Folk Team - Krabice plná Folk Teamu - crowfunding kampaň

Folk Team - Krabice plná Folk Teamu

Pomozte nám vydat ucelenou diskografii Folk Teamu na 7CD se spoustou bonusů, vše v jednom boxu s obsáhlým doprovodným bookletem.

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Děkujeme všem fanouškům, příznivcům a přátelům,
za podporu vydání Boxu 7 CD Krabice plná Folk Teamu.

Na přípravě ucelené diskografie Folk Teamu se 111 písněmi již intenzivně pracujeme a na její vydání se můžete těšit na přelomu dubna a května 2021. 

Co pro Vás chystáme?

Krabici plnou Folk Teamu - Box 7CD, který bude obsahovat 6 řadových alb, vydaných v letech 1989 až 2012 a 1 album nevydaných písní z archivu kapely z let 1975 až 2020, to vše doplněno bonusy a výpravným bookletem. Když nám s tím pomůžete a podpoříte na Startovači vydání naší kompletní diskografie, tak se už v dubnu či květnu letošního roku můžete těšit na svoji odměnu, kterou si zde v nabídce vyberete. Příprava kompletu je náročná, starší alba a bonusové nahrávky musí projít ve studiu úpravou a remasteringem a potřebná bude také úprava původních obalů a příprava doprovodného bookletu a to bez Vaší pomoci nepůjde.

Jak to celé vzniklo?

Během posledních měsíců, kdy jsme vzájemně přišli o možnost potkávat se na koncertech a festivalech jste se na nás obraceli s poděkováním, že si naše písničky pouštíte a těšíte se až se vše vrátí do starých kolejí a opět se spolu naživo potkáme.
Často jste se nás také ptali na naše starší alba, na nevydané písničky, které znáte pouze z koncertů...
A protože jsme měli dost času prohledat šuplík, zaprášené krabice archivu, tak jste nás sami přivedli na myšlenku vydání naší ucelené diskografie se spoustou bonusů.
To jestli Krabice plná Folk Teamu opravdu vyjde je teď už na Vás, našich fanoušcích a přátelích, budeme rádi, když si vyberte na Startovači svoji odměnu a podpořte vydání Boxu 7CD Folk Teamu.

A co v Krabici plné Folk Teamu naleznete?

CD Folk Team

První eponymní deska Folk Teamu z roku 1989, vyšla těsně před revolucí po 15 letech existence kapely. Příprava alba byla plná kompromisů a museli jsme se ještě vyrovnávat s cenzurou a schvalováním textů. Přesto se nám podařilo prosadit si ji v té nejlepší možné podobě.

CD Folk Team – Všechna ta smutná hudba

Druhé řadové album z roku 1991 patří k tomu nejlepšímu, co jsme vytvořili. Na albu se objevily písně nové i ty, které nebylo možno zařadit na první album vydané těsně před sametovou revolucí, protože neprošly, tehdy běžným, schvalováním textů.

CD Folk Team – Otevřte! Jsou tady lidé

Třetí řadové album jsme nahráli v srpnu 1993 a předznamenalo 20 let existence kapely. Poprvé vyšel Folk Team na značce FT Records a zároveň se jednalo o naši poslední desku na vinylu.

CD Folk Team – RarHity

Čtvrté řadové album z roku 1996, přináší písně, jejichž vznik se datuje převážně do 80. let. Dřevně analogové dvoustopé nahrávky pocházející z dobových demo snímků, výsledný zvuk byl před vydáním upraven ve studiích Audioline a Špilberk, kde se na zvukové režii podílel náš současný klávesista Roman Jež.

CD Folk Team – Velký prachy

Páté řadové album Velký prachy pochází z roku 2000. Nadčasové písně autorské dvojice Roman Venclovský a Ivan Huvar z tohoto alba jsou stálou součástí repertoáru skupiny a patří ke zlatému fondu českého folkrocku.

CD Folk Team – Nebudu

Šesté řadové album vzniklo po dlouhých dvanácti letech v roce 2012 pod názvem Nebudu. Podobně jako předchozí CD Velký prachy z roku 2000 obsahuje i toto album jízlivé i lyrické texty Ivana Huvara. O hudbu se Huvar téměř rovným dílem dělí s Romanem Venclovským.

CD Folk Team – Folkařovo blues

Sedmým albem v ucelené řadové diskografii Folk Teamu bude Folkařovo blues. Na albu naleznete 18 písní, jak studiové nahrávky, které se na předchozích albech neobjevily, tak i písně z demosnímků z přelomu 70. a 80. let, které patřily ke stěžejním v našem repertoáru té doby.

Součástí boxu bude také výpravný booklet se všemi informacemi k albům a spoustou fotek.  

Co si o tomto projektu myslíte?