Startovač - financování projektů

Kniha Samota je Lék - crowfunding kampaň

Kniha Samota je Lék

Podpoř knihu pro lepší zítřek a nebo se rovnou staň její součástí. Podle skutečné události. Tváří v tvář temnotě a její porážky. Světlo se jen ze tmy.

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Ahoj… Děkuji Ti, že sis udělal čas, už jen tím, že teď jsi tady. 

Dřív než se pustíš do dalšího čtení o tomhle projektu, bych ti rád řekl, že veškerá podpora bude věnována k výrobě této knihy o duševním rozvoji, kde základní požadovaná částka, je částka na korekturu češtiny, grafiku a tisk více než sto knih. Čím víc, tím víc knih. Pokud by se mi podařilo získat větší Vaší podporu, nad 190 000Kč, pak další část toho rozdílu ze základu, bude věnována na tvorbu audio knihy s příjemnou hudbou v pozadí.

Kniha bude mít název: Samota je lék - sám v sobě k sobě, sám v sobě k jiným. 

Bude obsahovat 40 kapitol různých lidských vlastností s celkovým obsahem více než 500 stran na A5. Zatím na ní pracuji pouze sám, ale nemám dostatek financí na to, abych vše pokryl. Kniha mě natolik pohltila, že jsem dal výpověď v práci a nyní jsem obklopen tisíci slovy z mé hlavy, z mých zkušeností, jenž jsem vnímal v bouři života i v harmonii na písečné pláži mexického zálivů. Zároveň i v tichosti v Alpách a po celé Evropě na svých cestách, jak život ve své tichosti promlouval, jako bych nebyl schopen od té doby dělat něco jiného, dokud nebude v rukách těch, pro které to dělám. Proč a kdo tím člověkem je? Čti prosím dál. 

Co bude tématem a jak to bude Vypadat? 

Dole v odkazu sdílím úryvky z knihy, abyste sami věděli, jak bude kniha vypadat a co podporujete, plus sdílím i jednu prvotní zkoušku na audio knihu. Kniha ještě neprošla korekturou češtiny a ani grafickou úpravou, když budete číst úryvky, prosím tedy o pochopení. Děkuji. Dále obsahem neboli kapitolami knihy je tohle:

Rodina, Ohleduplnost, Důvěra, Svoboda, Minulost vs Budoucnost, Cesta, Důvody, Dokonalost, Přátelství, Východ a západ slunce, Osobnost, Odvaha, Vděčnost, Pravda, Protiklady, Muž, co sázel stromy, Změna, Předsevzetí, Vášeň, Respekt, Ano či ne?, Lidskost, Uvědomění, Tolerance, Úsměv, Čas, Láska, Sex, Hranice / Limit, Světlo se jen ze tmy rodí, Karma, Věrnost, Víra, Intuice, Strach, Touha, Smysl, Děkuji, Hodnota, Ráj. 

Tyto všechny kapitoly, jsou napsané podle skutečné události s nádechem takovým, aby samotný ČTENÁŘ, v sobě probudil cestu k sobě, aby se probudila jeho duše a on už nežil ve svém strachu, který jeho duši tlumí v tom jeho velkém stínu, to, co mu večer nedovoluje klidně usnout i to, co mu ráno děla nevolnosti. Bude vyzýván, aby s příběhem na sobě zapracoval a něco si uvědomil, kde už se nebude bát a zjistí, že nikdy není sám, když má sám sebe, že jen ze tmy, se rodí světlo, kde jen on, tím světlem je. Budou mu dávány otázky a zároveň i odpovědi na tělo, které v člověku otevírají jeho Já. To Já, které tady už dlouho není, neboť člověk žije se svou hlavou tam někde včera, nebo tam někde zítra, ve svém strachu, se svou úzkosti, nikoliv se svou důvěrou a se svou věčností. 

