Knižní vydání historických kuriozit - crowfunding kampaň

Knižní vydání historických kuriozit

Po třech letech Koutu historických kuriozit chystáme vydání 60 historek z kulturních dějin evropského novověku v knižní podobě.

Knihy
Knižní vydání historických kuriozit

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Dějiny jsou plné kuriozit, jak se o tom pravidelně přesvědčuje přes čtyři tisíce odběratelů Koutu historických kuriozit.

Po více než třech letech nastal čas na knižní vydání sešítku s 60 bizarními, komickými či minimálně zajímavými a opomenutými příběhy z evropských kulturních dějin.

V rámci putování napříč vybranými Kuriozitami novověké kultury se čtenář může vedle příběhů o povaze dobové vědy, umění či stravování setkat i se vznikem pošty, metrického systému nebo státní správy. Necelou polovinu obsahu publikace budou tvořit příspěvky zveřejněné již dřívě v rámci Koutu historických kuriozit, ostatní byly napsány výlučně pro tištěnou verzi.

Čistopis chystaného vydání je již připraven a prošel i základní ediční a jazykovou úpravou, teď je čas zaplatit sazbu, zalomení a tisk pro následující obsah - a to nemusí být konec.

obsah.jpg

Rozsáhlejší kuriozity zabírají vždy tištěnou dvojstranu, kratší pak její levou část, zatímco protistrana je vyhrazena ilustraci.

Třetinu z 60 kuriozit doplní volně související historické výroky, doprovázené ilustracemi z dílny Marka Szelese. Možná úprava tištěné formy může při naplnění příspěvku vypadat třeba takto (a ideálně ještě o něco líp).

open-book-mockup.png

Vaše příspěvky pomohou vydání sešítku o formátu A5, který vám může přinést - jak redakční tým doufá - vedle zábavy i poučení, ale též jsou spojeny s několika drobnými odměnami. Chceme a můžeme nabídnout i víc.

S příspěvky nad cílovou částku pro vás můžeme připravit vydání kuriozit v elektronické podobě, uspořádat pořádný křest publikace, zaslat vám vedle pozvánky na něj i něco extra zdarma a při mimořádném úspěchu vydat do vánoc další souhrn, který budete moci získat s výraznou slevou.

milestones_v4.png

Při výběru částky nad 15 000 Kč získají předplatitelé výtisku v případě zájmu i elektronický formát vydání, při výběru nad 20 000 Kč k publikaci přibalíme stylovou záložku a plakát dle výběru a pokud se podaří překročit částku 25 000 Kč, dočkáte se na vánoční svátky volného pokračování.

Vydání sbírky kuriozit je plánováno na první polovinu září, všechny odměny budou rozeslány v průběhu tohoto měsíce. Pro podrobnosti i nepřerušený tok dalších kuriozit doporučujeme nadále sledovat facebookový profil KHK.

Co si o tomto projektu myslíte?