Startovač - financování projektů

Kolo ze dřeva - crowfunding kampaň

Novinky - Kolo ze dřeva

Pomozte mi postavit dřevěný MTB rám, který bude lehký a zároveň bezpečný. Jeho kvalitu chci prokázat testem ve zkušebním ústavu podle normy ISO 4210.

Ostatní
Vážně nevážně pojaté zpravodajství z etapového závodu Tour de ISO4210 od našeho zahraničního zpravodaje. Tímto bych rád pobavil a zároveň vyjádřil velký dík všem mým Startérům.

Chcete se stát součástí profesionálního týmu a přepsat historii cyklistiky? Přispějte na Dřeváka a postavte se tak na start etapového závodu Tour de ISO4210.

Od našeho zahraničního zpravodaje

Dnes je na programu volný den. Podařilo se nám získat exkluzivní rozhovor od sportovního ředitele jednoho z Pro týmů.

Jak se z vašeho pohledu vyvíjí závod?

No, tak kluci se snaží. Jako není to špatný, ale chtělo by to taky něco vyhrát. Zrovna včera jsem Chrisovi říkal, že jestli chce vyhrát, tak se musí víc snažit.

A jaká je taktika na příští dny?

Chce to víc šlapat, abychom se dostali na špici. Ale ne zase moc. Chce to za někým cizím jet. Ideálně až skoro do cíle. A pak ho předjet. Ale férově. Už žádný mlácení pumpičkami do žeber. Jo, to je dobrý plán. Počkejte, musím si to rychle poznamenat.

Máte nějaký záložní plán pro případ, že by se to nevyvíjelo podle vašich představ?

Tak hlavně musíme jet srdíčkem. Hodně šlapat a jet tomu štěstíčku naproti. Kluci si dneska odpočinou, zajdou si na masáž a večer dostanou nějaký vitamíny. Myslím, že zítra zase pojedou jak vyměněný. Teď jsem si vzpomněl, že ještě musím rychle do lékárny.

 

 

Vážně nevážně pojaté zpravodajství z etapového závodu Tour de ISO4210 od našeho zahraničního zpravodaje. Tímto bych rád pobavil a zároveň vyjádřil velký dík všem mým Startérům.

Chcete se stát součástí profesionálního týmu a přepsat historii cyklistiky? Přispějte na Dřeváka a postavte se tak na start etapového závodu Tour de ISO4210.

Od našeho zahraničního zpravodaje.

5. etapa - Závod se opět vrátil do nížiny, i počasí se umoudřilo. Cyklisté si užívali slunečních paprsků. Klábosili, pojídali bagety a hlavně se nikam nehnali. A čas se táhl jak žvejkačka na botě. I Alberto Contador pomalu rozmrzal a dostával se do tempa. Šnečí rychlost si vychutnával i vítěz včerejší etapy, který byl předešlou noc spatřen, jak odchází z párty s jednou z hostesek.

V následujících třech hodinách se neudálo nic. Mohli jste se jen kochat strhujícími záběry z televizního vrtulníku. Slovy klasika, "To není země, to je zahrádka." Kameraman neopoměl  ani tradiční vycpávkové záběry na cyklisty projíždějící po zaflastrovaných silnicích mezi žlutými poli. Poli s řepkou. Z romantického zasnění všechny vytrhla až vrchařská prémie 3. kategorie. Jediný kopec dne.

Odskočila čtveřice jezdců. ANONYM, Contador a jeho dva domestici. Bylo jasné, že sympatický Španěl si chce spravit chuť po včerejším neúspěchu. Proto si poručil od svého domestika jeden vyzrálý banán. A pak se děly věci. Vypadl televizní přenos. Když se povedlo technické potíže opravit, projížděl už na prvním místě vrchařskou prémií ANONYM. Vedení Contadorova týmu odmítlo posléze celou záležitost komentovat. Z důvěryhodného zdroje však víme, že v týmovém autobusu došlo po dojezdu etapy k hádce o banánové slupce.

Cyklisté zastavují u krajnice aby si ulevili. Na místě, kde by to ženu nenapadlo. Někdo ale pokračuje dále, televizní štáb si ho nevšímá.

Pět kilometrů do cíle. Týmy pomalu začínají rozjíždět vláček pro své spurtéry. V tom peloton zastaví zablokované železniční šraňky. Po deseti minutách přijíždí železniční technik. A už se opět závodí. Když v tom cílem prolétne cyklista. Zastaví až u nejbližší kavárny, do které nepozorovaně vklouzne. Mezitím nastává v cílovém prostoru zmatek. Na světelné tabuli totiž svítí "Stage winner: Lucie Slavíková". Právě dojíždějící balík spurtérů, ani jejich bití se do prsou, už nikoho nezajímá.

 

Vážně nevážně pojaté zpravodajství z etapového závodu Tour de ISO4210 od našeho zahraničního zpravodaje. Tímto bych rád pobavil a zároveň vyjádřil velký dík všem mým Startérům.