úryvek kapitoly 3 – Důvěra

úryvek kapitoly 4 – Svoboda

úryvek kapitoly 5 - Minulost vs Budoucnost

ukázka z Audio Knihy - dotek Anděla

odkaz na profil Samota je lék

Jak to začalo?

Zpočátku všeho bylo dost, člověk si ničeho nevážil, vše bylo samozřejmostí. Později mě prodala vlastní rodina za milion, aby měla místo v rodinné firmě. V ten den, rozvod s manželkou. Pokus o sebevraždu. Ale hlas v srdci od dětí vše zastavil. Pak odlet do Ameriky, nový začátek. New York, podvod od kamaráda, jenž chtěl využít zlomenou hrdost. Odmítnutí zapříčinilo život na ulici 14 dní v metru. Bez přátel, bez rodiny, bez peněz i bez angličtiny. Poté 6 měsíců na stavbě, místo postele beton, místo koupelny jen kýbl. Do dvou let stavbyvedoucím, boj o život i o přežití, k tomu mnohé životní uvědomění. Stěhování na Floridu, den v americkém vězení, pocity i nacházení důvěry v srdci. Poražení strachu, v tváří tvář hurikánu Irma. Pak cesta zpět domů. Cestování po všech zemí EU. V tom bez důvodu, tvorba kamínků s textem a lehkým životním moudrem, položeny v každé zemi EU. Tak, jak můžete vidět ve videu a mnohém víc, jich bude v samotné knize. Poté v tichosti v Alpách nejsilnější uvědomění ze všech. Uvědomění, které bude zveřejněno pouze v knize a které mi dalo důvod i sílu napsat tuto knihu.

Jak to pokračuje? 

Z počátku jsem chtěl knihu věnovat pouze mým synům, jako ukryté odpovědi, které je v životě hodně uklidní, ukážou pravdu a naplní jejich podstatu bytí. Později jsem však zjistil, že to uklidňuje i lidi kolem mě, když jsem z toho něco zveřejnil a když ji nyní píšu, do své věčnosti, pak zjišťuji, že to celkově o to víc naplňuje i mne. Z popela se rodí nový život. To nepřízeň je naším přítelem. Život ve své tichosti v samotě, promlouvá, učí nás a odpovídá nám na naše otázky, když mu nasloucháme. Otázky, jenž nám bez odpovědi, způsobují úzkosti na hrudi. Nasloucháme-li životu v té tichosti, uklidní nás a úzkost zmizí, jakoby nás svými křídly vzal do své náruče a řekl, neboj, miluji tě, důvěřuj mi, důvěřuj sobě, neboť jen tak mi dáváš šanci, abych i já důvěřoval Tobě. Z nuly, ze tmy, z bolesti, ze strachu zpět na vrchol, k světlu, k lásce, k odvaze. 

Člověk si váží studny, až vyschne, ne když je plná vody.

Co je můj cíl?

Cílem knihy, je provést čtenáře příběhem podle skutečné události, doprovázené od temnoty až po světlo. Kdy jen tam dole, nacházíme sami sebe v sobě, k sobě. Dřív, když sami sebe nemáme, neumíme se dávat skutečně i jiným. Tak co je to? Co ze sebe v takovém stavu dáváme dál? A co dokážeme i přijímat? Je potřeba tuto hodnotu probudit, která v Tobě už dlouho spí. Nic a nikdo není samozřejmostí. Součástí je mnohém víc než jen ztráta rodiny, život na ulici, boj o přežití, tváří v tvář hurikánu Irma, poražení vlastního strachu, ve kterém jsem stál se zavřenými oči, roztaženýma rukama a hledal skrz jeho větry, svůj klid, kde jsem nalezl důvěru v sebe a následně i k němu, k hurikánu. V knize bude čtenář vyzýván, aby našel sám sebe a byl tady, ve svém životě, se svou duší, nikoliv se svým strachem. Cílem knihy, je ukázat, že to svůj život má naplňovat, nikoliv hřbitov, kde nalezneme mnoho nesplněných snů i přání, podle kterých nikdo nežil a slov, které nikdo nikdy nevyslovil. Kniha je psaná příběhem, ale zároveň i promlouvá přímo ke čtenáři, hluboko do hloubky, neboť jen tam se vše nachází, aby ve svém životě, probudil sám sebe, v sobě. Dost často v knize uvidíš svůj vlastní život, abys konečně nalezl odpovědi, které Ti nedovolují večer klidně usnout. Nezapomeň, vše se vším v životě souvisí, to dobré, i to zlé. Vždy to má svůj vlastní smysl, pro vyšší dobro. 

