Kniha Svědomí slova - crowfunding kampaň

Novinky - Kniha Svědomí slova

Projekt na podporu vydání knihy o devadesátileté historii Českého PEN klubu, založeného v roce 1925 spisovatelem Karlem Čapkem

Knihy
Do konce projektu na podporu vydání knihy SVĚDOMÍ SLOVA zbývají pouhé dva dny. Poděkování všem našim příznivcům Obrázek

Milí příznivci PEN klubu a literatury, šlechetní dárci!

Pokud se divíte, proč jsme použili fotografii Domu bratří Čapků v Budislavi u Litomyšle, tak proto, že je nedílnou součástí více než devadesátileté historie Českého PEN klubu. Z podnětu Karla Čapka a podle projektu architekta Stanislava Tobka byla jeho stavba dokončena v r. 1938. O tom se také v knize Svědomí slova dočtete.

Děkujeme Vám, že jste na vydání publikace přispěli. Nyní je v tiskárně v Českém Těšíně a my se dnes těšíme hned dvakrát: už brzy Vám předáme či pošleme knihu a dárek, který jste si na Startovači vybrali, zároveň Vás můžeme pozvat do nádherného kraje v okolí Litomyšle a Domu bratří Čapků v Budislavi, který prošel náročnou tříletou rekonstrukcí a na jaře opět přivítá hosty. Kniha Svědomí slova zde bude samozřejmě k dispozici a jistě si i v tomto krásném místě najde své čtenáře.

Do konce sbírky zbývají pouhé dva dny. Děkujeme Vám všem. Máme velkou radost, že PEN klub má stále hodně příznivců.

Za Český PEN klub Jiří Dědeček, Vladimír Karfík a Dana Mojžíšová

dana.mojzisova@seznam.cz

Poděkování a informace Všem milým dárcům Obrázek

Milí přátelé,

děkujeme Vám, že jste přispěli na vydání knihy o historii PEN klubu, velmi si Vaší podpory vážíme. Jako cílovou částku jsme uvedli 35 000 Kč, jenže díky Vám jsme už získali víc než 50 000 Kč! Výroba knihy bude stát 95 000 Kč, a teď už je jasné, že ji PEN klub nebude muset dotovat a vyjde pouze díky Vaší štědrosti. 

Mezi Vámi je však několik anonymních dárců. Prosíme, napište nám Vaši adresu nebo e-mail, abychom Vám po skončení sbírky mohli poslat malý dárek.

Ve čtvrtek 12. ledna se v rezidenci primátora udílela Cena PEN klubu. Využili jsme této příležitosti a informovali hosty o naší iniciativě. Moc nás potěšilo, když někteří hosté reagovali okamžitě a příspěvek nám darovali na místě, další přislíbili poslat peníze přes Startovaač. 

Do konce sbírky zbývá necelý měsíc. Máme velkou radost, že naše snaha nebyla marná. Největší radost však máme z toho, že PEN klub má tolik přátel. Děkujeme!

Za Český PEN klub Jiří Dědeček a Dana Mojžíšová

dana.mojzisova@seznam.cz