Knižní vydání historických kuriozit | crowdfunding kampaň

Knižní vydání historických kuriozit

Po třech letech Koutu historických kuriozit chystáme vydání 60 historek z kulturních dějin evropského novověku v knižní podobě.

Knihy

Knižní vydání historických kuriozit

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Dějiny jsou plné kuriozit, jak se o tom pravidelně přesvědčuje přes čtyři tisíce odběratelů Koutu historických kuriozit.

Po více než třech letech nastal čas na knižní vydání sešítku s 60 bizarními, komickými či minimálně zajímavými a opomenutými příběhy z evropských kulturních dějin.

V rámci putování napříč vybranými Kuriozitami novověké kultury se čtenář může vedle příběhů o povaze dobové vědy, umění či stravování setkat i se vznikem pošty, metrického systému nebo státní správy. Necelou polovinu obsahu publikace budou tvořit příspěvky zveřejněné již dřívě v rámci Koutu historických kuriozit, ostatní byly napsány výlučně pro tištěnou verzi.

Čistopis chystaného vydání je již připraven a prošel i základní ediční a jazykovou úpravou, teď je čas zaplatit sazbu, zalomení a tisk pro následující obsah - a to nemusí být konec.

obsah.jpg

Rozsáhlejší kuriozity zabírají vždy tištěnou dvojstranu, kratší pak její levou část, zatímco protistrana je vyhrazena ilustraci.

Třetinu z 60 kuriozit doplní volně související historické výroky, doprovázené ilustracemi z dílny Marka Szelese. Možná úprava tištěné formy může při naplnění příspěvku vypadat třeba takto (a ideálně ještě o něco líp).

open-book-mockup.png

Vaše příspěvky pomohou vydání sešítku o formátu A5, který vám může přinést - jak redakční tým doufá - vedle zábavy i poučení, ale též jsou spojeny s několika drobnými odměnami. Chceme a můžeme nabídnout i víc.

S příspěvky nad cílovou částku pro vás můžeme připravit vydání kuriozit v elektronické podobě, uspořádat pořádný křest publikace, zaslat vám vedle pozvánky na něj i něco extra zdarma a při mimořádném úspěchu vydat do vánoc další souhrn, který budete moci získat s výraznou slevou.

milestones_v4.png

Při výběru částky nad 15 000 Kč získají předplatitelé výtisku v případě zájmu i elektronický formát vydání, při výběru nad 20 000 Kč k publikaci přibalíme stylovou záložku a plakát dle výběru a pokud se podaří překročit částku 25 000 Kč, dočkáte se na vánoční svátky volného pokračování.

Vydání sbírky kuriozit je plánováno na první polovinu září, všechny odměny budou rozeslány v průběhu tohoto měsíce. Pro podrobnosti i nepřerušený tok dalších kuriozit doporučujeme nadále sledovat facebookový profil KHK.

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 39 615 Kč (396 %)
  • 396 %
  • 10 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 147 Startérů

Autor projektu

Kout historických kuriozit - obrázek
  • projekt od Kout historických kuriozit
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

70 Kč

Karta s kuriozitou

Pro všechny, kdo chtějí symbolicky podpořit vydání, zde nabízíme zaslání karty formátu A5, jejíž jednu stranu bude tvořit ilustrace s historickým výrokem a druhou související historická kuriozita.
Na výběr máme připraveny 4 krátké příběhy evropského novověku - od prvního propagátora vegetariánství Johna Evelyna až po příběh rekordní korupce v Rusku poloviny 19. století.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
75 Kč

Bonusová sedmička kuriozit

Máte již výtisk? Můžete si navíc objednat speciální přílohu 7 kuriozit z kulturních dějin navíc.
Původně byly zvažovány jako součást výtisku, ale nakonec se do něj v rámci ediční práce nedostaly - zájemcům je však připravíme ve stejném formátu co knižní vydání a pošleme poštou.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
85 Kč

Sada pohlednic

Líbí se vám ilustrované citáty? Za 85,- Kč obdržíte 4 kusy ve formátu pohlednice, vhodné pro poslání či třeba jen vystavení.
Pohlednice obsahují Jakuba I. kritizujícího kouření tabáku, kardinála Richelieu vysmívajícího se ženám, Albrechta Dürera varujícího před plagiátory a Františka II. Habsburského opovrhujícího intelektuály.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
100 Kč

Elektronický výtisk

Pro projevený zájem nabízíme i možnost získat souhrn kuriozit z novověké kultury formou zabezpečeného e-booku.
Společně s ním vám rádi zašleme i některou z tištěných drobností dle vašeho výběru poštou.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
120 Kč

Pozvánka na křest s číší vína

I Kuriozity novověké kultury si zaslouží svůj křest sklenkou šumivého vína - a vy můžete být při tom.
Hrdí sponzoři křtu obdrží koncem srpna poštou pozvánku s poděkováním a na samotném křtu v první polovině září, kde bude možnost zakoupit si výtisk za zvýhodněnou cenu, také sklenku (1 dcl) bílého vína.

Počet dostupných odměn: 21/25

Nelze podpořit
135 Kč

Kuriozita na míru

Zaujala vás nějaká historická událost? Chtěli byste ji sdílet dál? Coby vzácnému sponzorovi knižního vydání vám ji sestavíme či pomůžeme s jejím sepsáním, dohledáme detaily, zkontrolujeme fakta a poskytneme ji prostor na profilu Koutu historických kuriozit s uvedením vašeho jména a poděkováním.

Počet dostupných odměn: 6/7

Nelze podpořit
150 Kč

Ilustrace ve větším formátu

Líbí se vám styl, jakým jsou ilustrovány citáty prokládající výtisk? Nabízíme možnost si plakátovým výtiskem jedné z nich ve formátu A4 či A3 zkrášlit své okolí - zda bude i s citátem či bez je na vašem výběru. V případě dohody je i možnost vyhotovit ilustraci k některému z jiných citátů z KHK.

Počet dostupných odměn: 19/20

Nelze podpořit
185 Kč

Zvýhodněná nabídka pro nejrychlejší

Nejrychlejší nadšence odměňuje distribucí knižního vydání hned po vytištění za výrobní náklady.
Dodávka je včetně poštovného.

Odměna vyprodána: 0/12

Nelze podpořit
250 Kč

Výtisk s věnováním do schránky

Jakmile bude kniha vydána, odešleme vám ji formou doporučené zásilky poštou s přiloženým poděkováním a vepsaným věnováním dle vašeho vlastního přání.
Samozřejmostí je i jedna z pohlednic.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
300 Kč

Zvýhodněná nabídka dvou výtisků pro nejrychlejší

Nejrychlejší podporovatele historického bizáru odměníme dvěma výtisky s výrazně zvýhodněnou cenou pod úrovní výrobních nákladů včetně poštovného.

Odměna vyprodána: 0/5

Nelze podpořit
400 Kč

Dva výtisky s věnováním do schránky

Formou doporučené zásilky obdržíte dva výtisky sbírky historických kuriozit. Věnování dle vašeho přání je samozřejmostí.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
500 Kč

Sponzor vydání

Za tuto částku obdržíte nejen výtisk Kuriozit novověké kultury s věnováním do schránky, ale též historickou pozvánku na křest a sklenku vína tam, poděkování v rámci publikace, záložku a plakát či pohlednici s některou z ilustrací dle vašeho výběru.
Navíc vám v případě zájmu zašleme i bonusové kuriozity (celkem 7 svázané separátně a přiložených k výtisku), které z vydání vypadly v rámci editace.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit