Kvapík U Antošů... - crowfunding kampaň

Kvapík U Antošů...

Pojďme obnovit Sál U Antošů v Jirnech a vrátit malé příměstské obci poetiku. Oživíme zde kulturní centrum pro setkávání lidí a spolků. Pozor, startu..

Umění

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

mezi_halami_F.jpg

Rozhodli jsme se obnovit tradiční kulturní centrum v obci Jirny. Zrekonstruovat zchátralý společenský sál U Antošů, který bude sloužit veřejnosti a vráti  místu i obci ztraceného ducha.

Jak už to v životě bývá, naskytla se nám náhodou možnost obnovit jeden z pokladů obce Jirny – totiž původní starou tančírnu a divadelní sál v hostinci U Antošů. Tak jsme si říkali, zda máme tuto příležitost vzít a nebo jít dál. Jsme ale idealisté :-). Rozhodli jsme se tuto výzvu příjmout a udělat kus dobré práce. Pomozte nám zachránit místní společenský sál a uchovat ho pro veřejný prospěch současných i budoucích obyvatel Jiren a spádových obcí.

Má to ale háček! Potřebujeme zaplatit stavební materiál a šikovné řemeslníky. Udělali jsme již mnoho práce, ale na vše sami nestačíme. Dříve se kulturně více žilo a bylo, povídalo, zpívalo a sousedilo, a tak to chceme vrátit zpět. Pomozte nám vrátit "kořeny" do vesnice a obnovit to, co bylo uměle přetrženo! Předem Vám děkujeme Vám za podporu!

sal_postup_praci_duben17_a_nahled_big.jpg

pohled_budova_a_nahled.jpg sal_historie_detaily_1a_nahled.jpg sal_historie_detaily_2a_nahled.jpg sal_historie_detaily_3a_nahled.jpg

Abychom si zde mohli opět sousedit, musíme celých dvěstě čtverečních metrů opravit. 
Zachraňme společně původní sál U Antošů a uchovat ho pro veřejný prospěch nás všech!

co jsme udělali_f.jpg

libor_b.jpg

Umíte si představit, jak vypadá sál, který není padesát let využívaný? Plno harampádí, prachu, ale i cenných věcí, které možná právě Vy získáte jako odměnu. Naše vyklízecí komando připravilo sál na rekonstrukci a zajímavé artefakty a dobové části interiéru či inventáře důkladně uschovalo pro další použití. Pozvali jsme statika a provedli sondy v podlaze. Zahájili jednání se stavebním úřadem. Demontovali jsme 200 m2 parket s cílem je opět vrátit na své místo. Úmorná práce, ale máme to! Demontovali jsme starou dřevěnou podlahu, divadelní a hudební podium, vyvozili přes 15 m3 suti, zametli, vyčistili a vyluxovali poslední vrstvu podlahy.

Čeká nás obroušení původních trámů, jejich impregnace, sestavení nového roštu a podlahy z OSB desek a vrácení parket. Provedeme nové rozvody elektroinstalace - pochopitelně né sami! Nejsme žádní eskamotéři. Doplníme stropní osvětlení. Provedeme novou přípojku plynu, vybudujeme ústřední vytápění. U sociálního zařízení dojde k napojení na nový rozvod teplé a studené vody, k výměně kanalizačního potrubí, k výměně sanitární keramiky. Suché záchody totiž už nejsou v módě! Rozšíříme systém odvětrání. Sál dostane nové omítky, nátěry a výmalbu. A pochopitelně také inventář.

 

Započali jsme s rekonstrukcí Sálu U Antošů a velmi nám záleží na tom, vrátit tomuto místu
krásu, smysl a poetiku.

sal_puvodni_stav_listopad16_1_a_nahled.jpg sal_postup_praci_cerven17_1_a_nahled.jpg sal_postup_praci_cerven17_2_a_nahled.jpg sal_postup_praci_cervenec17_a_nahled.jpg

Vše děláme tak, aby sál zůstal co nejblíže původnímu stylu a způsob rekonstrukce byl velmi citlivý.

 

rozpocet2_f.jpg

rozpocet_final.jpg

a vysledek_f.jpg

Budou se zde opět pořádat výstavy, koncerty, divadelní a hudební představení, přednášky. Budou se zde scházet spolky, konat oslavy. Zkrátka bude zde příležitost k sousedění.

vizualizace_a_nahled.jpg

vizualizace_1a_nahled.jpg vizualizace_2a_nahled.jpg vizualizace_3a_nahled.jpg vizualizace_4a_nahled.jpg

odmeny.jpg

Rozhodli jste se nám pomoci? Pokud ano, velmi děkujeme a nejenom slovy. Vaši pomoci si velmi ceníme, a proto jsme pro Vás společně s přáteli připravili řadu odměn. Je to mnoho artefaktů a pokladů z místa činu, kterých si sami vážíme a ctíme jejich historickou hodnotu.  Rekonstrukce kulturního centra je pro nás něco jako stavba „zlaté kapličky“ a vůbec obnova nadčasových hodnot. A pokud jste i Vy jirenští patrioti anebo třeba přespolní, ale vnímáte důležitost tohoto činu, věříme, že si z připravených odměn právě tu svou vyberete.

Uchovejte si vzpomínku na tuto dobu, kdy se stal zázrak…DÍKY VÁM!

_obr_Jirny_web_nahled.jpg _pohled_Jirny_web1_nahled.jpg

"Reprodukce fotografií starých Jiren" a "Historické pohlednice z Jiren"

_etiketa_Pucelik_2_web_nahled.jpg _foto-trika_V12panske_web_nahled.jpg

"Originální etiketa Likérky Pučelík" a "Máte to na triku!"

_lahev_Pucelik_web_nahled.jpg _vstupenka_srdcebrani_web_nahled.jpg

"Originální láhev z jirenské Likérky Pučelík" a "Vstupenka na Jirenské Srdcebraní"

_parketa_web1_nahled.jpg _Fragmenty_byti-akryl_na_platne-70x140cm_web_nahled.jpg

"Parketa z parketu" a "Mystický obraz od jirenské umělkyně Dany Gregorové"

  upozorneni.jpg

Je statisticky dokázáno, že kdo si sousedí, je spokojený, šťastný a nemusí k lékaři. Léčí ho totiž úsměv na tváři. Obnovit Sál U Antošů doporučuje všech 10 z 10 odborníků! 

 

smile.jpg

 

Co si o tomto projektu myslíte?