Kulturní bistro Brambor 38 - crowfunding kampaň

Kulturní bistro Brambor 38

Pomožte nám založit bistro na vltavské cyklostezce kousek za pražskou ZOO. Kromě bramborových placek nabídne divadelní představení, koncerty a filmy.

Umění

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Brambor 38

Pomožte nám otevřít bistro Brambor 38! Vznikne tak místo kulturního setkávání na vltavské cyklostezce, 5 km za trojskou ZOO. Bramborové placky, divadlo, koncerty, letní kino…

Z Vašich příspěvků zafinancujeme dřevěné opláštění bistra, které vzniká ve spolupráci se scénografem Dádou Němečkem.

návrh bistraCo je to za bistro?

Na začátku byla myšlenka Janka Jirků. Divadelního, televizního a filmového režiséra, scénáristy a dramatika, který na tomto místě, tedy 38. říčním kilometru Vltavy, vystupuje ze svého paddleboardu. Brambor 38 chce sloužit jako dopolední místo pro komunitní život přilehlých obcí, odpoledne se proměňuje v zastávku na rušné cyklostezce. Návštěvníkům chcme nabídnout kromě klidného posezení ve stínu s vychlazeným občerstvením také doprovodný kulturní program: od loutkového divadla přes koncerty po večerní projekce v letním kině.

Bistro

Ústředním bodem celého místa je bramborové bistro. Občerstvení nemusí být párek v rohlíku. Bistro může být i gastronomický zážitek, ve kterém jsou všechny produkty vyrobené z brambor a zeleniny místních farmářů zároveň protagonisty divadelně-loutkové inscenace. Bramborové placky, které se nepečou, nesmaží, ale grilují.

bramborové placky, sladké i slanéKulturní program

Brambor 38 svým programem cílí především na rodiny na výletě, a to pravidelnou produkcí loutkových, cirkusových a pouličních divadel. Pro dospělého diváka nabízí v pozdním odpoledni koncerty ke zpříjemnění posezení a ve vybraných termínech také večerní letní kino.

filmové projekce budou součástí kulturního programuSportovní vyžití

Celý den je kromě cykloservisu na místě k dispozici půjčovna paddleboardů s možností pořádání kurzů a další „vodní“ zábavy pro celou rodinu. Posezení na břehu ve stínu osik nabízí ideální kombinaci aktivního trávení volného času a odpočinku v dosahu Prahy.

Co si o tomto projektu myslíte?