Kniha Sen o Dakaru s Karlem Lopraisem - crowfunding kampaň

Kniha Sen o Dakaru s Karlem Lopraisem

Projekt Sen o Dakaru oslaví expedicí k Růžovému jezeru 30. výročí prvního startu Karla Lopraise s Tatrou v závodě Paříž-Dakar. Pojeďte s námi!

Knihy
Kniha Sen o Dakaru s Karlem Lopraisem

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Vydejte se s námi po stopách slavného závodu a přispějte tak ke vzniku knihy Sen o Dakaru s Karlem Lopraisem

mapa_mala.jpg

1. ledna 1986 se na startu 8. ročníku Rallye Paříž – Alžír – Dakar sešlo 131 motocyklů, 283 automobilů a 73 kamionů. Za volantem jednoho z nich se poprvé objevil tehdy ještě neznámý testovací jezdec kopřivnické Tatry – Karel LopraisA premiéra to byla opravdu velkolepá. Kdyby v závěru nejnáročnějšího závodu světa nezapadla Lopraisova Tatra startovní číslo 634 spolu s dalšími kamiony do bahna, ze kterého ji nedostala ani vyprošťovací šlapadla, její posádka by pravděpodobně stála na stupních vítězů.

 

 

 

 Dakarské stříbro získal Karel Loprais již při druhé účasti v roce 1987 a následující rok svůj první Dakar vyhrál! Vítězství Karel zopakoval ještě pětkrát a stal se tak ve své době nejúspěšnějším dakarským závodníkem. Z devatenácti dakarských startů se Karel umístil na stupních vítězů celkem jedenáctkrát, což mu přineslo mnoho ocenění. Monsieur Dakar – jak je fanoušky, kolegy i pořadateli Karel nazýván, může být právem pyšný na ocenění nejvyšší – titul Český motoristický sportovec století.

Po třiceti letech se Karlovi začalo po dakarském dobrodružství stýskat. V rámci projektu SEN O DAKARU se na 15 000 kilometrů dlouhou cestu chystá dakarská Tatra 815 4x4 startovní číslo 502. Ta v Senegalu spolu s ostatními účastníky vzpomene na všechny, kteří se za start českých posádek v  dakarských závodech zasloužili.

369_39.jpgStejně jako před rokem, kdy do Dakaru vyrazil historický kamion LIAZ, se organizace projektu SEN O DAKARU ujal Promotým Praha ve spolupráci s podpůrným týmem, francouzskými a africkými partnery. Nyní chystá novou, náročnější trasu, která svým charakterem ještě více připomene Rallye Paříž – Alžír – Dakar roku 1986.

 Startovac_Logo SOD 2015.jpg

Jedete s námi?

Jestli jste se rozhodli být součástí našeho týmu v rámci projektu Sen o Dakaru s Karlem Lopraisem, bude vaše jméno nalepeno na dakarskou Tatru  815 4x4, startovní číslo 502.

dakarka 502.jpg

S touto Tatrou  posádka Loprais, Stachura, Kalina absolvovala mimo jiné jeden z nejnáročnějších dakarských závodů ostartovaný 23. prosince 1991 z Paříže, s cílem v Jihoafrickém Kapském Městě.

Cílem expedice Sen o Dakaru 2016 je slavné Růžové jezero nacházející se nedaleko Dakaru - hlavního města Senegalu.

Přijďte nám popřát šťastnou cestu na náměstí Jana Palacha 30. ledna  2016. Odtud vyrazí v poledne Tatra spolu s doprovodnými vozy a motocyklem na cestu do Paříže, kde si před zámkem Versailles připomeneme atmosféru, která zde před třicety lety v den prvního startu Karla Lopraise panovala.

Dále se vydáme přes Francii, Španělsko a Gibraltarský průliv do přístavního města Tanger. Odtud budeme pokračovat po afrických cestách i necestách přes Maroko, Západní Saharu, Mauritánii do Senegalu.

405_00546_104_0974.jpg

Hlavním cílem je Růžové jezero nedaleko Dakaru - hlavního města Senegalu. Pak se vydáme podarovat děti v místním sirotčinci a navštívíme národní park Bandia s úchvatnou místní faunou i flórou.

Denní zpravodajství, bude zajišťovat novinář, velký dobrodruh a vášnivý motorkář Jára Šíma, který při svých cestách, převážně po africkém kontinentu, najel více jak 1 300 000 kilometrů. 

P1010376_Jara Sima.jpg

Celou expedici bude filmově dokumentovat Jaroslav Jindra, věhlasný režisér, kameraman, scénárista a publicista, který je známý svým zaměřením na extrémní sporty, válečné konflikty a cestopisy, z nichž je nejznámější (díky České televizi) seriál pořadů Na cestách. Jaroslav Jindra je mimo jiné i držitelem několika ocenění z mezinárodních filmových festivalů.

413_00555_DSC09065.jpg

Kniha sen o Dakaru s Karlem Lopraisem

Fotodokumentaci z celé expedice zajistí Jan Hrbáček, světoznámý fotograf, který  se proslavil především nádhernými africkými scenériemi. Jeho fotografie budou základem chystané knihy Sen o Dakaru s Karlem Lopraisem.  I vaše jméno může být součástí  této knihy v případě, že se díky příspěvku zde na Startovači stanete součástí týmu expedice.

422_00569_P1122238 text.jpg

Na závěr

  • Dovezeme vaše jméno na historické Tatře 815, startovní číslo 502, k Růžovému jezeru.
  • Vše vyfotografujeme, abyste se mohli u senegalského jezera vidět.
  • Pošleme vám odměny, které si za vaši finanční podporu zasloužíte.

obraz z pisku a text.jpg

Vybrané peníze použijeme na výrobu knihy, která bude mít minimálně 100 stran. Čím bude vybraná částka vyšší, tím bude cesta delší, uděláme více fotek a kniha bude mít více a více stránek. 

Všem, kteří projekt podpoří, opravdu velice a velice děkujeme.

Sledovat nás můžete na facebooku nebo na našich stránkách.

 

Co si o tomto projektu myslíte?