Kuchařka Suchých autorských čtení - crowfunding kampaň

Kuchařka Suchých autorských čtení

Přispějte na historicky druhý sborník pardubických Suchých autorských čtení Kuchařka.

Knihy
Kuchařka Suchých autorských čtení

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Chceme vydat druhý sborník Suchých autorských čtení Kuchařka. Proto Vás žádáme o přispění, aby tento projekt mohl vzniknout. Ve sborníku se objeví 15 autorů, kteří vystoupili na některých z posledních 5 čtení. Sborník obsahuje převážně poezii, ale také několik povídek. 

Suchý autorský čtení

vzniklo před 5 lety v Pardubicích, a dalo si za cíl dát prostor lidem píšícím poezii čí prózu, aby jejich texty měly možnost zaznít veřejně. To se nám již pátým rokem daří a divácká a autorská základna se čím dál více rozrůstá. Za dobu 5 let vystoupilo několik desítek autorů. V Pardubicích čtení probíhá v Klubu 29, který je součástí Divadla 29 v ulici Svaté Anežky České 29. 
Sborník Kuchařka bychom chtěli pokřtít na "jedenáctým Suchým autorským čtení", které proběhne 16.4.2016 v již zmíněném Klubu 29. https://www.facebook.com/events/657716664370760/

Zájemci, kteří nedorazí nebo nemohou dorazit na čtení 16.4., samozřejmě odměny v podobě knih nepropadnou. Domluvíme se na předání individuálně.

V Kuchařce

se objeví 15 autorů Adam Táborský, Cháver, Vilém Kubáč, Petr Kylián, Magůrek Jímchleba, Matěj Karas, Petra Vaňousová, Piccadilly Kentus, Anna Řehůřková, Aneta Štanclová, Tomáš Jireček, Lukáš Vavrečka, Vojtěch Weisbauer, Zuzana Martínková, Tomáš Tesner

Sborník bude mít formát A5 a přibližně 150 stran. Obrázek tohoto projektu je obálka připravované knížky.

Tato fotka je z posledního čtení, které proběhlo v Praze v kavárně Liberál 9.3.2016 a zrovna čte svoji poezii Íránská spisovatelka Bita Malakuti a české překlady po té četla Eva Mezihoráková.

bita.jpg

Takto probíhal křest našeho prvního sborníku před dvěma lety 13.4.2014. Křtitelem se stal Jarek Horecký alias Jarýn, který vystoupil jako první autor na prvním čtení, které proběhlo 16.4.2011 a také čtení po většinu let jeho existence hostil jako provozní Klubu 29.

DSC_0004.jpg

Z Chuťovek k pivu se na chvíli stala nádoba na pivo a pak pokřtěný výtisk letěl mezi diváky.

DSC_0005.jpg

Vojtěch Weisbauer na čtení 13.4.2014.

DSC_0038.jpg

Vilém Kubáč ze stejného čtení 13.4.2014.

DSC_0039.jpg

Poskočíme časově trochu dál. Na tomto obrázku ze čtení z 16.1.2016 čte Marie Iljašenko, která byla letos nominovaná na Magnesii Literu jako objev roku, ze své básnické sbírky Osip míří na jih.

marie.jpg

A takto většinou vypadá zakončení Suchých autorských čtení. Sejdeme se s autory na podiu a společně si připijeme na literaturu a ať nám to dál dobře píše. Zleva Tomáš Tesner, Irena Vosová, Barbora Marková, Anna Sakařová, Vojtěch Weisbauer, Vilém Kubáč, Dora Čechova, Anna Řehůřková a Matěj Karas.
Dora Čechova nám četla ze své knihy Padaná letní jablka.

přípitek.jpg

 

Co si o tomto projektu myslíte?