Komiksové bubliny 2.0 | crowdfunding kampaň

Komiksové bubliny 2.0

Máte rádi komiksy? Podpořte internetový pořad Komiksové bubliny. Chce se dál zlepšovat a k tomu potřebuje vaši pomoc.

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Zbývá poslední týden a stále je co zlepšovat!

Na co se teď vybírá a jaké jsou další bonusy? Pusťte si video.


 O co jde?

Jmenuju se Ondra (Lenny) a jsem komiksový maniak. Komiksy čtu a sbírám už odmala a časem jsem o nich začal psát i mluvit. Od roku 2011 přednáším na českých a slovenských conech a píšu články a recenze. To mi nestačilo, a tak jsem v roce 2013 začal na studentském rádiu vysílat pořad Komiksové bubliny plný recenzí, novinek a speciálů. Byl to první pořad o komiksech v ČR.

startovac 2.2.jpg

Forma rádiového pořadu plného písniček mě začala omezovat, a loni jsem se přesunul na Youtube. Každý týden publikuju jednu recenzi a výjimečně různé speciály (historie postav, povídání o aktuálním děním atp.). Mým největším projektem byl zatím Deadpoonor, tematický měsíc věnovaný Deadpoolovi. Podívejte se na pár videí sami:

 

Komiksové bubliny jsou amatérský nezávislý pořád, který vznikl z nadšení a fanouškovství. Dělám je víc jak 2 roky ve svém volnu a zadarmo, a za tu dobu jsem navázal spolupráci s většinou českých vydavatelů.

 Na co potřebuju peníze?

Bubliny se pořád vyvíjí. Z rádia na Youtube, z podcastu na vlog. Pořád se chci zlepšovat a dělat pro vás lepší pořad, na to ale tentokrát potřebuju pomoc. Se starým digitálním foťákem, co se každých 10 minut vypne, totiž moc zázraků neudělám...

Nadešel čas pro upgrade na Komiksové bubliny 2.0. Videa konečně budou v pořádné kvalitě a častěji, začnu se věnovat dobrým i naprosto příšerným zahraničním komiksům (Marvel, DC, Image, Dark Horse a další), budu si zvát hosty a vyrážet natáčet do terénu. A kdo ví, třeba se vypravím i na pořádný zahraniční Comic Con a vyzpovídám Mika Mignolu.  Když to shrnu, výhody verze 2.0 jsou:

 • Rozhovory
 • Začnu mluvit i o zahraničních komiksech, které nevyšly česky
 • Podcast pomalu zmizí a nahradí ho videorecenze
 • Alespoň 2 videa týdne
 • Delší speciály
 • Pořádné reportáže z komiksových akcí
 • Kvalitní videa v HD

A mnohem víc! Do obsahu Bublin totiž můžete kecat i VY.

Pokud se peníze nevyberou, Bubliny pojedou dál. Jen zůstanou zakonzervované v současné ošklivé podobě… a to je škoda. Proto vás všechny moc prosím o pomoc.

rsz_1logo.jpg

 

4. 6. 2015 - Je to tam! Bubliny 2.0 budou! Obrovské díky všem 39 startérům, jede se dál. Vybrané peníze nad rámec 17.000,- samozřejmě také poputují na rozvoj Bublin - umožní pořídit lepší techniku, dojíždět za hosty a celkově točit lepší pořad. Ne, komiksy si za ně kupovat nebudu =).

 

Milníky: 

17.000,-  Hurá, je vybráno! Pořídí se technika (pořádná kamera/zrcadlovka se stativem) a upgrade na Komiksové Bubliny 2.0 může začít!

22.000,-  Každý měsíc by měl být jeden rozhovor s hostem (komiksový autor, vydavatel atp.)

28.000,-  Speciál z pořádného zahraničního conu (patrně Thought Bubble 2016) včetně rozhovorů se scénáristy a kreslíři (mezi hosty je například tvůrce Hellboye Mike Mignola, kreslíř Jokera Lee Bermejo a mnoho dalších komiksových celebrit). A pokud se na Thought Bubble rozhodnu vyrazit, bude to znamenat vlastně komiksový road trip od Londýna až po Leeds. Kromě conu chci natáčet v comics shopech a na dalších zajímavých místech.

 

Bonusová videa 

Pokud se během kampaně přesáhne částka XY, udělám bonusové video.

17.000,- TOP 10 komiksů se Spider-Manem (splněno)

20.000,-  Bonusový speciál o X-sériích - Když se prdne do názvu série X, znamenalo to "mutanti" + větší zisk. Pro dnešní čtenáře to ale znamená hlavně bordel, takže si v tom uděláme hezky jasno a všechny si krátce projedeme. Dozvíte se třeba, čím se liší X-Force od X-Factoru a kdo byl Agent X.

