Láďa chce jet dál | crowdfunding kampaň

Láďa chce jet dál

Pomozte nám dostat náš nejmenší obytňák na světě z Jižní Ameriky zpět domů, aby s námi mohl vyrazit na další velkou cestu!

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

"Zažij to s námi!"

Ahoj! Jsme Ľubka a Vojta - českoslovenští novomanželé. Na svatební cestu jsme vyrazili na 7 měsíců do Jižní Ameriky v našem 21 let starém Golfíku, kterému říkáme Láďa. Z naší cesty natáčíme zábavný seriál Baťůžkáři na svatební cestě, který můžete vidět na internetové TV Playtvak.cz. a vznikne také film. Mnohým se náš nápad zdál šílený, ale my jsme se nenechali odradit. Třídveřového Láďu jsme upravili na prvotřídní obytňák a touto dobou už čtvrtým měsícem brázdíme lepší i horší silnice tak trochu bláznivého kontinentu.

29744635_176231639689163_1091367990808124971_o.jpg

 

Láďa to tu nemá vůbec lehké. Má to tu tuze těžké. Kromě děravého asfaltu zakusil patagonský štěrk i písek nejsušší pouště na světě Atacama. Přejezdy ohromných And i tropických nížin v Peru. Probouzel se do mlhavých ran na nejhezčí cestě světa Carreteře Austral v jižním Chile. Opírali jsme se o něj s plecháčkem kafe při pozorování lachtanů a delfínů blbnoucích v Pacifiku. Byl nám teplým pelechem na drsné náhorní plošině Altiplano v Bolívii. Úkrytem před agresivními psy. Trpělivě se kroutil v zatáčkách 4000 metrů nad mořem. Přejel chudáka pásovce. Bičovaly ho kroupy v horách, aby mu pak za pár hodin vřela chladící kapalina na úrovni oceánu. Byl domovem mnoha mravenců. Láďa přitom musí uvést všechno, co na naší dlouhé cestě potřebujeme.

 

26952248_158389081473419_2467866544595950516_o.jpg

 

Nyní máme za sebou už 13 000 km a celkem pět návštěv u lepších i horších mechaniků. Ládíkův věk nezastavíme, a i když je to spolehlivý parťák, občas nejaká ta součástka doslouží. Už jsme mu museli nechat vyměnit motorek k ventilátoru, jakožto celý ventilátor. Termostat nemá vůbec, ale bez něj přeci jede. Odemkout se dají už jenom jedny dveře a chvilku jsme museli jezdit s nefunkčními směrovkami, protože nové součástky nejsou všude k sehnání. Láďa ma nové gumy, protože ty staré už postrádaly vzorek. Prahy drží pohromadě slepené gafou a pod sedadlem řidiče se válí velký šroub, který nevíme odkud vypadl.  

 

30072798_175973116381682_1479883579299092502_o.jpg

 

Vlastně by si Láďa ve svém věku měl užívat důchodu v teplé garáži a jen svátečně vyrážet na kochací vyjížďky. Ale je to punkáč, dobrodruh a náš obživlý třetí člen výpravy. A jeho motor vyrobený s německou pečlivostí vydrží určitě ještě hodně.

Nechceme ho nechat napospas překupníkům s automobilovými orgány, i když bychom jeho prodejem pomohli našemu cestovnímu rozpočtu, který se kvůli Láďovým šrámům značně nafoukl a nám tak shází prostředky na to, aby se s námi mohl vrátit domů.

Proto bychom byli moc rádi, kdybyste Láďovu cestu domů podpořili a my se s ním nemuseli rozloučit. Ještě by rád viděl kus světa. A my samozřejmě také. Rádi bychom se s vámi dále dělili o zážitky z jiného konce světa.

 

29750019_177822572863403_6257388574158156630_o.jpg

 

Nejlevnější možnost přepravy je tzv. roll on - roll off. Ne tedy v uzavřeném kontejneru, ale volně na palubě, kde sice hrozí riziko poškození a i případné vykradení, ale my stejně nic cenného nevezeme a ani kromě Ládi nevlastníme.

Jestli se nám nakonec díky vám podaří našeho parťáka dostat zpátky domů, chceme ho podrobit důkladné generální opravě a připravit ho na další dobrodružství. Jak zaznělo ve videu, Ládin má ještě jeden velký sen. Svatební cestou všechno teprve začíná...

