Křídla - crowfunding kampaň

Křídla

Podpořte vydání knihy žánru urban fantasy, která se může i díky Vám stát základním kamenem budoucí série.

Knihy
Křídla

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Podpořte vydání knihy, která se může i díky Vám stát základním kamenem budoucí série. Svým příspěvkem mi pomůžete splnit sen. Již od dětství píši povídky "do šuplíku" a Křídla jsou mou první rozsáhlejší prací, o kterou bych se ráda podělila. Vydání této knihy mi dodá navíc motivaci i odvahu pro další tvorbu.

Křídla jsou mou první knihou, kterou bych ráda vydala. Jedná se o populární žánr urban fantasy, jehož děj je zasazen do českého prostředí. Na rozdíl od zahraničních publikací, není hlavní postava této knihy nadšená z toho, že se stala součástí světa, který je běžné populaci utajen a snaží se z něj uniknout. Pouta, která pro ni představuje rodina a přátelé, jsou silná a je těžké se jich vzdát. Nový život navíc není nijak snadný. Je plný pravidel, hrozeb, intrik a dřiny.

Mou snahou bylo, aby příběh nebyl jednoduchý a naivní, ale měl naopak spád a dostatek vyhrocených situací, které si udrží zájem čtenáře. Sama ráda čtu nejen fantasy, ale také thrillery a zajímám se o konspirační teorie, což mé dílo částečně ovlivnilo.

Křídla sklidila kladné hodnocení od prvních testovacích čtenářů. Dle zpětné vazby se jedná o zajímavý příběh sledující několik dějových linek. Dobře se čte a dotazy na další pokračování na sebe nedaly dlouho čekat. O tom, že se Křídla líbí, mě nejvíc nepřesvědčila slova chvály, ale neuvěřitelná rychlost, s jakou všichni knihu přečetli.

Vydání knihy je v jednání s nakladatelem, kterého text zaujal a schválil jen pro publikování. Pokud půjde vše podle plánu, měla by být hotová kniha k dispozici koncem roku. Kniha se tak může stát milým vánočním dárkem nejen pro Vás, ale i pro Vaše blízké.

Kniha vyjde ve formě paperbooku ve velikosti A5 v předpokládaném rozsahu cca 180 stran.

startovac-oddelovac-3.png

Ukázka z textu:

               Vešel vysoký starší doktor v dlouhém bílém plášti, který mu sahal do půlky lýtek. Šedobílé vlasy mu dodávaly na důstojnosti. Dlouze se na ni zahleděl. V tom pohledu bylo něco zneklidňujícího. Jako by ho překvapilo, že ji tady vidí.

               „Vidím, že je vám již lépe. Asi byste chtěla vědět podrobnosti o vašem zdravotním stavu.“ Megan přikývla. Doktor se povzbudivě usmál. „Tak půjdeme rovnou k věci. Oficiální verze je degenerativní porucha, která vám způsobila srůsty v oblasti zad, což si vyžádalo operativní zásah.“

               Megan se ošila. „Jak to myslíte, že oficiální verze?“  Doktoři nejsou politici – nemají oficiální a neoficiální verze!

               Vešla sestra. Také byla oblečená v neobvykle dlouhém plášti. Plaše se na Megan usmála, než se otočila k doktorovi. „Už je čas?“ Nečekala na odpověď a postavila se mu za záda.

               „Čas na co? Co se děje?“ Megan se začínala děsit, že je její stav vážnější, než se zdálo.

               „Vaše nemoc není nemoc v pravém smyslu slova. Jedná se spíše o vývoj nebo proces růstu." 

               Megan se soustředila na každé slovo, ale stále ničemu nerozuměla. „Už mi bylo 18, jaký růst máte ještě na mysli?“

               „Svým způsobem se jedná o genetickou raritu. Máte velmi vzácný gen, který vám dává křídla.“

               Megan se okamžitě vybavila televizní reklama, ale snažila se udržet svou unavenou mysl zaměřenou na své zdraví. „To je nějaká metafora?“

               Doktor pokynul sestře a rozepnul si několik zapnutých knoflíčků pláště. Sestra mu plášť opatrně přetahovala přes ramena. Megan se to přestalo líbit a okamžitě začala protestovat. „Co to děláte, co to je vlastně za nemocnici?!“

               Sestra se na vteřinku zastavila. „Jste v Klášterní nemocnici na Andělské Hoře“.

               SEKTA! Napadlo Megan okamžitě. Pak sestra stáhla plášť doktorovi úplně a přišlo něco, čemu nemohla uvěřit. Sestra couvla o velký krok a za lékařem se pomalu rozevřela obří šedobílá křídla, která zaplnila celou místnost.

 

Druhá ukázka z textu:

               Probral ji ostrý zápach a něco vlhkého na obličeji. Vytřeštila oči, ale nedařilo se jí zaostřit pohled. Opět oči zavřela a zhluboka dýchala. Svět se s ní točil a cítila, že hlavu sotva udrží vzpřímenou, jako by byla na hraně usnutí a nemohla tomu zabránit.

                „Otevři ty oči a podívej se na mě!“ zazněl místností hlas starší ženy. Poslechla.

                Seděla v malé šedě vymalované místnosti. Většinu levé stěny tvořilo zrcadlo. Silně jí to připomínalo policejní výslechovou místnost ze seriálů. Očekávala, že ji z druhé strany skla může někdo nepozorovaně sledovat.

 

Ruce měla volně položené na opěrkách židle. Nebyla připoutaná, ale nemohla s rukama ani pohnout. Pokusila se o jakýkoliv pohyb, ale zjistila, že to jediné, co dokáže ovládat, je hlava.

