Kniha říkadel a hádanek pro nejmenší děti - crowfunding kampaň

Kniha říkadel a hádanek pro nejmenší děti

Bohatě ilustrovaná knížka pro nejmenší děti, plná hádanek a nových říkanek o přírodě, květinách, zvířátkách i barvičkách.

Knihy
Kniha říkadel a hádanek pro nejmenší děti

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Knih kolem nás je spousta, i přesto jsme se sešly a daly dohromady básničky a ilustrace a rády bychom vydaly hezkou velkou OBRÁZKOVOU knihu pro nejmenší děti s novými říkadly, básničkami a hádankami. 

A-04.jpg

 

Kniha bude sloužit jako průvodce pro rodiče, vychovatele, učitele k rozvoji dětské osobnosti a k jeho vnímání světa. 

skica-01.jpg

 

Od 6. měsíce po narození je dětský mozek nastaven k udržení nemalé pozornosti pro vnímání světa kolem nás. Je schopen vnímat aktivitu rodiče či okolí se zaujetím i delší dobu. Při ukazování jednoduchých barevných obrázků s doplněním citoslovci zvuků či projevů zvířat a jiných podnětů dochází v mozku k vytváření velkého množství neuronových spojení, které může dosahovat kolem jednoho roku života až 700 synapsí za vteřinu.

Při předčítání a frázování jednoduchých říkanek, básniček, nebo písniček se nejen upevňuje citová vazba s milující osobou, ale také se ukládají tyto poznatky a v pozdějším věku dítěte, kdy dochází k rozvoji řeči, mozek těchto poznatků využívá ke správné stavbě slov a vyslovování ­frázování při mluvení. Děti nejenom že začínají kolem 2,5 až ­3 roku svého života hezky vyslovovat a spojovat slova, ale také mají dobrou výslovnost bez "šišlání a huhňání“.  Při hezkém pocitu pohody, radosti a klidu v předčítání a ukazování obrázků v dětech  podporujeme poznání, představivost, stabilitu osobnosti, odvahu, sebevědomou jistotu a vnitřní radost i spokojenost.  Tyto dovednosti i pocity přetrvávají v mozku nadále do života a dále se zdokonalují a ­rozvíjejí. Vnímáme jako důležité vést a motivovat děti k lásce k sobě samotným, druhým i ke světu pomocí hezkých barevných knih.

 

A-05.jpg

 

Kniha bude barevně ilustrovaná s pevnými listy v tvrdých deskách, na 44 stranách malí čtenáři najdou básničky a hádanky o přírodě, ročních obdobích, zvířatech, rostlinách nebo barvičkách, to vše doprovázené hezkými a milými ilustracemi. Bude určena pro děti od 1 roku. Rády bychom, aby byla kvalitně zpracovaná, dětem se líbila a rády se k ní vracely. Získané peníze chceme využít na tisk knihy v nákladu 1000 kusů, do tisku by kniha šla během podzimu tak, aby byla k dispozici o vánocích 2016. Pokud bychom vybraly peněz více, náklad zvýšíme.

Mysi-01.jpg

Jako odměny jsme kromě knihy s osobním věnováním zvolily pohlednice, kalendář a obrazy s motivy z knihy. Pohlednice bude možno využít k nejrůznějším příležitostem, jako jsou narozeniny, přání k vánocům či velikonocům. Také je možnost si objednat knih více, pokud by se to někomu hodilo, jsou tam různé varianty. Všechny odměny jsou včetně poštovného, takže neváhejte a pomozte knize na svět.

 

Ilustrace-bez-textu.jpg

A nezapomeňte sledovat novinky i náš web, budeme tam uveřejňovat nové obrázky i básničky, představíme kalendář i pohlednice na které se můžete těšit. 

 

Co si o tomto projektu myslíte?