Kolem Krku - crowfunding kampaň

Kolem Krku

Kolem Krku vyrábí originální pánské společenské doplňky v limitovaných kolekcích. Dlouhodobě podporujeme sluchově handicapované.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Projekt Kolem Krku funguje od začátku března tohoto roku. Ano, pro start svého podnikání jsme si vybrali snad tu nejhorší dobu za posledních 10 let strmého růstu ekonomiky v České republice...a právě proto jsme zde, na Startovači.

Nápad je však o něco starší. Již na začátku roku 2019 jsme se snažili spojit dvě nesourodé myšlenky - Honza byl vždy milovníkem klasické pánské módy, která respektuje tradiční řemeslné postupy, dává práci místním, nedevastuje životní prostředí a každý kus je skutečným originálem. Naproti tomu Roman hledal způsob, jak pomoci sluchově handicapovaným, zvláště pak své neslyšící mamince, s uplatněním na trhu práce. Netrvalo dlouho a vznikl projekt Kolem Krku.Vize je zcela jasná, ale cesta k ní stále složitější.

IMG_0106.jpg

Cílem projektu je získat dostatečnou částku pro nákup nových materiálů k výrobě dalších originálních doplňků. Vybraná částka nám také pomůže překonat tuto náročnou dobu a co nejdříve projekt rozjet.

Pro všechny z vás je zde možnost podpořit začínající ryze českou firmu, která nehledí pouze na svůj vlastní zisk, ale snaží se dbát o životní prostředí kolem sebe a pomáhat zdravotně handicapovaným. V neposlední řadě naší podporou můžete získat skutečně originální vánoční dárky s příbhem, které udělají radost nejednomu muži ve vašem okolí.

V současné době jsme ve fázi, kdy jsme plně spustili náš internetový obchod a odeslali první desítky objednávek. Vzhledem k nastalé situaci je však náš start poněkud zpomalen. Na všem, od výrobu, přes správu e-shopu až po propagaci, pracujeme sami tři - Honza, Roman a jeho neslyšící maminka (vyučená švadlena) Petra.

Věříme, že v naší vlasti je mnoho mužů, kteří o sebe dbají a rádi se hezky obléknou. Proto nepolevujeme a hledáme stále nové možnosti, jak k nim najít cestu. Jednou z nich je i vytvoření projektu na Startovači.

IMG_9931.jpg

Všechny odměny, výjma těch "na míru", jsme připraveni odeslat ihned po skončení kampaně - tak, abyste je jistě obdrželi do Vánoc a mohli je věnovat svým blízkým. U kapesníčku a kravaty z Vašeho materiálu se maximálně vynasnažíme, abychom výrobu zvládli v co možná nejkratším čase. Vzhledem k náročnosti ruční výroby je naše kapacita omezena na maximálně 5 kusů denně.

Odměny si samozřejmě nemusíte vybrat ihned, je možné počkat na další novinky, které chystáme - a že jich není málo. V plánu máme výrobu klasických vázacích motýlků či askotů (pánské hedvábné šátky).

IMG_0269.jpg

A nakonec pár zajímavostí ze světa pánské a udržitelné módy nebo ze života sluchově handicapovaných.

Každá národnost používá vlastní znakový jazyk.

Výraz "kravata" pochází z francouzského výrazu pro "Chorvaté". Inspirací pro vznik kravaty byly šátky chorvatských vojáků, kteří v 17. století přišli na pomoc francouzskému králi Ludvíkovi XIII.

Na výrobu jednoho páru džínů je spotřeba vody vyšší než 7000 listrů.

Motýlek má stejný původ jako kravata. Inspirací mu také byly šátky chorvatských vojáků. Motýlek v dnešní podobě pochází z 19. století, kravata byla patentována ve 20. letech 20. století.

Pouze 1 % z použitého oblečení je recyklováno.

Existuje 85 způsobů jak uvázat kravatu.

 

Co si o tomto projektu myslíte?