vesnice“.

Zde se budou/částečně nachází budovy jako kovárna, kasárna, hospoda, hlavní sídlo starosty/jarla, strážní věže, barikády/palisády, hřbitov, malý atmosferický kostelík, lovecká chatrč, sýpka, dvě chatrče pro ubytování, políčka s bylinkami a vlastní zeleninou.

Při stavbě vycházíme převážně z 3D návrhu modelů budov (viz. níže)

dřevěný domek 3D.png

Máme zde již vybudovanou příjemnou kamennou hospůdku, která je zdobena zavěšenými meči, kožešinami a svícny dotvářejícími tu pravou atmosféru. V tuto chvíli provádíme zemní práce kolem hospůdky pro stavbu pergoly před vchodem a vystavení zídek pro mechové podloží.

IMG_1596v1.jpg

Na čem dále pracujeme:

 • Částečně rozestavěná kovárna (ukázka 3D návrhu), která bude plně funkční a bude zde pracovat zručný kovář.

kovárna 3D model.jpg

 • Uměle vytvořené doly, kde v rámci hry zabetonujeme ingoty, herní rudu a jiné a „horníci“ ji musí najít, vykopat, očistit a dále s ní naložit dle vlastních „herních“ potřeb.
 • Pekárna, kde máme postavenou vlastní pec, ve které pečeme domácí chléb a jiné pochutiny.
 • Tržiště se dvěma stánky pro obchodníky (dva další v plánu) (ukázka 3D modelu).

3D model stánku.jpg

 • Gotické stany s plání pro rozložení předsazeného tábora (ukázka 3D modelu).

stanový tábor 3D model.jpg

 • Uměle vytvořené herní kobky/katakomby.

Následný rozvoj...

zahrnuje okolí vesničky, kde bude starodávná krypta, chatrč lupičů, odpočinková místa ve formě ohniště a jednoduchého místa k přespání.

V případě, že by projekt byl natolik úspěšný a překročil cílovou částku, pak bychom tyto prostředky navíc využili právě rozvoj.

Co se chystá v nejbližsí době.

 • Oprava příjezdové cesty o délce cca 800m, která slouží pouze a jen pro dopravu materiálu a svozu objemnějších věcí. Nyní je ve stavu kdy je možné cestu vyjet pouze traktorem (ano, nosíme to vše pěšky :))
 • Ražba vlastních mincí
 • Stavba ubytovacích chatrčí
 • Vytvoření oltáře/totemu věnovaného všem, kteří do projektu půjdou s námi (ať už jakoukoli formou). Zde budou vyryta všechna jména, která se na projektu podílela.
 • Stavba palisád a strážních věží.
 • Stavba Svatyně/Kostelíku.

Co říci na závěr

Celý projekt je budován na místě mimo civilizaci, uprostřed lesů s náhorními plošinami. Příroda je zde rozmanitá a je zde nádherný a nerušený výhled do celého okolí.

10259948_759105857466966_1500629311270157053_n.jpg

10362827_10201806775162709_8218362307764407360_n.jpg

IMG_1629 v1.jpg

Celý projekt a jeho cíle jsou v rukou členů organizační skupiny Wallachian LARP, která aktuálně pořádá několik LARPových projektů (ať to jsou komorní či „otevřené“ akce) s věkovou hranicí od 16 let. Veškerá činnost spojená s těmito projekty (plánování, výstavba, vymýšlení celého schématu akce) je v rámci našeho volného času a vše co děláme, děláme pro radost nás i ostatních.

A taky pro věčnou slávu :))

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ukázka fotek z minulého ročníku akce Skyrim

P1080330.jpg

Knut Ironhand

P1080349.jpg

P1080352.jpg

P1080431.jpg

Předsazený tábor.jpg

 

Odměny

Fotografie níže představují ukázky odměn za vaši podporu. Odměny se budou vytvářet a odesílat až v případě úspěšného ukončení Projektu. V případě neúspěchu projektu se o své "investice" nemusíte bát, prostředky vám budou vráceny avšak bez nároku na odměny.

Každý výrobek je ručně kován a každý výrobek je tedy uníkát. Žádný kus tedy není stejný.

 

Kovářské práce zajišťuje Thoradin Ambolt.

Keltský nůž s vidličkou

Keltský set 1.jpg

Nůž s dřevěnou rukojetí

Nůž.jpg

 

Všem startérům a lidem, kteří nás podporují DĚKUJEME!!!

Co si o tomto projektu myslíte?