Kniha říkadel a hádanek pro nejmenší děti | crowdfunding kampaň

Kniha říkadel a hádanek pro nejmenší děti

Bohatě ilustrovaná knížka pro nejmenší děti, plná hádanek a nových říkanek o přírodě, květinách, zvířátkách i barvičkách.

Knihy

Kniha říkadel a hádanek pro nejmenší děti

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Knih kolem nás je spousta, i přesto jsme se sešly a daly dohromady básničky a ilustrace a rády bychom vydaly hezkou velkou OBRÁZKOVOU knihu pro nejmenší děti s novými říkadly, básničkami a hádankami. 

A-04.jpg

 

Kniha bude sloužit jako průvodce pro rodiče, vychovatele, učitele k rozvoji dětské osobnosti a k jeho vnímání světa. 

skica-01.jpg

 

Od 6. měsíce po narození je dětský mozek nastaven k udržení nemalé pozornosti pro vnímání světa kolem nás. Je schopen vnímat aktivitu rodiče či okolí se zaujetím i delší dobu. Při ukazování jednoduchých barevných obrázků s doplněním citoslovci zvuků či projevů zvířat a jiných podnětů dochází v mozku k vytváření velkého množství neuronových spojení, které může dosahovat kolem jednoho roku života až 700 synapsí za vteřinu.

Při předčítání a frázování jednoduchých říkanek, básniček, nebo písniček se nejen upevňuje citová vazba s milující osobou, ale také se ukládají tyto poznatky a v pozdějším věku dítěte, kdy dochází k rozvoji řeči, mozek těchto poznatků využívá ke správné stavbě slov a vyslovování ­frázování při mluvení. Děti nejenom že začínají kolem 2,5 až ­3 roku svého života hezky vyslovovat a spojovat slova, ale také mají dobrou výslovnost bez "šišlání a huhňání“.  Při hezkém pocitu pohody, radosti a klidu v předčítání a ukazování obrázků v dětech  podporujeme poznání, představivost, stabilitu osobnosti, odvahu, sebevědomou jistotu a vnitřní radost i spokojenost.  Tyto dovednosti i pocity přetrvávají v mozku nadále do života a dále se zdokonalují a ­rozvíjejí. Vnímáme jako důležité vést a motivovat děti k lásce k sobě samotným, druhým i ke světu pomocí hezkých barevných knih.

 

A-05.jpg

 

Kniha bude barevně ilustrovaná s pevnými listy v tvrdých deskách, na 44 stranách malí čtenáři najdou básničky a hádanky o přírodě, ročních obdobích, zvířatech, rostlinách nebo barvičkách, to vše doprovázené hezkými a milými ilustracemi. Bude určena pro děti od 1 roku. Rády bychom, aby byla kvalitně zpracovaná, dětem se líbila a rády se k ní vracely. Získané peníze chceme využít na tisk knihy v nákladu 1000 kusů, do tisku by kniha šla během podzimu tak, aby byla k dispozici o vánocích 2016. Pokud bychom vybraly peněz více, náklad zvýšíme.

Mysi-01.jpg

Jako odměny jsme kromě knihy s osobním věnováním zvolily pohlednice, kalendář a obrazy s motivy z knihy. Pohlednice bude možno využít k nejrůznějším příležitostem, jako jsou narozeniny, přání k vánocům či velikonocům. Také je možnost si objednat knih více, pokud by se to někomu hodilo, jsou tam různé varianty. Všechny odměny jsou včetně poštovného, takže neváhejte a pomozte knize na svět.

 

Ilustrace-bez-textu.jpg

A nezapomeňte sledovat novinky i náš web, budeme tam uveřejňovat nové obrázky i básničky, představíme kalendář i pohlednice na které se můžete těšit. 

 

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 34 350 Kč (38 %)
  • 38 %
  • 90 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 0 Startérů

Autor projektu

Marie Jankůjová, Alena Němečková - obrázek
  • projekt od Marie Jankůjová, Alena Němečková
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

100 Kč

Dobrý pocit a díky od autorek

Příspěvek od 100,- do 300,- Kč dle vlastní volby. Budeme neskutečně vděčné za jakýkoli příspěvek.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
300 Kč

Kniha s osobním věnováním

Získáte samotnou knihu i s osobním věnováním od autorek.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
450 Kč

Kniha, kalendář a pohlednice

Získáte knihu s osobním věnováním a k tomu nástěnný kalendář o velikosti A4 se šesti listy pro rok 2017, samozřejmě s motivy obrázků z knihy a přidáme ještě 4 pohlednice.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
650 Kč

2 knihy a pohlednice

Ke 2 knihám s osobním věnováním přidáme sadu 4 pohlednic s motivy z knihy.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
750 Kč

2 knihy, kalendář a pohlednice

Získáte 2 knihy s věnováním autorek, k tomu přidáme nástěnný kalendář o velikosti A4 se šesti listy pro rok 2017 s motivy ilustrací z knihy a 4 pohlednice.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
850 Kč

2 knihy, 2 kalendáře a pohlednice

Získáte 2 knihy s věnováním autorek, k tomu přidáme nástěnný kalendář o velikosti A4 se šesti listy pro rok 2017 a 8 pohlednic velikosti A6, to vše s motivy ilustrací z knihy.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 000 Kč

3 knihy, kalendář a pohlednice

Získáte 3 knihy s věnováním autorek, k tomu přidáme nástěnný kalendář o velikosti A4 se šesti listy pro rok 2017 s motivy ilustrací z knihy a pohlednice přidáme k tomu.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
3 000 Kč

2 varianty - obrazy, knihy a spol. nebo 10 knih

Sada 3 zarámovaných obrazů velikosti A4 do dětského pokoje s motivy z knihy, 3 obrázkové knihy s věnováním, 3 nástěnné kalendáře vel. A4 a pohlednice k tomu.

Nebo varianta 10 knih.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
6 000 Kč

Knihy, kalendář, obrazy a uvedení jména v knize

Rády vás uvedeme jako sponzora naší knihy, k tomu vám dáme 3 knihy s věnováním, 3 kalendáře na rok 2017 a k tomu sadu 3 zarámovaných obrazů dle vašeho výběru z knihy.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
15 000 Kč

Varianty - vinný sklep a spol. nebo 55 knih

Večeře pro dva ve vinném sklepě na Jižní Moravě s degustací vína a noclehem, k tomu vás uvedeme v knize jako sponzora, přidáme 3 knihy s věnováním a 3 nástěnné kalendáře pro rok 2017.

Druhá varianta: 55 knih s uvedením jména sponzora.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit