KRKONOŠE - DOKUMENTÁRNÍ FILM - crowfunding kampaň

KRKONOŠE - DOKUMENTÁRNÍ FILM

Pomozte nám prosím relalizovat originální celovečerní film "KRKONOŠE", ve kterém provádíme celými Krkonošemi

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Pojďte se s námi cestou dokumentu "KRKONOŠE" vydat do našich nejvyšších a z klimatického hlediska nejdrsnějších českých hor. Projdeme společně celé Krkonoše.

KRKO.jpg

Naším cílem je komplexní výpověď o Krkonoších a přitažlivou formou ukázat krásu těchto hor, a to právě ve filmovém pojednání o vývoji geologickém a geomorfologickém, flóře, fauně, historii činnosti člověka a popisu nějkrásnějších míst, kdy provedeme všemi hlavními turistickými cestami a středisky.

Vydáme se například Labským i Obřím dolem, k Sněžným jámám, na Sněžku, k Malému i Velkému rybníku, k Labskému, Pančavskému i Mumlavskému vodopádu nebo k prameni Labe a k dalším krásným místům a dostaneme se i do málo známého krkonošského podzemí.

Tento film chceme vyrobit proto, že si myslíme, že v dnešní době lidé především cestují do zahraničí, většina cetovatelů tvoří filmy z různých exotických destinací a podobný film, který vytváří celkový a plně výstižný obraz o našich nejvyšších horách, prostě v naší kinematografii chybí.

Zároveň, když se na témata českých hor zeptáme naší mládeže, tak zjišťujeme, že mají jen velmi malé povědomí o tom, jak vůbec Krkonoše - a Čechy vůbec, vypadají. Proto je film koncipován i v souladu se studijními osnovy jak 2. stupně základních škol tak středních škol a bude školám nabídnut. Naším cílem je tedy celovečerní film, který výstižně zachycuje krásu našich nejvyšších hor právě v historických a přírodovědeckých souvislostech a bude distribuován do kin a televize.

DSC_5301 Maly.jpg

A dáváme se do toho ve dvou. Martin Král je profesor gymnázia, která vede zpravodajský a reportážní projekt "Televize Krkonoše" a moje maličkost má za sebou vytvoření několika filmů a reportáží z cest a expedic.

Rádi bychom při natáčení ještě použili techniku, kterou nevlastníme, jako například kameru na dronu apod., pronajali studio pro natáčení komentáře k filmu, zaplatili postprodukci a sál k premiéře. Většina práce je již hotova, ale potřebujeme film dotáhnout a dostat na svět. Kvůli natáčení, střihu apod., nebyl prostě čas pomoc a peníze shánět dříve. Takže až na poslední chvíli.

Krakonos.jpg

Ve filmu vystupují odborníci, jako např.: Mgr. Zdeněk Špíšek, Ph.D. – Katedra botaniky UNI Palackého v Olomouci, PaedDr. Jan Luštinec – ředitel Krkonošského muzea v Jilemnici, Andrzej Raj – ředitel Karkonoskiego Parku Narodowego, Mgr. Radek Drahný – mluvčí KRNAP, Mgr. Jiří Brožek – náčelník Horské služby ČR, RNDr. Radko Tásler - speleolog a geolog,  RNDr. Jiří Flousek, Ph.D. odborník na ptactvo a další.

Předem Vám děkujeme za zvážení naší spolupráce a budeme se těšit, že náš projekt se stane i Váš, a samozřejmě i na setkání s Vámi při premiéře.

Váš,

Viktor Kuna

Co si o tomto projektu myslíte?