Kubinstadt Almanach 2016 - crowfunding kampaň

Kubinstadt Almanach 2016

experimentální živá kniha, ve které dojde k propojení litoměřických tvůrců inspirovaných duchem místa Litoměřic a kubinovským a kunderovským géniem

Knihy
Kubinstadt Almanach 2016

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Vážení příznivci Almanachu Kubinstadt!
Připravujeme druhý ročník 2016


Loni jsme díky serveru startovač.cz mohli zrealizovat první číslo literárně-grafického sborníku Kubinstadt almanach 2015, které vyšlo v bibliofilském limitovaném nákladu 69 kusů. Publikovalo v něm 17 autorů z Litoměřic a okolí. Tímto děkujeme všem, kteří v minulém roce přispěli, a také těm, kdo projekt podpořili finančně.

asspickALMANACH COVER2B.jpg

na tomto videu si můžete loňský almanach prolistovat


Tématem letošního ročníku je Metamorfóza.

Rádi bychom v pozadí zachovali motiv genia loci Litoměřic a také téma proměny místa. Vedle Alfreda Kubina chceme toto číslo věnovat osobnosti Ludvíka Kundery. Oba dva v Litoměřicích jistou dobu působili a jejich práce je provázána díky Kunderově překladu Kubinova románu Die Andere Seite (Země snivců).

kubin36.jpg Alfred Kubin

Tentokrát se do projektu zapojilo 12 tvůrců, kteří reagovali na výzvu a poslali své příspěvky redakci almanachu.

Vydání nízkonákladové autorské knihy je ekonomicky choulostivá záležitost, neboť čím nižší je počet výtisků finální knihy, tím vyšší jsou celkové náklady a tedy i cena jedné publikace. To vyplývá z cenové politiky tiskáren i z faktu, že práce na přípravě a grafické úpravy zamýšlené knihy jsou stejného rozsahu, ať už se tiskne v jakémkoliv nákladu. Nicméně nízký náklad, obzvláště v autorském provedení, má svůj půvab i opodstatnění. Umožňuje vznik projektů, které by v komerčním světě knih nemohly vzniknout, a současně vytváří artefakt, který je díky omezené sérii jedinečný a hodnotnější než sériově produkovaná publikace. Bibliofilie – kniha v ručně číslovaném nákladu – nese punc autorského výtvoru a její hodnota je mnohem vyšší než klasické komerční knihy. Vzniká zde omezená série sběratelsky zajímavých katalogů s aktuální tvorbou místní umělecké scény i s odkazem na ikony překračující hranice regionu.

 

ASSPIC2014cover20X20.jpg

 obrázek prvotního autorského almanachu z roku 2014


Zamýšlený náklad katalogu je 65 kusů. Jde o edici, která podobně jako u grafických tisků nepřekračuje etickou hranici autorského nákladu a potvrzuje tím punc autorského projektu, odlišujícího se od komerční produkce.


ASSociace vkládá  ̶  prostřednictvím Andere Seite Studia  ̶  do projektu lákavý bonus v podobě originálních grafických tisků. Tím chce motivovat uměnímilovnou veřejnost k podpoření tohoto projektu. Potřebujeme shromáždit minimální cílovou částku 20 000 Kč, aby bylo možné uhradit nejnutnější náklady na tisk a vazbu. Pokud se vybere více, než je minimální částka, odměníte i grafiky a editory, kteří dosud na tomto projektu pracují  jako dobrovolníci.

 

Pokud vás tento projekt zaujal, neváhejte a vyberte si z bohaté nabídky odměn, které jsme pro vás k almanachu připravili.


Srdečně děkujeme všem, kteří projekt podpoří jakýmkoliv způsobem. Třeba už tím, že pomohou šířit informace o jeho existenci....

...A můžete se těšit na originální samizdatovou kompilaci z druhého břehu pod Radobýlem; zejména ti z vás, kteří jste milovníky bibliofilií, umění a kultury vůbec.

A navíc pro vás připravujeme odměny ve formě číslovaných archivních tisků v limitované edici:

 

 

A5-tisk-KubinstadtCATopartic.jpg 

odměna  tisk 01
Malý tisk(A5) na archivním matném papíru, archivní inkoust, limitovaná edice 30 ks

 

  A4-tisk-posterINKINK.jpg  

odměna  tisk 02
Větší tisk(A4) na archivním matném papíru, archivní inkoust, limitovaná edice 30 ks

 

 

skenass2015403.jpg

 

odměna tisk 03
Fytografie - tisk (cca 24 x 36 cm) na archivním matném papíru, archivní inkoust, limitovaná edice 10 ks

 

Na vaši odezvu se těší redakce & ASSociace, z. s.

Co si o tomto projektu myslíte?