Hodnota přitahuje pouze hodnotu, tak jako zoufalec, jen zoufalce. 

To, čím jsme naplnění, umíme jen přijímat i dávat dál, jenom to, nám bude život dávat, abychom však něco změnili, je nejprve potřeba změnit sebe.

... a ještě něco navíc Jeskyně, do které se bojíš vstoupit, ukrývá poklad, který hledáš. 

Kdo jsem? 

Jsem pouhý muž z davu, jenž chce předat něco, co mu život umožnil vidět i vnímat v bouři života a zároveň i v jeho harmonii. Jsem ten, kdo sám sebe nemiloval, ten, kdo pak až příliš plakal, ten, kdo si chtěl vzít život, ale ve svém srdci, zrodil světlo, jak jít dál se svou láskou, se svou zranitelností, ve které se ukrývala skutečná síla, se znovu zpět postavit a být opět narovnaný, avšak už jinak, než dřív. 

Proč to dělám? 

Dělám to proto, že to cítím jako své poslání k lidem, jenž žijí ve svém strachu, ve své minulosti, nebo ve své budoucnosti, nikoliv teď a tady se svým klidem. Pro ty, jenž žijí ve své bolesti a nenalézají cestu, jak si sami sobě v sobě odpustit, jak se smát a jak naplňovat svůj život. Ne z povrchu, ale ze své hloubky. Litoval bych toho, kdybych v poslední den svého života věděl, že jsem to vše ze sebe nedal dál, že vše bych si s sebou vzal jen já sám. To, co mi život umožnil vidět i vnímat. Říkal jsem si NE, někdo jiný to vše těm lidem dá, někdo jiný jim to řekne, dívám se však kolem sebe a nikoho nevidím. Tak dokud je čas, dokud mám ještě šanci se zítra probudit a dát to dál. Stránky Hit Hit jsem navštívil, protože jsem kvůli knihy, dal výpověď v práci, nebyl jsem schopen při ní psát knihu a v momentě, když jsem se rozhodoval, že to nejspíše finančně nezvládnu, tato stránka na mě mrkla. Jako by mě to vše vedlo jen tady k tomu.  Dávám do toho tolik své energie, že nejsem schopen dělat momentálně nic jiného, dokud nebude u prvního čtenáře a nezačne vyhánět strach z lidí, jenž si ho s sebou celý život nosí. Jejich duše má být zde. To, proč jsou tady. Proč jsi tady i Ty. Jsem jen pouhý muž, stvořen životní, reálnou a tvrdou školou, nikoliv školou jako takovou. Nikdy jsem knihy nečetl, mám za to, že člověk by měl umět nejprve číst sám sebe, neboť když člověk umí číst prvně sám sebe, dostává se mu nevědomky možnost, dojít ke svému naplnění, ke své věčnosti, ke své podstatě svého bytí. A kde na konci, nebude plakat, nebude litovat. Naopak, kde bude mít úsměv na tváři z toho, že nepromarnil svůj čas a tuto jeho hodnotnou vůni, roznese vítr po okolí, kde si jí už navždy, stromy zachovají. Ale jak? To už bude jen v knize.

Děkuji Ti upřímně ze srdce, i kdyby jsi nedal ani jednu korunu, tak Ti děkuji, že sis udělal čas a  věnoval mi ho až sem. Vážím si toho. Přeji Ti nádherný den, s úsměvem na tváři.

 

Co si o tomto projektu myslíte?