Kniha Přírodní léčba atopického ekzému - crowfunding kampaň

Kniha Přírodní léčba atopického ekzému

Kniha představující zcela přírodní, holistický přístup k léčbě atopického ekzému.

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Dětství a převážnou část svého dospělého života jsem prožila s vážnými symptomy atopického ekzému – chronickým, geneticky podmíněným kožním onemocněním, se kterým si konvenční medicína neví rady. Se zkrvavenýma a popraskanýma rukama v obvazech jsem střídala jeden výživový styl za druhým a zkoušela nejrůznější alternativní metody. Dětí i dospělých s podobným příběhem je mnoho.

A protože mně se na základě studia a zkoušení přírodních postupů podařilo symptomů zbavit, napsala jsem knihu, která může lidem s touto nemocí pomoci.

O atopickém ekzému

Různě závažné formy tohoto kožního onemocnění postihují asi 5 % dospělých a 10–20 % dětí. Atopický ekzém může vypadat například takto (anebo i mnohem hůř):

Atopický ekzém na rukou

Kůže je pokryta puchýřky, mokvavými ránami, záděrami, prasklinami a dochází k jejímu šupinatění, tloustnutí a ztvrdnutí. Svědění a vysychání pokožky vyvolává nutkání ke škrábání, čímž dochází k ještě většímu narušení kůže a celý proces se tak stává začarovaným kruhem.

Postihnout může kterékoliv místo na těle – mnoho pacientů má takto zasažený obličej (!). Ty nejhorší formy výrazně omezují činnosti každodenního života a především ovlivňují sociální život. Nejen u dětí takto postižená pokožka může vést k přehnané introverzi a ostýchavosti, nízkému sebevědomí, vyloučení z kolektivu či dokonce šikaně. Proto bych byla moc ráda, kdyby všechny maminky ekzematiků měly možnost si tuto knihu přečíst, aby svým dětem mohly pomoci.

Jak jsem se uzdravila

Díky přírodní medicíně a kompletní změně životního stylu se mi podařilo symptomů této nemoci zbavit. Na základě studia bylin, principů přírodní medicíny a nesčetných nocí strávených nad vědeckými studiemi pojednávajícími a potvrzujícími účinnost přírodních prostředků jsem v roce 2018 publikovala v němčině (a 2019 v angličtině) knihu poskytující ucelený přehled možných přírodních terapií atopického ekzému. (Odkaz na Amazon.de zde.) Tu teď chci nabídnout i pacientům či jejich rodičům a blízkým v České republice. Pomůžete mi?

Lucie Olsan_Atopic Eczema Book

(Informace o německé i anglické verzi knihy, stejně jako jejich náhledy v pdf, recenze německých čtenářů a více informací o mně samotné naleznete na mém webu www.lucieolsan.com .)

 

Obsah knihy

V knize představuji holistické a zcela přírodní terapie atopického ekzému založené na

– studiu tradiční přírodní medicíny,

– nejnovějších vědeckých výzkumech (přes 150 odkazů na vědecké studie či publikace) a

– vlastní zkušenosti.

Kniha čtenáře provádí 8 kroky:

Přírodní léčba atopického ekzému -  8 kroků

Odhaluji možné příčiny ekzému, kladu důraz na změnu stravovacích návyků a životního stylu a podrobně rozebírám, proč jsou ty které potraviny vhodné a jiným je lepší se vyhnout. Uvádím řadu účinných léčebných postupů zaměřených na fyzické tělo, psychiku i duši. Pojednávám o epigenetice (způsobech ovlivňování našich genů) a zdůrazňuji jedinečnost každého z nás. Neomezuji se na jednu konkrétní terapii či systém, ani na to, co pomohlo právě mě: každý je jiný. Proto uvádím naprosto VŠECHNY mně známé postupy a terapie, které kdy kdo shledal účinnými. Kromě toho na konci knihy atopický ekzém nahlížím jako impuls ke zdravému způsobu života a k hlubšímu pochopení životní Cesty.

Náhledy do knihy:

Atopický ekzém - náhled knihy

Atopický ekzém - náhled knihy

Atopický ekzém - náhled knihy

Atopický ekzém - náhled knihy

Atopický ekzém - náhled knihy

Detaily knihy: paperback (měkká vazba), formát 16 x 23 cm, 204 stran.

