Kniha Šéfuj životu - crowfunding kampaň

Kniha Šéfuj životu

Knížka o tom, jak to, co slyšíte nebo vidíte v knihách či na přednáškách o osobnostním rozvoji vypadá v reálném životě, v každodenních situacích.

Knihy
Kniha Šéfuj životu

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Chceme lidem pomoci poznat, jak to, co slyší nebo vidí v knihách či na přednáškách o osobnostním rozvoji vypadá v reálném životě, v každodenních situacích. Tak, aby mohli žít život s odvahou a naplněním.

Někdo ho takovým způsobem žije a ví, jak to dokázal...

Někdo by ho tak chtěl žít a neví, jak to udělat…

Někdo to zkusil a zatím to nevychází…

A možná bychom našli další možnosti. Jak by bylo krásné, kdyby se život dal řídit jako auto. V autoškole je to těžší, ale pak už vše děláme automaticky, podvědomě. Do cíle nás doveze. Naše životy jsou také ze začátku o učení se. Jak chodit, jak jíst, tak se obléci. A pak už mnohdy žijeme také automaticky, často podvědomě někam směřujeme. A je to tam, kam chceme?

Ať máme život takový, po kterém toužíme nebo ne, je úžasné vědět vědomě, co se nám v něm děje a jak to s námi souvisí, s naším okolím, s našimi pocity.

A proto jsme začali psát příběhy... Nepřehlížíme stíny, naopak z nich čerpáme inspiraci.

Zatím jsme vydali dvě knížky. Na vlastní náklady pro naše klienty a každý rok přišly dotazy, zda se dá kniha koupit. Bohužel nedala. A to je důvod, proč čtete tyto řádky. Vydáme letos třetí knížku a moc rádi ve větším nákladu.

 

Kniha Šéfuj životu v bodech

- strhující a hluboký úvodní příběh složený ze střípků vzpomínek jednoho života

- 48 příběhů odpozorovaných v reálných situacích na sobě, ve vztazích i v práci

- 4 autorky, každá se svým způsobem, jak vyprávět o osobnostním rozvoji a životě 

- kniha velikost A5, knižní (pevná) vazba, 105 stran textu

- předpokládané datum vydání 11. 10. 2019

 

Obálka knihy Šéfuj životu 

Obálka knížku Šéfuj životu 2019

 

Ukázka z knihy:

Proč svému životu šéfovat?

Proč…jednoduché tázací zájmeno, které děti kolem věku tří let používají snad na začátku každé věty. Snaží se pochopit. Pochopit, k čemu je tato věc, pochopit, proč tohle dělám. A pak se věk posune a „proč“ už tolik nepoužíváme. 

Někdy se mi chce jet někam autobusem, protože nebudu řídit. Budu jen sedět a dívat se ven skrze okénko na krajinu, která běží kolem. Někdy bych ji chtěla zastavit, ale nemohu. To rozhoduje řidič a  nebývá tomu nakloněn. A mně to v tu chvíli vyhovuje. Chci to tak, odpočívám.  

Kde je ta hranice, kdy chci řídit a kdy ne. V momentě, kdy řídím já, něco se mění. Noc před odjezdem se vyspím, prohlédnu stav vozidla,  během jízdy dávám víc pozor.  A já rozhoduji, kdy zastavím, kdy změním cestu.

Na jednu stranu je to daleko větší vnitřní aktivita a zodpovědnost. Na druhou je to svoboda. To i to.

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A proto jsem tehdy, před tolika lety, z toho autobusu společnosti Greyhound v New Orleans vystoupila. Zůstala stát a mé první kroky mě dovedly do tamního maličkého kostela. Sedla jsem si a čekala na odpověď, zda se mám do Greyhoundu vrátit nebo ne. Odpověď jsem dostala a kdo mi ji dal, jsem netušila. Jen vím, že jsem tam seděla sama. A teď už i vím, že tyto odpovědi dostávám jen když jsem sama. Jakoby ta odpověď přišla skrze mě, skrze můj volant života. Říká se tomu intuice.

V New Orleans jsem zůstala čtyři dny a nikdy na ně nezapomenu. Když skončily, půjčila jsem si auto ve společnosti DriveAway a vyjela. A tak jedu už mnoho let. Za ty roky jsem zjistila, co vše může do cesty přijít. I vím, že stále budou přicházet nové a nové věci. A já je postupně poznávám, zjišťuji, jak fungují, co mi chtějí sdělit. Některé přijdou a zase odejdou, některé zůstávají déle a mně trvá je pochopit a někdy se u nich i značně „zapotím“. Ale čím více je poznávám, tím více se vracím do stavu, kdy odpočívám. Jako bych zase jela jen na sedadle někde vzadu. Jediné, co je jiné, teď už odpočívám vědomě. 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Chcete vědet více?

Není problém, podívejte se, na to, co Vás zajímá v následujících odkazech:

Kde to vše začalo? Podívejte se na blog, kde před třemi lety začaly přibývat články ze života.

Kdo za tím stojí? Podívejte se, kdo kotví v Portu :)

Co je to Porto a jaký je jeho smysl? Podívejte se na  webové stránky Porta

Mohu vidět něco více o Dostaveníčku? Ano, podívejte se sem.

 

Děkujeme! Váš PORTO tým :)

Co si o tomto projektu myslíte?