Chcete se stát součástí profesionálního týmu a přepsat historii cyklistiky? Přispějte na Dřeváka a postavte se tak na start etapového závodu Tour de ISO4210.

Od našeho zahraničního zpravodaje. Ehm. Z důvodu "vyváženosti zpráv" tentokrát od zpravodajky, módní stylistky.

4. etapa - Na programu dne byla první horská etapa slibující napínavou podívanou. Už na startu bylo vidět, že to některé týmy v rámci průhlednosti financování a transparentnosti přípravy závodníků zbytečně přehánějí. Bílé nízkogramážní elasťáky jsou toho příkladem. 

Ale zpět k závodu. 175 kilometrů dlouhá etapa s obávanou cílovou horou K3 (2140 m n. m.), mezi závodníky přezdívanou "Bleší hora", měla napovědět, kdo bude moci pomýšlet na celkové vítězství. První tři hodiny kontrolovali špici pelotonu týmy Sky, Trek, Movistar a BMC.

Na 120 kilometru ujela z hlavního pole malá skupinka v čele s Janem Bártou. Jejich pokus zhatil sílící vítr. Po patnácti kilometrech byli opět všichni pohromadě. Zatažená obloha nevěštila nic dobrého, obzvlášť pro cyklisty v bílém. Peloton se začal trhat. Ve vedoucí dvacetičlenné skupině nechyběli Contador, Froome, Nibali, Quintana a jejich superdomestici. Byli tu také specialisté na jarní klasiky - Štybar, Degenkolb nebo Van Avermaet. Táhlé, větru odkryté, stoupání na úpatí kopce si vybralo první daň. Na boční poryv větru doplatil Froome, který byl katapultován do škarpy. Ihned sice vyskočil, ale prasklý zadní ráfek ho donutil počkat na doprovodné vozidlo. "Bleší hora" si vybrala svou první daň. Dalších deset kilometrů se favorité jen hlídali. Pak zaútočil Nibali, rychle si vytvořil komfortní náskok a zdálo se, že je rozhodnuto. Na 22 % stěně si Nibali chtěl podřadit. A ouha. Špatně seřízená přehazovačka se dostala do výpletu, který ji nemilosrdně useknul. Jeho italský mechanik bude mít večer asi co vysvětlovat.

Posledních devět kilometrů. Quintana, nebo "El Pistolero" Contador? Španěl vypadá svěže a na kole doslova tančí. Vláček se natahuje, superdomestici pomalu ztrácí kontakt. Trochu jako přízrak se na konci skupiny nečekaně drží Petr Jedlička. Závodník statné postavy specializující se spíše na rovinaté klasiky plné zrádných kostek - pavé. "Lokomotiva", jak mu kolegové přezdívají, nikdy v kopcích moc nezářil. Perličkou je, že do Dřevák Pro Racing Teamu se nedostal kvůli svým výsledkům, ale pro své příjmení. Ze zákulisních informací však víme, že se na tuto sezónu připravoval několik týdnů v horách Nepálu. Dnešních 2140 metrů nad mořem by pro něj nemělo znamenat ani základní výškový tábor. Přesto po dalších dvou kilometrech Petr odpadá. El Pistolero dál tančí a jeho tempu už nestačí ani Quintana.

Začíná hustě pršet. V 1800 metrech už padá déšť se sněhem. Teplokrevný Španěl tuhne jak želva v chladničce a do čela se dostává Quintana. "Lokomotiva" drtí vražedný převod a je stále na třetí pozici. A je rozhodnuto. Quintana letí pro etapové vítězství. Zbývají tři kilometry. A pořád chčije a chčije.

Tak tohle přátelé opravdu nikdo nečekal. Chybí tu silnice. Nově položený asfalt je pryč. Strhla ho přívalová voda. Místo toho všude leží haldy odpadků. Je to jasné. Odpadky nasypané z úsporných důvodů pod tenkou vrstvu asfaltu nabobtnaly a pravda vyšla napovrch.

Dva kilometry. Quintana má potíže, zřejmě defekt, ale jede dál. Contador se třese zimou, v tom bordelu ležícím na zemi na něj začíná dotírat Jedlička. Rozsekaná necesta mu zřejmě sedí. Dav fanoušků podél cesty šílí. Zdá se, že Petr si razí cestu davem lépe než padesátikilový Quintana a Contador. Zmatený Quintana odbočuje na starou vyasfaltovanou cestu, zřejmě v domnění, že vede do cíle. Contador, nebo Jedlička. Oba borci jedou těsně vedle sebe. A je tu cílová páska. Contador zvedá vítězně ruce nad hlavu.

Je dobojováno, oba závodníci padají vysílením na zem. O minutu později se na cílové tabuli objeví "Stage winner: Peter Jedlicka". Výsledek potvrzuje i cílová kamera. Petr jel celou etapu na širších pláštích. Ty dva milimetry rozhodly. Za vítězství si odnáší hlavní cenu "kolo na týden", takže může dalších 7 dnů pokračovat v závodu.