25.000,-  Bonusový speciál k Avengers sériím - Přijde vám, že je těch avengerovských řad nějak moc? New Avengers, Uncanny Avengers, Mighty Avengers, Dark Avengers a tak dále? S Lennym se v nich neztratíe.

30.000,-  Video komiksové sbírky s komentářem (do této částky se nezapočítává sponzoring)

 

Pár slov k odměnám

Nekreslím, nepíšu, nefotím a celý pořad je vlastně o tom, že žvaním o komiksech. Odměny jsem proto pojal v tomhle duchu. Na recenzích a tématech na přání začnu dělat hned po skončení projektu, ale nějaký čas to zabere. Rád bych je dělal v tempu cca 1 týdně.

Vybraný komiks k recenzi musí být dostupný v češtině/angličtině a může jít o sešit nebo book. Sponzoring z etických důvodů nemůžu přijmout od žádného komiksového vydavatele (peníze mi ale klidně poslat můžete ;-) ) a od firem s nevhodným obsahem pro mladistvé (např. pornografie). Pokud si nejste jistí, ozvěte se.

Díky všem a komiksu zdar!

Co si o tomto projektu myslíte?

 • Splněno 22 061 Kč (129 %)
 • 129 %
 • 17 000 Kč požadováno
 • již skončilo
 • Nelze podpořit
 • Na tento projekt už přispělo 52 Startérů

Autor projektu

Lenny - obrázek
 • projekt od Lenny
 • Česká republika

Odměny (Rewards)

100 Kč

Peter Parker

Chceš přispět víc, ale teta May zrovna onemocněla a fotky Spider-Mana moc nejdou... Od redakce Daily Bugle dostaneš poděkování emailem.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
250 Kč

Hrdina

Porazil jsi záporáka a zachránil den! Čeká tě poděkování ve videu.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
500 Kč

Telepat ve výcviku

Dalo to zabrat, ale pronikl jsi Lennymu do hlavy a kromě poděkování ve videu si můžeš vybrat komiks, který budu muset zrecenzovat. Čtyřlístek? Barbie? Nebo snad Jirka Král? Je to na Tobě!

Telepat ve výcviku není tak silný jako jeho starší kolegové, a proto musí počkat, než budou zrecenzovány komiksy ostatních telepatů/Xavierů (cca 4 měsíce od konce kampaně).

Odměna vyprodána: 0/3

Nelze podpořit
500 Kč

Telepat

Pronikl jsi Lennymu do hlavy a kromě poděkování ve videu si můžeš vybrat komiks, který budu muset zrecenzovat. Poníci? Princezny? Liefeld? Je to na Tobě.

Odměna vyprodána: 0/5

Nelze podpořit
700 Kč

Dr. Doom

Jako diktátor a svrchovaný vládce si můžeš vybrat téma jednoho dílu. Samozřejmostí je poděkování ve videu.

Počet dostupných odměn: 3/5

Nelze podpořit
1 100 Kč

Xavier

Nejsi žádnej troškař a když někomu lezeš do hlavy, tak pořádně.
Zrecenzuju komiks dle tvého výběru a můžeš si vybrat téma pořadu (+ poděkování ve videu).

Počet dostupných odměn: 2/5

Nelze podpořit
2 500 Kč

Kingpin

Vládce podsvětí chce občas víc než jen video. Uspořádám pro tebe a pár hostů v Brně soukromou komiksovou přednášku (cca 60 minut; je nutné mít vlastní prostory; na výběr z několika témat + poděkování ve videu).

Počet dostupných odměn: 3/3

Nelze podpořit
5 000 Kč

Deadpool

Nezavřeš zobák a máš potřebu se předvádět? Paráda! Přijeď do Brna a staneš se hostem v jednom dílu Bublin. Potřebuješ rozebrat Fifinčinu sexualitu nebo se pohádat, jestli by Strýček Skrblík na steroidech porazil Supermana? Máš možnost.

Počet dostupných odměn: 4/5

Nelze podpořit
10 000 Kč

Iron Man

Miliardář, playboy, filantrop. Za záchranu světa se stáváš na půl roku bubliňáckým sponzorem. Tvoje logo bude v každém videu a link na web v popisku.

Počet dostupných odměn: 5/5

Nelze podpořit
20 000 Kč

Batman

Při souboji s Jokerem jsi náhodou v kapse u kalhot vyštrachal pár bankovek a kromě Gothamu zachránil i celé Komiksové bubliny. Stáváš se na půl roku bubliňáckým sponzorem - tvoje logo bude v každém videu a link na web v popisku. V čem se to liší od předchozí odměny?

JSI BATMAN!

Kromě sponzoringu dostaneš i soukromou komiksovou přednášku kdekoli v ČR.

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit