KONĚ A KONÍČCI z edice Tajemství kresby - crowfunding kampaň

KONĚ A KONÍČCI z edice Tajemství kresby

Pomozte mě s vydáním nové knihy pro všechny výtvarníky a milovníky koní. Skvělá kniha, která pomáhá a učí. Stovky krásných ilustrací.

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Kniha je určena pro:

Kniha "Koně a koníčci - průvodce realistickou kresbou" by měla být především krásná. To znamená hooodně vizuální. Bude možné si ji prohlížet jen tak pro radost z krásných ilustrací a kreseb (mimochodem těch ilustrací v ní je přes 700!). Číst jako souhrnnou informaci o vývoji koňského mazlíčka počínaje časem pravěku konče dnešní moderní dobou. Nebo číst a prohlížet pouze vybrané kapitoly, které vás zajímájí. Kniha bude srozumitelná, jak doufáme, každému laikovi - kreslíři, malíři, a přesto by měla přinést užitečný přehled i profesionálním chovatelům nebo zájemcům z řad "koňáků".

https://www.tajemstvikresby.cz/knihy-a-ebooky/kniha-kone-a-konicci/

Kapitola-1.jpg

Kapitola 1 - Předci a příbuzní dnešních koní.

K čemu budou použity vybrané peníze?

Největší náklady samozřejmě souvisí s tiskem - hodláme vydat 1000 kusů knihy během vánoc nebo Leden 2019. Část také připadne grafikovi, na předtiskové úpravy a pokud by se vybralo více, než je požadovaná suma, své odměny se dočkají i korektoři a ostatní, kteří většinou tvořili zadarmo proto, že je nápad na vydání knihy o koní zaujal a inspiroval. Pokud požadované výše nedosáhneme, vrátí se peníze zpět přispěvatelům.

Celé dílo bude čítat okolo 250 stran formátu 170×240 mm - křídový papír, tvrdá vazba - přes 700 ilustrací, které jsem všechny nakreslil sám.

Kapitola-2-plemena.jpg

Kapitola 2 - Plemena koní.

Kapitola-2-plemena2.jpg

Kapitola-2-plemena3.jpg

Kapitola 2 - Plemena koní (představení jednotlivých charakterictických zástupců plemen)

 

Kniha, kterou zde představuji je druhým  dílem z řady Tajemství kresby, kterou bych rád vydal v tištěné podobě a to ve stejné kvalitě jako díl první PORTRÉT A HLAVA, který se zabývá osvětou konstrukce lidské hlavy  https://www.tajemstvikresby.cz/knihy-a-ebooky/kniha-portret-a-hlava/

Kapitola-3-telo.jpg

Kapitola 3 - Základní anatomie koně

Proč knihu vydat ?

Jako prvotní důvod k vytvoření knihy byla snaha přinést výtvarníkům jakéhokoliv věku, kvalitní knihu, která mapuje koně celkově a to s ohledem na výtvarnou stránku. Při hlubším studiu jsem ovšem narazil na určitá specifika, které výtvarník musí znát, aby byl schopen kresby a ty jsem použil do knihy. Tím se kniha posunula na vyšší úroveň a stala se vhodnou i pro začínající "koňáky". Proto je užitečná i pro ty co kreslit zatím nechtějí a začínají se s tímto nádherným zvířetem seznamovat. Kniha je užitečná i velmi mladým "koňo-kresličům", kde jim nabídnu postupy, které je hned v raných fázích jejich snažení navedou na správný postup tak, aby se v pozdějších letech nemuseli zbavovat špatných návyků, technik a zbytečně se přeučovat.

Kapitola-4-hlava.jpg

Kapitola-4-hlava2.jpg

Kapitola 4 - Hlava

Bonus

Součástí knihy bude i praktický eBook = Cvičebnice, která vám podle postupů, které nejsou v hlavní knize dovolí vyzkoušet prakticky kresbu v reálu. Cvičebnice je zdarma a slouží jako bonus k zakoupené knize, takže není ji možno získat samostatně. Tím pádem vlastně zájemce získá knihy dvě.

Kapitola-5-nohy.jpg

Kapitola-5-nohy2.jpg

Kapitola 5 - Nohy a chody koně

Pokud budete chtít, prosím navštivte stránku:
(https://www.tajemstvikresby.cz/knihy-a-ebooky/kniha-kone-a-konicci/) kde se dozvíte plný obsah knihy, podle kapitol.

Jak jsem psal výše, snažím se dělat maximum pro to, aby vznikaly velmi kvalitní knihy. A ty bohužel něco stojí … Proto jsem velmi, velmi vděčen za každou korunku, kterou se rozhodnete podpořit vydání této knihy a celá sbírka bude použita na náklady tisku. Umožníte tím nejen vydání této knihy, ale i pokračování na tvorbě i těch ostatních, plánovaných, které jsou určeny Vám. Najdete je na: https://www.tajemstvikresby.cz/

Kapitola-6-barva.jpg

Kapitola-6-barva2.jpg

Kapitola 6 - Barva koní (známé i neznámé a vzácné zbarvení koní)

 

Odměny za Váš příspěvek:

Můžete přispět částkami od 250 do 2000 Kč, za něž Vám nabízíme také odměny (viz sloupec vpravo).

Můžete také přispět jakoukoli výšší částkou.
Velikost Vašeho příspěvku záleží pouze na Vašich možnostech a štědrosti. Největší odměnou pro Vás však bude vydání publikace Koně a koníčci.

Kapitola-7-kresba.jpg

Kapitola-7-kresba2.jpg

Kapitola 7 - Jak nakreslit koně (postupy krok po kroku...)

Kapitola-8-krizenci.jpg

Kapitola 8 - Kříženci koní, oslů a zeber (mezidruhové křížení)

Kapitola-9-vyuziti.jpg

Kapitola-9-vyuziti2.jpg

Kapitola 9 - Využití koní (přehled dřívějšího, ale i dnešního využití)

Pokud budete postupovat podle knihy a pečlivě plnit doporučení, které v ní najdete, mohly by Vaše kresby nebo malby vypadat i takhle:

ukazka01.jpg

ukazka04.jpg

ukazka02.jpg

ukazka03.jpg

 

Kdy dostanete knihu a odměny?

V případě úspěšnosti projektu bude kniha včetně odměn kompletována v přelomu Ledna a Února 2019 (byl bych samozřejmě rád, kdyby to bylo i dříve, ale to je záležitost tiskárny...) a poté předána či zaslána poštou. Můžete nám také napsat e-mail nebo zavolat na uvedené kontakty, rádi Vám vyhovíme v termínu pro předání knihy a Vámi vybraného dárku.

Pokud projekt nebude úspěšný, budou peníze vráceny.

Děkují všem, kdo přispějí na její vydání

 Vaší podpory si velice vážím.

Co si o tomto projektu myslíte?