zelva_skeble_ptaci.jpg

Knížka bajek ilustrovaná dětmi Knihy

Sbírka více než 60 bajek podle Ezopa, La Fontaina a Krylova převyprávěných pro děti zkušeným autorem Arnoštem Vítem a ilustrovaná samotnými dětmi.

bajky_startovac.jpg

Jak nápad vznikl?

Arnošt Vít, autor asi patnácti dětských knížek a několika desítek rozhlasových večerníčků, nám nabídl k vydání jako elektronickou knihu přes 400 bajek, které převyprávěl podle příběhů bajkářů Ezopa, Jeana de La Fontainea a Ivana Andrejeviče Krylova.

Jenže bajky si přímo říkají o to, aby k nim byly i obrázky, a protože elektronické knihy, zejména ty pro klasické čtečky, si zatím až na výjimky s obrázky příliš nerozumějí, řekli jsme si, proč neudělat knížku papírovou? A když už bude pro děti, co kdyby obrázky nakreslily samy děti?

Pomocí Dětských stránek jsme oslovili děti, rodiče, učitelky na základních školách a vychovatelky v družinách a vyzvali jsme je, aby si vybrali bajky a k nim poslali ilustrace. Shromáždili jsme tak přes 200 kreseb a obrázků. Z nejpovedenějších jsme uspořádali knížku, která bude obsahovat více než 60 bajek. Co bajka, to ilustrace – a každá nakreslená některým z malých ilustrátorů. Věk dětí se pohybuje od 4 do 16 let.

zavodnici.jpg

Něco o autorovi

Celý soubor bajek, které Arnošt Vít převyprávěl, chceme vydat jako elektronickou knížku. Vydání tištěné knihy má být příjemným doplňkem a poctou autorovi, kterému je letos 94 let. Začal psát až v důchodu, ve svých 70 letech, a za tu dobu napsal téměř 20 knih pro děti (a několik i pro dospělé). Spolupracoval s mnoha časopisy a několika nakladatelstvími, několik jeho pohádek opakovaně vysílá Český rozhlas, zejména v legendárním podvečerním pořadu Hajaja. V posledním roce jsme několik knih Arnošta Víta vydali jako e-knihy.

laska_posetilost.jpg

Jak bude kniha vypadat a kdy vyjde?

Kniha bude obsahovat cca 120 plnobarevných stran formátu A4 a bude vytištěna na kvalitním papíře ofsetovým tiskem. Chceme ji vydat v nákladu 1 000 kusů. Bude vázaná, a tedy v pevných deskách.

Podle toho, jak rychle se podaří shromáždit příspěvky, respektive dohlédnout k celkové částce, kterou na výrobu knížky potřebujeme, začneme na konečné předtiskové přípravě pracovat tak, aby kniha mohla vyjít před Vánocemi.

Co potřebujeme?

Abychom mohli knihu s uvedenými parametry vydat, potřebujeme vybrat 75 000 Kč. Tato částka zahrnuje náklady na grafikův minihonorář, předtiskovou přípravu, provizi pro Startovač a zejména tisk. Pokud budou nějaké peníze chybět, protože se mezitím zvednou ceny papíru, zaplatíme je ze svého.

 

tygr.jpg

Co bude kniha obsahovat?

V knížce najdete zhruba šest desítek bajek, které Arnošt Vít převyprávěl pro děti. Knihy s bajkami, které u nás v posledních desetiletích vyšly, totiž nebyly úplně vždy psané přímo pro děti. Arnošt Vít si s nimi dal práci a soustředil se na to, aby byly čtivé a zábavné. Nikdy samozřejmě nechybí závěrečné ponaučení. V souboru jsou všichni tři původni autoři (Ezop, Jean de La Fontaine, Ivan Andrejevič Krylov) zastoupeni přibližně stejnou měrou.

jaguar.jpg

Další informace

Další informace o projektu najdete na webových stránkách. Je zde i přehled všech bajek, které se v knize objeví.

Poděkování

Za všechny vaše příspěvky, drobné, štedřejší i ty nejvelkorysejší, vám ze srdce děkujeme!

Vybráno77 560 Kč(103 %)

103 %
75 000 Kčpožadováno
41startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektue-bohém

Odměny

60 Kčmalá e-kniha

Elektronická verze tištěné knihy ve formátech PDF, EPUB a MOBI.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

200 Kčvelká e-kniha

Elektronická kniha s více než 400 bajkami podle Ezopa, Jeana de La Fontaina a Ivana Andrejeviče Krylova převyprávěná pro děti Arnoštem Vítem.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

250 Kčtištěná kniha

Tištěná kniha více než 60 bajek převyprávěných pro děti Arnoštem Vítem.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

400 Kčtištěná kniha a velká e-kniha

Tištěná kniha více než 60 bajek a elektronická kniha s více než 400 bajkami.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

500 Kčdvě tištěné knihy + malá e-kniha

Dva výtisky tištěné knihy a její elektronická verze ve formátu PDF, EPUB a MOBI.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

600 Kčjedna tištěná kniha + poděkování v knize

Jeden výtisk knihy a jmenovité poděkování v ní.

Počet dostupných odměn: 19/20

Odměna nedostupná

750 Kčdvě tištěné knihy + e-knihy Arnošta Víta + bonus

Dva výtisky tištěné knihy a všechny e-knihy Arnošta Víta, které jsme vydali (Buchtypekta, O sedmi princeznách, Říkanky podle kalendáře, Logopedické říkanky), včetně velké i malé e-knihy s bajkami. Jako bonus přidáme pět e-knih z naší produkce.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

900 Kčtři tištěné knihy + velká e-kniha

Tři výtisky tištěné knihy a elektronická kniha se souborem více než 400 bajek.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 500 Kčtři tištěné knihy + poděkování v knize + bonus

Tři výtisky tištěné knihy a jmenovité poděkování v tištěné knize. Jako bonus přidáme všechny e-knihy Arnošta Víta, které jsme vydali, včetně velké i malé e-knihy s bajkami.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

4 000 Kčvložení vlastní ilustrace

Pokud máte dítě ve věku 4 až 14 let a chcete, aby se jeho ilustrace v tištěné knize objevila, pošleme vám bajku a vy dodáte obrázek. Ten do knihy zařadíme.

Počet dostupných odměn: 2/3

Odměna nedostupná