Před ní stál těžký kovový stůl, na kterém leželo několik papírových složek. Na druhé straně stolu seděla starší žena. Mohlo by jí být tak sedmdesát, měla čistě bílé vlasy zvlněné ve staromódním účesu a hranaté brýle. Vypadala jako prototyp babičky.

                NENÍ TO ANDĚL, došlo Megan, když si uvědomila, že má žena na sobě jen halenku bez možnosti skrýt křídla. Vzpomínky, které se jí hnaly hlavou, nemohly být reálné. Vybavil se jí pád u táboráku. JSEM NA POLICEJNÍM VÝSLECHU? MUSELA JSEM SPADNOUT NA HLAVU NEBO…

                „Megan?“ žena přerušila její tok myšlenek. Špatně se jí soustředilo a byla si jistá, že musí vypadat dezorientovaně. Potřásla hlavou a opět si sklíčeně uvědomila, že nemůže hýbat svým tělem.

                „Jsem ochrnutá?!“ vyhrkla hned, jak ji to napadlo.

                „Ne, jste paralyzována naším sérem. Postupně to bude odeznívat. Jsem ráda, že jste již schopna logické úvahy a nemusíme se dále zdržovat.“ Žena se narovnala a otevřela první z papírových desek, ve kterých začala listovat.

                „Jsem Katová, ředitelka kláštera na Andělské Hoře a jedna z nejvýše postavených osob v andělské komunitě,“ představila se. Když mluvila, tak vůbec nepůsobila babičkovsky. Byla naprosto formální a vzbuzovala respekt.

                „Nemáte křídla,“ podotkla Megan pochybovačně. Katová prudce sklapla desky.

                „Ne všichni z naší komunity mají křídla,“ podotkla. Vstala a pomalu obešla stůl, aby byla dívce po boku. Přitáhla si jednu ze složek a otevřela ji tak, aby na ni Megan viděla.

                „Víš, na co se díváš?“

                Ve složce leželo několik barevných fotografií. Vyvolané fotky Megan u nich doma neviděla již hodně dlouho. Na těchto však byla její rodina. Její malá sestra na pláži v nových plavkách, které spolu kupovaly než s rodiči odjela na dovolenou. Rodiče sedící u večeře v hotelové restauraci. Celá trojice na maškarním průvodu, kde s nimi pózuje muž v podivné masce spojující klaunské oblečení, chůdy a obrovská hnědá křídla.

                „Co je to?“ zeptala se, přestože přesně věděla, na co se dívá. Doufala, že se plete.

                Katová nechala složku otevřenou na stole a pomalu se vrátila na svoji židli. Natáhla se pro propisku a uložila ji úhledně k ostatním věcem na stole. Pak teprve na Megan pohlédla.

                „Musím uznat, že organizace podcenila dnešní mladé lidi a míru varování, kterou vám měla udělit. Vzhledem k těmto okolnostem ještě nebylo přistoupeno k výraznějším opatřením. Nyní je čas toto pochybení napravit.“

                Megan cuklo v levém malíčku. Nebylo to však pro ni nyní důležité. Věnovala plnou pozornost Katové. SLEDOVALI MOJI RODINU! Nevěděla, jestli je víc vyděšená nebo rozčilená, ale mlčela.

                „Naše skupina je napojená na oficiální vojenské organizace. Ochrana obyvatelstva před paranormálními jevy je natolik důležitá, že nám všichni nechávají volné ruce při opatřeních, která jsou nutná k utajení jak naší organizace, tak i událostí, které by mohly u běžných lidí způsobit paniku. Máme tak důležité a výhradní postavení, že jsou nám tolerovány ztráty na životech v rámci vyššího dobra. A my tohoto privilegia také využíváme.“

                „A co moje rodina?“ přerušila ji Megan. Katová na ni káravě pohlédla.

                „Pokud by se do situace zasvětil někdo nepovolaný z venku. Někdo, kdo by byl považován za hrozbu. Bylo by v lehčích případech zajištěno jeho znevážení ve společnosti ať už pomocí způsobených halucinací nebo trefnou mediální kampaní. Mohlo by se stát, že by dotyčný začal brát nějaké silnější drogy a to vědomě či nevědomě. Nebo nejpohodlnější a nejúčinnější způsob, který využíváme, je smrtelná nehoda.“ Katová se výhružně naklonila nad stůl a zabodla prst do její rodiny na fotce.

                „Svou rodinu bys měla chránit. Chránit před tím vším o čem oni nikdy nebudou ani tušit, že to existuje. Uvědom si, že tady jde o mnohem víc, než jsi nyní schopna vůbec pochopit. Ale pamatuj si jedno. Jestli uděláš někdy chybu a tvá rodina nebo kdokoliv z tvých známých zjistí víc než by měl, podepíšeš jim tím rozsudek smrti.“

                Megan nekontrolovatelně vyletěla ruka vzhůru, jakoby chtěla ředitelku uhodit. Ztratila nad ní však opět kontrolu a její rozevřená dlaň padla na stůl na hromádku fotek a záznamů ze sledování.  Nemohla popadnout dech a do očí se jí draly slzy. Nevěřila, že strach o někoho může téměř fyzicky bolet.

                Katová pozvedla jedno obočí. „Složku si můžeš půjčit k prostudování, aby si zjistila, jak dokážeme být důslední.“               

 

Odměny:

 kniha600.png

ebook600b.png

triko600.png

zalozka600.png

Co si o tomto projektu myslíte?