Kreslené filmy z dějin filosofie Evropy | crowdfunding kampaň

Kreslené filmy z dějin filosofie Evropy

Krátké vzdělávací filmy pro děti o inspirativních myšlenkách z dějin Evropy .

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

       Chtěl bych vytvořit krátký kreslený film  z řeckých dějin o příběhu vládce Athén Peisistratosovi / 6.st. př.n.l. /, ve formě podobné jako je výše uvedený film o Zenonovi z Kitie.

        Příběh o Peisistratosovi je  zajímavý příběh v tom, jak spolupráce lidí dokázala z Athén vytvořit námořní velmoc. Mohli si tehdy  rozdělit mezi sebe peníze ze stříbrných dolů, ale použili je na společný projekt vybudování přístavu.  Příběhy dříve byly známe z výuky latiny a předávaly zajímavé morální zkušenosti.

       Za vybrané peníze bych chtěl dokončit film , z obrázků vytvořit i komiks,  který bych také  volně nabízel při našem pouličním uměleckém projektu.  

      Krátké filmy jsem původně kreslil pro své děti a  později pro  pouliční umělecký   projekt .  V pouličním projektu, na kterém spolupracuji s dcerou , se lidé seznamují s inspirativními myšlenkami, ale  také i vzájemně. 

     Ukázky prvních dílů / kreslil jsem je nejprve pro své děti/   ,    , úvod k aktuálnímu tématu projektu věnovanému dílu J.A. Komenského   Labyrint světa  a Ráj srdce  .  Toto video je promítáno v průběhu pouličního uměleckého projektu Vzkaz.cz / Speak.eu/  při kterém mohou lidé vytvářet  umělecká díla 

hlava menší.jpg

Hlava5 menší.jpg

 

 , 

 

 .  Díla  jsou pak vystavena v galerii Esthete. Vzniklé filmy jsou uveřejněny na stránkách našeho spolku Sděleni a volně poskytnuty zájemcům o jejich využití.

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 0 Kč (0 %)
  • 0 %
  • 16 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 0 Startérů

Autor projektu

Joza - obrázek
  • projekt od Joza
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

100 Kč

Keramické vzkazníky

Vzkazníky
Signované drobné keramické vzkazníky s možností uložení svinutého písemného vzkazu. Mají podporovat pozitivní propojování lidí. Idea je taková, že vzkazník se vzkazem můžete předat jako pozitivní impuls i lidem které potkáte na ulici a jsou Vám sympatičtí . Pokud uvedete do vzkazu svůj nick, je možné nalézt případnou odpověď na naších webových stránkách vzkaz.cz, které na projekt se vzkazníky navazují. Vzkazníky je také možné, pokud by jste měli zájem , vyrobit za výrobní náklady u nás.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
300 Kč

Keramické vzkazníky

Vzkazník Zvířátko
Autorské keramické vzkazníky. Délka / bez ocasu/ přibližně 12 cm. Uvnitř krunýře je volně přístupná schránka / například pro vzkaz , nebo drobný předmět /. Idea je taková, že s jedná o zvířátko které obývá váš svět a je takové čím ho naplníte. Materiál je keramika montovaná drátem a šroubky z nerezu. Je možné ho položit na stůl, zavěsit za ocas, vydrží bez úhony i dlouhodobý pobyt v zemi /noře/ .

Počet dostupných odměn: 10/10

Nelze podpořit
1 500 Kč

Autorsky signované barevné obrázky

Signované malby použité pří přípravě klipu, provedené technikou akvarelu a tempery na papíře ve formátu A4 .
Ukázky:
Přístav
Boure
V mori
Na brehu
Ve meste
Rozmluva

Počet dostupných odměn: 9/9

Nelze podpořit
5 000 Kč

Uvedení jména podporovatele s poděkováním

V závěru filmu a v komiksu bude uvedeno jméno podporovatele s poděkováním.

Počet dostupných odměn: 2/2

Nelze podpořit
16 000 Kč

Malba portrétu podporovatele

Realistický portrét o velikosti 90 x 60 cm provedený podle barokní malířské techniky na plátně . Ukázku a popis mohu poslat emailem / hanus.joza@centrum.cz / .

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit