Startovač - financování projektů

Kolo ze dřeva - crowfunding kampaň

Novinky - Kolo ze dřeva

Pomozte mi postavit dřevěný MTB rám, který bude lehký a zároveň bezpečný. Jeho kvalitu chci prokázat testem ve zkušebním ústavu podle normy ISO 4210.

Ostatní
Vážně nevážně pojaté zpravodajství z etapového závodu Tour de ISO4210 od našeho zahraničního zpravodaje. Tímto bych rád pobavil a zároveň vyjádřil velký dík všem mým Startérům.

Chcete se stát součástí profesionálního týmu a přepsat historii cyklistiky? Přispějte na Dřeváka a postavte se tak na start etapového závodu Tour de ISO4210.

Od našeho zahraničního zpravodaje

3. etapa - Druhý závodní den a poměrně rovinatá etapa s dvěma menšími brdky a závěrečným technickým sjezdem do cíle přinesla opět napínavé momenty. Po prvních třiceti volných kilometrech, kdy měli cyklisté čas si spolu přátelsky poklábosit, se startovní pole pořádně natáhlo. Pod prvním kopcem 3. kategorie se na špici usadil vláček týmu Sky s loňským vítězem Tour de France Chrisem Froomem. Chris však protaktizoval posledních padesát metrů a prvních 150 bodů za vrchařskou prémii si připsal jezdec z týmu ANONYM. Je třeba před ním smeknout přilbu. Je to pašák a patří mu za to uznání!

Dalších devadesát kilometrů se etapa nesla v poměrně nudném tempu. Pokud jste neviděli jeden díl Dalasu, uniklo vám více, než v těchto dvou závodních hodinách. Z letargie všechny vytrhl až Jan Juricek, když nastoupil nečekaně už 15 kilometrů před druhým kopcem dne. Jeho únik peloton podcenil a začal nováčka Dřevák Pro Racing Teamu sjízdět až poté, kdy už měl náskok přes čtyři minuty. To však Honzovi stačilo, aby si jeho slovy "naprosto vyřízenej" dojel pro 150 bodů na další vrchařské prémii dne. Sportovní ředitel mu tímto moc děkuje za zviditelnění týmu!

Do cíle zbýval závěrečný technický osmikilometrový sjezd. Peloton byl značně nervózní a tak si hodně závodníků ustlalo. Poprvé za to mohly zbytky jarního sněhu. Podle tiskového mluvčí TSK silničáři v únoru sníh neočekávali a proto ho také výjimečně neodklidili. O pár zatáček níže se o druhý masový pád postarala kráva, která si to uvelebila na už vyhřáté silnici.

Senzací dne se stala Klaudia Sauerová, která patří ve startovním poli mezi excelentní sjezdaře. Její dech beroucí jízda na hranici lidských možností jí oddělila od skupiny pronásledovatelů a Klaudia proťala cílovou pásku s vteřinovým náskokem . Pro mnohé to bylo velké překvapení. Pro sportovního ředitele týmu nikoliv. Klaudia pochází z cyklistické rodiny, kde už s prvními krůčky začínají trénovat na dřevěných odrážedlech Mikeš. Za vítězství v etapě získává bambusový reproduktor a velké DÍKY!

Sledujte naše zpravodajství i nadále. Zítra je na programu první horská etapa, která může pořádně promíchat pořadím.

Veškeré postavy a události jsou smyšlené. Jakákoliv podobnost se skutečnými osobami, nebo událostmi je čistě náhodná.

Vážně nevážně pojaté zpravodajství z etapového závodu Tour de ISO4210 od našeho zahraničního zpravodaje. Tímto bych rád pobavil a zároveň vyjádřil velký dík všem mým Startérům.

Od našeho zahraničního zpravodaje

1. etapa - Mezinárodní cyklistická federace UCI zařadila tento rok nový závod do svého kalendáře. Mezi Grand Tours, kterými jsou Tour de France, Giro di Italia a Vuelta España, přibyl nový měsíční etapový závod Tour de ISO4210.

Na startu nechybí přední světové týmy. Mezi nováčky startujícími na divokou kartu je i letos založený Dřevák Pro Racing Pro Team, který si po prvních etapách vede velmi dobře.

Hned v první dopolední etapě, kterou byla krátká časovka, se do modrého dresu vedoucího závodníka s velkým žlutočerveným S na hrudi, převlékl perspektivní jezdec Martinus Romanus. Martinus má velký potenciál. Sportovní ředitel týmu je na něj pyšný a domnívá se, že by mohl být příslibem dalšího zviditelnění stáje v budoucnosti. Doufejme, že nezklame.

2. etapa - Tím ovšem senzace dne nekončí. Tour de ISO4210 je extrémně náročný závod. Už tentýž den v odpoledních hodinách odstartovala druhá etapa s velmi kuriózním průběhem i závěrem.

Na rychlostních prémiích dne byl nejlepší Peter Sagan, André Greipel a pro mnohé nečekaně také dvojice z Dřevák Pro Racing Teamu. Tím prvním byl Petr Rybák, tréninkový sparing partner Martinuse Romanuse. Tím "druhým" byla Apolena Tůmová. Ředitel týmu se totiž rozhodl, že nebude diskriminovat ženy a umožní jim startovat společně s muži. Cílem je rovnoprávná soutěž. A ukázalo se, že ženy do doteď čistě mužského pelotonu patří. Apolena vystartovala ve slušivém trikotu, který fungoval lépe než doping. Nejen, že se jí závodníci z ostatních týmů vůbec nesnažili předjet. Ba naopak ji někteří za sedlo postrkovali dopředu.

Perličkou druhé etapy byl vítěz, kterého se nepodařilo identifikovat.

Veškeré postavy a události jsou smyšlené. Jakákoliv podobnost se skutečnými osobami, nebo událostmi je čistě náhodná.