KubiK | crowdfunding kampaň

KubiK

KubiK je stavebnice k výuce programování pro dětí od 5-ti let snadnou a zábavnou formou. Pomozte nám ověřenou stavebnici převést do výroby

Technika

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

KubiK je stavebnice k výuce programování pro děti od 5-ti let. Díky jednoduché a zábavné formě vizuálního programování je pro děti výuka hrou. KubiK pomáhá dětem myslet tvořivě, přemýšlet a spolupracovat.

Největší předností stavebnice KubiK je spojení výuky programování se skutečnými součástkami v podobě malých kostiček, které se připojují k hlavní jednotce. Děti si mohou osahat a vyzkoušet všechny používané součástky jako tlačítka, svítivé LED diody, snímače teploty, vlhkosti a dalších téměř padesát prvků!

 2.jpg

A navíc, stavebnice KubiK roste spolu s dětmi! Až se naučí ovládat všechny kostky a vizuální programování, mohou začít sestavovat programy v jednoduchém programovacím jazyce a později v profesionálním Jazyce C.

kategorie2.jpg

Jak to celé začalo...

Je to již delší dobu, kdy jsem přemýšlel jak ukázat svět techniky a programování rostoucímu synovci, kterému bylo pět let. Nejprve jsem chtěl zakoupit nějakou elektronickou stavebnici, na které by se začal učit první krůčky, poznával jednotlivé prvky a jednoduchou formou mohl tvořit smysluplné celky... První podmínkou bylo, aby ho to hlavně z počátku bavilo, takže nic moc složitého. Ale až pochopí základy, aby mohl stavebnici využít i s klasickým programováním. Jenže jsem nic podobného nenašel.

Tak jsem si řekl, že mu stavebnici vytvořím. A tak vznikl KubiK.

Díky 3D tiskárně jsem mohl vytvořit několik prototypů a dopracovat se až k finální podobě hlavní jednotky KubiKa a jednotlivých prvků ve tvaru kostek, které se připojují přes magnetické kontakty. 

 Buzzer4.jpg

Modely kostiček v 3D

Modely kostiček budou volně k dispozici, takže pokud je k dispozici doma nebo ve škole 3D tiskárna, lze si libovolnou kostičku vytisknout a sestavit.  

KubiK ve škole...

Jednu stavebnici jsme věnovali Střední průmyslové škole v Otrokovicích do tamního vědeckotechnického parku, kde si žáci mohou vyzkoušet domácí automatizaci (ovládání světel, topení, žaluzií atp.) na modelu domečku. 

exp.jpg

 

Vaše pomoc... 

Když jsem dostal třetí dotaz od známých, zda jim taky udělám takovou stavebnici pro jejich potomka, začal jsem přemýšlet o tom, jak KubiKa vyrobit, aniž by se celý tiskl na 3D tiskárně. 3D tisk je skvělý k výrobě prototypu, ale náklady na materiál a čas pro výrobu více kusů jsou velké. Například jedna kostka vychází na 30 až 50 kč dle složitosti.  

A zde jsem požádal kamaráda Ondru, který je mechanický inženýr, aby mi pomohl s výpočtem nákladů na formu pro lisování kostiček. Po vyčíslení jsme zjistili, že bychom museli vyrobit nejméně 40 kusů stavebnic, aby se náklady na formy zaplatily. Jedna forma na kostku se pohybuje v řádu desítek tisíců korun, ale cena za plast je poté jen několik haléřů. Z toho důvodu jsme výrobu zavrhli a dali projekt k ledu... 

Časem se ale ozývali další zájemci a mě napadlo, že existuje Starovač, kde lze z komunity získat nejen prostředky na formu, ale hlavně zpětná vazba od více lidí, což je mnohem důležitější.

Odměny pro Vás...

odmeny.png

... určitě si vyberete. 

 

Náš tým:

my4.png Podpořte nás, budeme Vám vděčni za každý příspěvek. Děkujeme.

 

Mediálně nás podporují:

chiptron_banner_new.png

 dps.jpg

logo.png 

   logo-mcu-250.jpg   

RoboDoupeBanner2015.png

 

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 39 900 Kč (28 %)
  • 28 %
  • 138 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 0 Startérů

Autor projektu

ALDO - obrázek
  • projekt od ALDO
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

150 Kč

Podpora projektu

Pro symbolickou podporu zvolte tuto odměnu. Chcete nás podpořit vyšší částkou? Klikněte vpravo nahoře na tlačítko "Podpořte projekt". Děkujeme.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
200 Kč

Placka s logem KubiK

Placka s připínacím špendlíkem a logem projektu.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
300 Kč

Plakát s logem KubiK

Velký plakát formátu A2 s logem projektu.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
500 Kč

Hrnek/Půllitr s logem

Klasický hrnek nebo pivní půllitr, kterých není nikdy dost.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
800 Kč

Triko dámské/pánské

Velmi slušivé triko z kvalitního materiálu s logem projektu v dámském/pánském provedení. Při objednání upřesněte velikost a provedení.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 000 Kč

Jméno v návodu

V každém papírovém návodu ke stavebnici bude uvedeno Vaše jméno v sekci sponzoři.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
3 000 Kč

Jméno na spodní straně KubiKa

Na každé stavebnici bude ze spodní strany uvedeno Vaše jméno. Vhodné pro Ty, kteří chtějí být "u toho".

Počet dostupných odměn: 10/10

Nelze podpořit
3 900 Kč

Stavebnice KubiK:1:startovač - speciální edice

Pro úplně nejrychlejší sponzory nabízíme speciální edici stavebnice Kubik:1:starter podepsanou ze spodní strany od všech členů týmu. Sada obsahuje stavebnici KubiK, programovací kabel a 5 kostek, vše zabaleno v exkluzivní krabičce.

Počet dostupných odměn: 1/5

Nelze podpořit
4 900 Kč

Stavebnice KubiK:1:starter

Finální stavebnice Kubik:1:starter. Sada obsahuje stavebnici KubiK, programovací kabel a 5 kostek. Ideální pro začátek.

Počet dostupných odměn: 9/10

Nelze podpořit
5 900 Kč

Stavebnice KubiK:2:advance

Finální stavebnice Kubik:2:advance. Sada obsahující stavebnici KubiK, programovací kabel a 10 kostek. Zlatá střední cesta se všemi potřebnými prvky.

Počet dostupných odměn: 9/10

Nelze podpořit
6 900 Kč

Stavebnice KubiK:3:innovator

Finální stavebnice Kubik:3:innovator. Sada obsahující stavebnici KubiK, programovací kabel a 20 kostek. Vhodná pro Ty, kteří chtějí poznat co nejvíce prvků a skládat komplexní úlohy.

Počet dostupných odměn: 10/10

Nelze podpořit