Jak bude váš příspěvek využit, aneb pro co darujete svoji energii

Finanční prostředky, které se mi podaří získat, pokryjí výdaje na:

grafiku – ani nepočítám stovky hodin mé vlastní práce s Adobe Illustrator, Photoshop a InDesign (mám já ale štěstí, že jsem architekt/grafik...), ale grafické programy, ilustrace a fotky na Shutterstocku nejsou zadarmo

jazykovou korekturu,

– výdaje na předtiskovou přípravu,

výdaje spojené s podnikatelskými povinnostmi v této oblasti (živnostenský list, který v ČR ještě nemám, získání ISBN, které se musí registrovat pro každou zemi zvlášť atd.)

– především TISK všech knih, které s nadšením a velkým díky ještě voňavé z tiskárny rozešlu všem přispěvatelům! :) (Datum doručení lze očekávat dříve než koncem srpna, ale já raději zvolila rezervu.)

poštovné & balné,

poplatky, daně, provize zprostředkovatelům.

Pokud bude tento crowdfundingový projekt úspěšný...

Pokud dosažená částka dovolí, tak hlavním záměrem této kampaně je

tisk dalších exemplářů (co nejvíc! :) ), které různými cestami nabídnu do prodeje, aby se mohly dostat k dalším lidem trpícím atopickým ekzémem. Předobjednáním této knihy či jakoukoli podporou této kampaně to právě Vy máte šanci umožnit!

marketing, marketing, marketing. Někteří povídají, že napsání knihy je jen polovina práce, zbytek je to ostatní. Já z vlastní zkušenosti vím, že to tvrzení je ještě vcelku optimistické. Bez marketingu ani myš neštěkne (lidé, kteří by si knihu třeba rádi koupili, se o ní vůbec nedozví!). A já opravdu CHCI, aby se tato publikace dostala k těm, kterým má šanci pomoct. Tudíž ji budu propagovat, jak jen to půjde.

Pokud bude tento projekt úspěšnější než úspěšný...

Ano, i tato varianta levituje v některé z možných časoprostorových realit Univerza. Pokud bude mít tato kniha úspěch, chci ve své publikační činnosti pokračovat a založit vlastní nakladatelství zaměřené především na přírodní medicínu, zdraví a příbuzné "alternativní" obory. Další tituly jsou totiž již v líhni.

A že nakladatelství je dostatek? Možná. Ale ne takových, jaké bude to moje. Jeden z důvodů, proč se vydávám cestou nezávislého snícího pisálkovského bohéma-pomlčka-podnikatele, je ten, že nakladatelství, se kterými jsem měla v minulosti nějaké knihy rozjednané, buď nesplňovala moje kritéria kvality provedení (grafika, vazba, čeština, typografie...jsem dcera češtinářky, perfekcionista a "bohužel" i grafik, jehož oko hodně věcí nesnese), anebo praktikovala nefér podmínky vůči autorům (personální či finanční). Navíc jedno z mála dobrých doporučení, která mi utkvěla v paměti z množství literatury typu "Čtyřhodinový pracovní týden" ohledně psaní knihy a vlastně jakéhokoli byznysu, zní:

"Nenech se odradit tím, že už něco podobného udělal někdo jiný. Ty jsi ty. To, co vytvoříš, bude unikát – protože ty sám jsi unikát."

Pokaždé, když chci něco vzdát, protože už to udělal někdo jiný, mě tahle poťouchlá motivační poučka kopne do zadnice. Každý má možnost vykonat něco zcela originálního, co má potenciál množství lidí oslovit, obohatit a pomoct jim. A to přesně chci. Pomůžete Vy mně?

Když je člověk motivován dobrými, nesobeckými záměry, pak není hranic.

 

********

 

Ti, kteří přispějí 1000Kč a více, obdrží navíc malé BIO-překvapení. (Možná to bude mít co do činění s mými "bylinkami z Buddhovy zahrádky", ale psst!)

Bylinky od Buddhy

Co si o tomto projektu myslíte?