Startovač - financování projektů

Kolem Česka 2019 - crowfunding kampaň

Kolem Česka 2019

2 540 km aneb cyklistický projekt inspirovaný profesionálními závody Grand Tours. Šlápněte do toho se mnou!

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Dovolte, abych vám představil svůj celoroční projekt.

Prolog 1. etapa 2. etapa 3. etapa 4. etapa 5. etapa 6. etapa 7. etapa 8. etapa 9. etapa 10. etapa 11. etapa 12. etapa 13. etapa 14. etapa 15. etapa 16. etapa bez detailů

Už potřetí se vydám na dobrodružství jen s batohem na zádech a s plány v hlavě a cyklopočítači. Jde o pouť dlouhou přes dva a půl tisíce kilometrů. Předloni (1200 km) to byla velká neznámá, loni (1700 km) jsem se hodně poučil a letos (2500 km)... letos to bude velká paráda!

Cestu budu dokumentovat GoPro kamerou a dronem. Vznikne z ní blog a především dokumentární film. Film budu promítat veřejnosti v KD Na Rychtě v Janově (u Litomyšle) a následně ho pověsím i na YouTube.

Rozpočet této akce se i s kvalitní natáčecí technikou může vyšplhat až přes 40 000 Kč. Jako student takovou částku vskutku nemám denně pod polštářem, ale střádám, sháním, sbírám... ať to stojí za to.

Platí zde přímá úměra - čím více peněz se mi podaří získat, tím zdařilejší cesta bude - více masáží, kvalitnější jídlo... a samozřejmě tím kvalitnější bude výsledný film.

Abyste věděli, jak to tak nějak vypadá v praxi - takhle vypadal trailer na loňský film. Já bych se na něj těšil, co vy?

Zpět k cestě samotné. Jak asi taková jedna etapa bude vypadat? možná se tážete. Tady přikládám na ukázku profil etapy krkonošské, letos zcela jistě královské.

Trasa obnáší krátký prolog a celkem 16 etap kolem celé naší krásné země. V průměru to vychází na téměř 160 km na den. Bude to opravdu náročné - ale proto tohle přeci organizuju, to mě baví - překonávat hranice a motivovat druhé. Věřím, že pro každého, kdo uvidí film, kdo si přečte blog, kdo mě bude živě sledovat na sociálních sítích, může být třeba i jen kousek toho, co dělám, nějakým způsobem inspirativní. Vytrvalostní sport je dokonalým pěstounem vůle, cílevědomosti a výdrže jako takové v tom našem pozemském snažení tady zanechat po sobě nějakou stopu...

Mapy a profily etap naleznete na mém facebookovém profilu. Máte zájem o podrobného PDF průvodce? Napište si o něj emailem a já vám ho obratem zašlu, je to prosté. Obojí naleznete v mém biu.

Zde je odkaz na blog a film Kolem Česka 2018. Loni jsem vůbec nevěděl, do čeho jdu, a udělal několik chyb, kterým už letos snad dokážu předejít. Cesta samotná je dřina fyzická, natáčení je zábava a někdy zdržování, ale postprodukce je nesmírně náročná na čas a logistiku. Výroba mého prvního snímku mě s "porodními bolestmi" trvala čtyři měsíce.

Odkaz na blog z roku 2017 je zde.

Jedu potřetí, oproti začátkům se cítím být někde zcela jinde... jestli mi rozumíte. Kéž by vysledky těchto organizačních snah rostly i nadále exponenciální řadou. To je dlouhodobý cíl. Jestli se mi to letos vydaří podle plánu, tak příští léto...

Nyní mám ale jen jeden cíl, a ten je naprosto jasný - zdolat všechny možné nástrahy, zúročit x měsíční trénink a opět úspěšně dojet do našeho hlavního města s půl třetím tisícem kiláků v zádech. Zlepšit se o 800 km a 3 etapy.

Jo a na závěr mám dvě vcelku důležité informace:

1) Blog zpracuju někdy během července.

2) Projekce sportovního filmu bude někdy na podzim - střih a vše kolem něj je fakt řehole. Velmi předběžně jsem si do diáře udělal poznámku k sobotě 2. listopadu 2019, ale najisto termín určím až během srpna/září "ve střižně".

Sportu zdar, cyklistice zvláště.

- Michal Kramář, tažný kůň

 

Co si o tomto projektu myslíte?