LADOBORCI: TENTOKRÁT NA VÝCHODĚ - crowfunding kampaň

LADOBORCI: TENTOKRÁT NA VÝCHODĚ

Podílejte se na vzniku cestopisného DOKUMENTU, ve kterém usedneme do sovětské klasiky a vydáme se zachytit všední život v zemích okolo Černého moře.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

O co jde?

Nepovažujeme se za velké dobrodruhy, ani jsme nespolkli všechnu moudrost světa. Vysnili jsme si však cestu okolo Černého moře, na které projedeme státy se spletitými vzájemnými vztahy a zajímavou minulostí. Ale také státy, o kterých jsme si uvědomili, že nevíme zhola nic. O našem tříměsíčním počínání bychom rádi natočili cestopisný dokument.

Pomyslným vyvrcholením celého projektu pak bude premiéra několika prvních dílů seriálu konaná na konci roku 2020.

V dnešní době existuje nespočet snímků, ve kterých jde primárně o dopravní prostředek a strasti s ním spojené. My ale neprahneme po tom, aby nás někdo plácal po zádech za to, že jsme ujeli pár tisíc kilometrů starším autem. Náš dokument by proto neměl být ani tak o nás jako spíše o lidech, které na své cestě potkáme. O jejich životech, postojích nebo názorech na historická i aktuální témata.

Tak proč vůbec Lada?

První z důvodů je čistě praktický. Jelikož se většina zemí na naší trase nachází na území bývalého SSSR, volba dopravního prostředku byla zcela jasná. Usedneme za volant automobilu značky Lada VAZ 2105, ročník 1984, pracovně pojmenovaného Matilda. Přece jen v těchto oblastech raději uvízneme s pokaženou převodovkou na Ladě, než s defektem u Land Roveru (na ten mimo jiné stejně nemáme).

Důvod druhý je o poznání poetičtější. Zkrátka se nám nám líbí představa projet zemi autem, které z ní pochází a je pro ni typické. Naše expediční vozidlo by tak mělo být nástrojem, který místním pomůže překonat strach z neznámého a usnadní nám cestu ke společné konverzaci.

Kdo jsou LADOBORCI?

Jsme tři zvědaví hoši z Vysočiny.

  • Lukáš - nejdůležitější člen naší výpravy. Moc toho nenamluví, ale v autech se vyzná. Postarat by se měl o to, aby naše expedice neskončila už v Břeclavi.
  • Jan - bohém, který pro změnu zmlkne jen, když spí. Na cestě bude mít na starost konverzaci s místními a diskutovaná témata. Jo, a nikdo mu neřekne jinak než Sygnál.
  • Radek - iniciátor celého projektu. Perfekcionista, který všechny neustále popohání a nikdy není s ničím dostatečně spokojený. Na naší výpravě zachytí všechny důležité momenty a postará se o výsledný produkt.

Co od dokumentu čekat?

  • unikátní záběry z nevšedních a bohem zapomenutých míst
  • nahlédnutí do života tamějších obyvatel
  • vyLaděný humor a emoční Žiguláš
  • nenásilnou vzdělávací hodnotu

Co od dokumentu určitě nečekat?

  • dvouhodinový záznam z oprav
  • řeči o vystoupení z komfortní zóny a hledání sama sebe
  • nekonečné kvantum historických faktů

Kudy pojedeme?

Vražedným tempem (80 km/h) vyrazíme do českých vesnic rumunského Banátu, Bulharska, poté přes celé Turecko a drsný Kavkaz do orientálního Íránu, odkud se přes divoké Rusko vydáme zpět domů.

Přibližná trasa naší cesty

Na co přispíváte?

Nebudeme vám hrát na city tím, že bez vybraných peněz nepojedeme. Věříme, že v červnu tohoto roku vyjedeme, ať se děje, co se děje. Chceme ale vytvořit něco, co tu po obsahové a vizuální stránce ještě nebylo. Vybrané finanční prostředky tak použijeme na pořízení natáčecí techniky, médií na uchovávání natočeného materiálu, náhradních dílů, ale hlavně na úplatky oficírům a vodku.Vizualizace odměn jsou pouze orientační. Změny (zejména barevných kombinací) vyhrazeny.

 

Co si o tomto projektu myslíte?