Kosmodrom Bajkonur aneb Dojedeme tam? - crowfunding kampaň

Kosmodrom Bajkonur aneb Dojedeme tam?

Kam se dá až dojet s autem za 1000Kč? To by nás také zajímalo! Podpořte expedici a vznik Cestopisu :) Bajkonur nás čeká...

Knihy
Kosmodrom Bajkonur aneb Dojedeme tam?

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Kolik dnes stojí pořízení auta? Nás rovných tisíc korun! Nevěříte, že takové auto někam dojede? My myslíme, že ano.

Rovnou ke Kosmodromu Bajkonur a ještě dál!

Fotky, videa a zážitky z cesty budeme zveřejňovat na FB skupině: https://www.facebook.com/groups/661208627693753/  - přidej se k nám :)

Jako Třešničkou na dortu z expedice vznikne Cestopis. Již jeden takový z cesty po Kazachstánu a Kyrgyzstánu jsme napsali. Zatím je jen v elektronické podobě. Ale pracuje se na jeho vydání.

Na co tedy použijeme peníze? Na pohonné hmoty a případné poruchy :(

Pořídili jsme si auto Citroen Xanita Combi, tedy dostali za přepis vozidla. Auto má najeto necelých 400 000km, takže má už něco za sebou. Tu to tuká, tu to mlátí, tu to skřípe, ale nám to nevadí. Sázíme na hydropneumatický podvozek, který daleké východní cesty vydrží. A když nám něco upadne? Nu což, Soudruzi si jistě poradí.

Cesta?

Z Prahy tedy vyrazíme do Košic. Pak budeme pokračovat směr Ukrajina. Statečně překonáme hranice, do již pro nás známé země a projedeme ji napříč. Na hranici s Ruskem očekáváme komplikace, ale s platnými doklady a vízem nás doufejme pustí dál. Rusko, pro nás nová země, bude na naší trase řádně prozkoumána a zdokumentována. Překročíme hranice do Kazachstánu s Kaspickým mořem po boku. Zavítáme k Aralskému moři a zkontrolujeme co z něj zbývá a už nebude. Bajkonur je pak už jen za rohem.

A dorazíme ke Kosmodromu. Takhle na papíře je to snadné. Ještě aby nás tam "Šrot" (pracovní název auta) dovezl. Pokud dorazíme až sem, budeme mít za sebou přes 4 tisíce kilometrů. Počítáme, že najedeme celkově 7,5 tisíce Km.

Kosmodrom Bajkonur každý zná. Ke kosmickému letu zde dne 12. dubna 1961 odstartoval slavný Jurij Gagarin a obletěl zemi.

My sice do vesmíru neodstartujeme, ale vše řádně zdokumentujeme a auto ( za předpokladu, že opravdu dojede) tak jako důkaz vyfotíme.

Tím naše cesta končit nebude, vyrazíme dál prozkoumat krásu Kazachstánu, Kyrgyzstánu a také Uzbekistánu.    

                                                                                                                                    

A cesta zpět? Nooo to se ještě uvidí...:D

Jelikož nevíme zda auto se po cestě neporouchá, je cíl opravdu nejistý. Ale i tak je v plánu aspoň se dostat ke Kosmodromu. V nejhorším i pěšky.....:D

Za každou variantu podpory Děkujeme a držte nám palce :)

Janča a Honza

Co si o tomto projektu myslíte?