Krásy naší vlasti z výšky - crowfunding kampaň

Krásy naší vlasti z výšky

Vytvořme společně jedinečnou výstavu fotografií z drona, zachycující krásy naší vlasti z výšky. I ty se můžeš stát autorem!

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Naše vlast je úžasná a plná krásných zákoutí, o kterých častokrát nevíme ani my. Dle hesla "Létáme někam na Maledivy, ale často ani nevíme co máme za humny", vytvořme poutavou výstavu vzdušných fotografií (pomocí drona) právě z naší vlasti, spoluautorem může kdokoliv z vás!

DSC_6315.jpg

Připojte se na fotovýlet se mnou a staňte se autorem

Fotografie budeme pořizovat společně v různých částech republiky postupně. S případnými zájemci se vždy dopředu domluvím, kdy a kde se budeme nacházet. Sami se tak můžete stát jedním z autorů výstavy. A že nemáte vlastní dron? Nevadí, alespoň si to budete moci vyzkoušet. Rád bych, aby to bylo společné snažení, a ne jen individuální projekt. (maximálně však 14 zájemců, z organizačního hlediska, a aby každý měl 2 fotografie na finální výstavě). Rád také poradím v oblasti kompozice, nastavení parametrů a postprodukce. A rád bych si také ponechal právo konečného rozhodnutí o zařazení fotografií.

S celým projektem mi bude pomáhat také brácha Lukáš, a je možné že se na jednotlivých fotoakcích budeme střídat.

Doporučte mi svá zajímavá místa

Máte nějaké tipy na zajímavé přírodní úkazy, které by stály za dokumentaci z dronu? Nebo naopak víte o podniku, kde by výstava mohla nějaký čas pobýt? Určitě mi dejte vědět, budu rád za každý další tip.

Podpořte vytvoření výstavy fotografií

Výsledná výstava bude nekomerční, pro každého a pokusím se ji postupně dostat do míst po celé republice, do kaváren, knihoven, čajoven,... zkrátka na místa, kde si je zadarmo bude moci prohlédnout úplně každý. Ten, kdo tento projekt podpoří, může své jméno (přezdívku, firmu, logo, ...) vidět přímo v rámci probíhající výstavy, jako poděkování za podporu.

Forma výstavy

Co se týče rozsahu a formy, tak plánuji vytisknutí cca 30 nejlepších fotografií, které budou patřičně zarámovány. Výsledkem tedy bude až 30 fotoobrazů s popiskami o rozměrech minimálně 30x40 cm, které bude možno bez problému pověsit naprosto kamkoliv. 

Finance?

Tisk 30 fotografií: cca 7000,- 

Rámování 30 fotografií: cca 7000,- 

Zbylé finance budou použity jako příspěvek pro pořízení drona (nejlevnější vhodný od 13 000,-) a samozřejmě na vaše odměny.

DSC_7877m.jpg

Žádná města!

Ano, vím že zde máme i spousty nádherných budov, architektonických památek, malebných vesniček a podobných záležitostí. Nicméně létání s drony má svá pravidla a omezení, která však spousta lidí nedodržuje. Jedním z těchto pravidel je zákaz létání s drony v zastavěné oblasti a nad lidmi. Stále je to jen 'blbá' elektronika, která může kdykoliv selhat a někomu ublížit. Proto se zaměříme pouze na místa, kde je takové létání povoleno.

Bude i video!

Mimo výstavy fotografií mám v plánu vytvořit také krátké video, které bude dostupné na internetu a sloužit pro propagaci výstavy. Každý, kdo tento projekt podpoří, bude moci vidět své jméno v titulkách.

Vyberte si svoji odměnu

Děkuji všem, kdo podpoří tento projekt a samozřejmě Vám na oplátku nabízím některou z odměn. Můžete zviditelnit sebe, svůj projekt, nebo firmu. Pošlu Vám vytisknutou fotografii, nebo přímo fotoobraz na plátně, pohlednici, puzzle, sami si můžete zvolit jak bude vaše odměna vypadat, tak aby byla originální. Autorské fotografie můžete vybírat na mém webu. Třeba Norsko, Island, Irsko, Faerské ostrovy, Alpy, ... Můžete se také se mnou vydat fotit do přírody a něco se třeba i přiučit na praktickém workshopu krajinářské fotografie. 

00.png

Jak mě to napadlo?

V létě 2016 jsem strávil 3 měsíce na praxi na Islandu v rámci svých studií. Působil jsem v jedné cestovní agentuře, jako stážista. Vedení firmy dobře vědělo o mém zájmu v cestování a fotografování a tak mi dali za úkol mimo jiné i pořizovat nové fotografie. V současné době se velmi rozmáhají vzdušné záběry a fotografie z dronů a jednoho takového mi půjčili přímo na Islandu. Pro mě jako fotografa přírody to byl přechod do další dimenze. Najednou jsem mohl zachytit známá i neznámá místa z nové perspektivy a fotografie dostaly úplně jiný nádech. Pro kamarády jsem také vytvořil kalendář na rok 2017 s názvem "Island z výšky", pouze z fotografií pořízených dronem.

00.jpg

Stáž uplynula jako voda a já si začal pohrávat s myšlenkou dronových fotografií z naší republiky. Jednoduše procestovat, vyfotit a ukázat lidem to, co běžně vidí ptáci na obloze. V rámci tohoto projektu nepoletím na Island ani nikam na Maledivy, ale zůstanu tady a budu lítat pouze s foťákem...společně s vámi. Moravský kras, Český kras, Teplické skály a další i méně známá místa budou vyfotografována z pohledu ptáků.

A na závěr něco málo z dronových fotek z Islandu ;)  

 

 

IS_022male.jpg

IS_034-male.jpg

IS_051male.jpg

IS_054-malke.jpg

IS_065a-male.jpg

IS_157male.jpg

IS_158-male.jpg

IS_159-male.jpg

 

Co si o tomto projektu myslíte?