 

28162004_164334727545521_8273966516692410437_o.jpg

 

VÍCE O NÁS

Láďu jsme z Hamburku do Montevidea v Uruguayi poslali díky velkorysé podpoře sponzorů, které naše zamýšlená cesta nadchla. Na samotnou cestu jsme léta šetřili a financujeme ji ze svých úspor a částěčně i díky seriálu, který během cesty natáčíme a je k vidění na internetové TV Playtvak.cz. Bohužel zpáteční cesta Ládi domů je už ale mimo náš rozpočet, do kterého neplánovaně zasáhly také i finančně náročné poruchy našeho jinak věrného parťáka. 

 

27709962_160950087883985_2681464285289258488_o.jpg

 

FILM

Z našeho putování vznikne také krátkÁ hanzelkozikmundovsko romantická road movie. Půl hodinkový filmeček, který by měl vtipně shrnout celou naší sedmiměsíční misi. Tento film by pak měl být zamýšlenou součástí našich přednášek, s kterými bychom rádi objížděli (Láďou!!!) Čechy, Moravu i Slovensko a povyprávěli vám o tom, jaké bylo být spolu sedm měsíců v Jižní Americe a nezabít se. :-)

TV SERIÁL

Během naší velké cesty natáčíme pro internetovou TV Playtvak.cz zábavný seriál Baťůžkáři na svatební cestě. Pojednává hlavně o tom, jaké to je být spolu 24 hodin denně, bydlet v malém autě a zažívat neuvěřitelná dobrodružství. Věřte, že to není pořád jen procházka růžovou zahradou a milování se na liduprázdné pláži u západu slunce... Je to každodenní boj mezi mužem a ženou! :) Přesvědčit se můžete každé pondělí na Playtvak.cz.

29750023_176629859649341_4845564852689877907_o.jpg

Všechny dosud zveřejněné díly najdete ZDE

BLOG a SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Pravidelně z našich "líbánek" zásobujeme články náš web www.zazij.to a blog na webu Annonce. Také se snažíme skoro každý den podělit o naše zážitky na facebooku a instagramu a jsou to opravdu někdy neuvěřitelné příhody. Klidně se k nám na sociálních sítích přidejte!

Blog: zazij.to

Facebook: facebook.com/zazij.to

Instagram: instagram.com/zazij.to

Annonce blog: annonce.cz/zazijto

 

1.jpg

 

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 70 000 Kč (140 %)
  • 140 %
  • 50 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 86 Startérů

Autor projektu

Zažij.to - obrázek
  • projekt od Zažij.to
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

100 Kč

Muchas grácias! Velké díky!

Vaše jméno s velkým díky uvedeme na našich webových stránkách www.zazij.to.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
150 Kč

Online pohlednice z Jižní Ameriky

Přes online aplikaci České pošty Vám přímo z cesty pošleme pohlednici s naší originální fotkou a věnováním přímo pro Vás.
+ velké díky na našem webu www.zazij.to

Počet dostupných odměn: 42/50

Nelze podpořit
350 Kč

Originální jihoamerická pohlednice se známkou

Pohled is not dead! A zvlášť když bude s jihoamerickou známkou, místním razítkem a naším vlastnoručním pozdravem.
+ velké díky na našem webu www.zazij.to

Počet dostupných odměn: 13/30

Nelze podpořit
400 Kč

Průvodce na míru + video zdravice s poděkováním

Projeli jsme toho dost a můžeme Vás ušetřit míst, která sice papírový průvodce doporučuje, ale za moc nestojí. Zároveň víme o místech, které jsou skrytými poklady a jen málo se o nich ví. Připravíme pro Vás průvodce na míru podle toho, kam se chystáte a co od cesty očekáváte. A ještě pro Vás natočíme a pošleme přímo z cesty video, kde Vám poděkujeme z místa, kam se možná také vydáte.
+ velké díky na našem webu www.zazij.to

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
500 Kč

Dárek z cesty do vlastních rukou

Je libo nějaký suvenýr fotbalového klubu Boca Juniors? Nebo tričko s uruguayským prezidentem? CD s tradiční bolívijskou hudbou? Peruánská cíga? Nebo třeba kamínek z Makču Pikču? Prostě to co nás cvrkne cestou do nosu.
Rádi Vám suvenýr za Vaší podporu přivezeme. Koka to ale být nemůže... :)
+ videozdravice s poděkováním přímo z cesty
+ velké díky na našem webu www.zazij.to

Počet dostupných odměn: 7/20

Nelze podpořit
500 Kč

Náš film ke stažení

Hanzelkozikmundovsko romantická road movie o dvou československých novomanželech putujících divokou Jižní Amerikou po dobu sedmi měsíců v jejich třídveřovém parťákovi Láďovi. Jaké to je, trávit spolu 24 hodin denně? Již brzy ve Vašem obýváku.
+ videozdravice s poděkováním přímo z cesty
+ velké díky na našem webu www.zazij.to

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
550 Kč

Dárek z cesty doručen poštou

Je libo nějaký suvenýr fotbalového klubu Bocy Juniors? Nebo tričko s uruguayským prezidentem? CD s tradiční bolívijskou hudbou? Peruánská cíga? Nebo třeba kamínek z Makču Pikču? Nebo to co nám cvrkne cestou do nosu?
Rádi Vám suvenýr za Vaší podporu přivezeme. Koka to ale nebude :)
+ videozdravice s poděkováním přímo z cesty
+ velké díky na našem webu www.zazij.to

Počet dostupných odměn: 20/20

Nelze podpořit
600 Kč

Kulinářský latinskoamerický večírek STREET FOOD

Víte, co je chivito, buňuelo, či completo? Připravíme pro Vás večírek u nás doma s ochutnávkou toho nejlepšího, co jihoamerické ulice nabízí. Pozor, nevhodné pro dietáře a vegetariány :)
Pokud nejste z Prahy a poskytnete nám zázemí, večírek po domluvě uspořádáme i u Vás.
+ videozdravice s poděkováním přímo z cesty
+ velké díky na našem webu www.zazij.to

Počet dostupných odměn: 2/24

Nelze podpořit
1 200 Kč

Kulinářský latinskoamerický večírek DE LUXE

Připravíme pro Vás večírek u nás doma s ochutnávkou toho nejlepšího a nejoriginálnějšího, co jsme ochutnali v restauracích Jižní Ameriky. Těšit se tak můžete na opravdové bomby jako
chorrillana, ceviche, či asado. Vše doplněno dobrým jihoamerickým pitím.
Jestli nejste z Prahy, po domluvě můžeme večírek připravit i u Vás, pokud nám poskytnete zázemí.
+ videozdravice s poděkováním přímo z cesty
+ velké díky na našem webu www.zazij.to

Počet dostupných odměn: 14/24

Nelze podpořit
5 000 Kč

Soukromá exkluzivní přednáška

Po domluvě přijedeme za Vámi Ládíkem domů, do Vašeho kulturáku nebo třeba hospůdky, povyprávět o naší velké cestě, promítneme během toho spoustu fotek a u exkluzivní premiéry našeho filmu se budete moci zakousnout do jihoamerických pochoutek.
+ videozdravice s poděkováním přímo z cesty
+ velké díky na našem webu www.zazij.to

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
6 000 Kč

Láďa v plné palbě na víkend

Vyzkoušejte si, jaké to je, kempovat pod hvězdami v nejmenším obytňáku na světě. Na víkend Vám půjčíme našeho třídveřového fešáka s plným vybavením - postel pro dva, teplé spacáky, vařič, ešusy a cestovatelské jídlo. Vyzkoušíte si, jak se nám žilo 7 měsíců a možná přijdete na to, že ke štěstí stačí opravdu málo.
+ naše roadmovie ke stažení
+ videozdravice s poděkováním přímo z cesty
+ velké díky na našem webu www.zazij.to

Počet dostupných odměn: 5/5

Nelze podpořit
10 000 Kč

Hrdý sponzor

Za tak velkorysý dar si Vaše jméno či logo zaslouží čestné místo na kapotě našeho Ládíka a bude se krásně vyjímat na fotkách a videích z naší další připravované cesty.
+ přijdeme Vám povyprávět o našem jihoamerickém dobrodružství
+ naše roadmovie ke stažení
+ videozdravice s poděkováním přímo z cesty
+ velké díky na našem webu www.zazij.to

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit