Kniha  "Nejen dětská duše v ohrožení" | crowdfunding kampaň

Novinky - Kniha "Nejen dětská duše v ohrožení"

Kniha, nabízející netradiční, ale přesto v praxi ověřené informace o podstatě psychického napětí u dětí i dospělých. Kniha, která léčí. Kniha v kůži.

Knihy

20. říjen 2014

Informace o knize a důvodech zpoždění

Aktuální informace pro všechny

Projekt knihy Dětská duše v ohrožení, prezentovaný v roce 2014 na www.startovac.cz, byl od začátku doprovázen komplikacemi a změnami. Do posledních hodin to vypadalo, že projekt nebude realizován. Několik málo hodin před koncem lhůty pro podporu projektu se objevil anonymní donátor Stá opice a projekt podpořil klíčovou sumou peněz. Projekt byl podpořen zhruba 25 dárci a vážnými zájemci o tématiku.

Okamžitě jsem začal na materiálech intenzivně pracovat, abych dodržel lhůtu dokončení projektu do konce září 2014. V srpnu 2014, v době kdy jsem začínal dělat první korektury a měl z textů dobrý pocit, jsem byl prakticky ze dne na den postaven před doposud nepoznanou osobní zkušenost. Jeden muž  mi vyhrožoval smrtí a  já se několikrát vracel do tehdejšího bydliště za asistence Policie, sevřený strachem o život a bezpečí i lidí v mé bezprostřední blízkosti.

            Po diskuzi s odborníky na tuto problematiku a také s ohledem na fakt, že se za muže jeho rodina v nejvyhrocenějších okamžicích postavila, nebylo možné tuto situaci řešit standartním způsobem. Proto jsem se během jedné jediné hodiny rozhodl zásadně změnit vše do té doby pro mne jisté. S pomocí přátel se podařilo nalézt nové bydliště daleko od původního a já se za další dvě hodiny s bušícím srdcem a klepajícíma se rukama jel podívat do neznáma. Nové místo, kde nyní žiji, je jiné než vše, co jsem doposud měl možnost v mém životě poznat. A nejen místo, i krajina okolo a lidé v ní žijící, to vše je jiné. Já si pomalu zvykám a ještě dnes koncem října, při psaní těchto úvodních slov na závěr ostatních textů, nejsem zcela v klidu a psychické napětí po srpnových událostech doposud zcela nevymizelo.  Parkování auta daleko od bydliště, postupné stěhování po nocích, strach z konfrontace s oním  mužem a ještě mnoho dalších nových zkušeností rozvrátilo mou doposud pevnou duševní integritu. To vše přispělo k pravdě, že jsem nebyl schopen dodržet termín pro realizaci projektu této knihy.

            Většina textů byla mnohokráte přepisována, první polovinu knihy jsem přepsal celou a je pravděpodobné, že místy v textu určité napětí i vycítíte, přestože jsem se ho opakovaně snažil měnit v příjemné a inspirující čtení. Na závěr jsem zjistil i to, že původně zamýšlený nazev knihy neodpovídá pravdě tak, jak jsem ji zamýšlel. Proto jsem zvolil název jiný, přesnější a pravdě i v knize prezentované bližší – Když duše křičí.

            Když duše křičí je knihou psanou za podmínek pro psaní naprosto atypických. Psal jsem ji ve chvílích mezi sháněním dřeva na zimu, učením se s kotlem na biomasu v domě, který mne postupně nechával v sobě přebývat a velkou měrou přispěl a přispívá ke zklidňování mé duše. Psal jsem také pod osobním tlakem sebe samotného, že jsem si byl vědom nedoržení termínu, přestože mi nejen přispěvovatelé vyjadřovali podporu i při zpoždění termínu.

            S jistotou jsem se v tomto období dopustil i mnoha tzv. chyb nebo nevhodností a všem, komu jsem se dostatečně nemohl věnovat obvyklým nebo dostatečným způsobem, se zde i omlouvám.       

           Kniha Když duše křičí je již napsaná. Dal jsem do ní vše. Stejně tak je to i s našimi životy. Ještě zadrhnul tisk, ale ten už řeším, vazby, ostatní odměny a vše potřebné mám před sebou na stole. Přeji  vám všem, kteří knihu už brzy konečně obdržíte, i mně samotnému, aby  se „vše, co bude příště“ dařilo s mnohem větším klidem než se dařilo doposud.. Děkuji vám, že jste vydrželi počkat a ještě několik dní vydržíte... Na e-mailu jsem zatím výjimečně, proto volejte v případě zájmu (733 412 345).

 

Zpět na výpis

  • Splněno 61 203 Kč (102 %)
  • 102 %
  • 60 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 24 Startérů

Autor projektu

Jan Pokorný - obrázek
  • projekt od Jan Pokorný
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

100 Kč

Dobrá duše

Podpora pomocí txt - až dotyčný najde bílé peříčko na nečekaném místě, je to poděkování za jeho podporu.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
300 Kč

Zvědavec

E-mailové poděkování přispěvovateli a elektronická verze knihy ve formátu nejméně .pdf. K tomu poštou zaslaná zlatá rybička ze skla, plnící tři přání, ve formě ručně vyrobeného kvalitního přívěsku na krk z malé domácí sklářské dílny.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
600 Kč

Praktik

Osobně předaný nebo zaslaný originál knihy s věnováním autora včetně zlaté rybičky na krk.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
800 Kč

Bojovník

Pro lidi s vážným onemocněním. Osobně předaný nebo zaslaný originál knihy s věnováním autora včetně zlaté rybičky na krk.
Bojovníci obdrží navíc Knihu radosti, vázanou ve světlé kůži. Více o této odměně v novinkách.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
900 Kč

Empatik

Osobně předaný nebo zaslaný originál knihy s věnováním autora včetně zlaté rybičky na krk. Dále v případě zájmu hodinová telefonická konzultace v dané tématice.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 100 Kč

Nadšenec

Osobně předaný nebo zaslaný originál knihy s věnováním autora včetně zlaté rybičky na krk a elektronická verze knihy. Dále v případě zájmu hodinová telefonická konzultace k dané tématice.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 600 Kč

Záchranář

Osobně předaný nebo zaslaný originál knihy s věnováním autora včetně zlaté rybičky na krk a elektronická verze knihy. Dále v případě zájmu hodinová telefonická konzultace k dané tématice včetně přenosného dárkového poukazu na osobní konzultaci (60 min) v Praze a okolí nebo na dvě hodinové telefonické konzultace pro někoho, komu chcete pomoci či si odpočinout od jeho dlouhodobých stesků bez viditelného posunu k lepšímu.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
2 400 Kč

Hrdina

Individuační zážitek. Nejméně dvouhodinová osobní konzultace v terénu v CHKO Český ráj za rozumného počasí. Osobně předaný nebo zaslaný originál knihy s věnováním autora včetně zlaté rybičky na krk je pro Hrdinu samozřejmostí.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
10 000 Kč

Velmistr

Velmistr bude jmenovitě uveden v doslovu knihy, stručně popisujícím klíčové momenty jejího vzniku. Pouze osobně předaný originál ručně vázané knihy s věnováním autora včetně dekorování zlaté rybičky na krk. Kromě toho si Velmistr vybere v případě jeho zájmu i místo v přírodě (v ČR), kde společně zapálíme jednoho večera slavnostní oheň a probereme do východu slunce i to, co se už tisíce let předává pouze mezi Velmistry…

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
100 000 Kč

Poutník

Poutníka v případě oboustranného zájmu a domluvy osobně doprovodím až na Konec světa jako osobní individuační mentor. Celá pouť bude trvat jen 14 dní! Společně budeme putovat do Francie, kde se napojíme v Saint-Jean-Pied-de-Port na Svatojakubskou poutní stezku. Při pouti budeme detailně probírat nejen informace uvedené v knize. Zájemce o tuto výši příspěvku prosím v rámci fair trade o předchozí kontakt pro bližší informace o přesné formě odměny. Kromě knihy „Nejen dětská duše v ohrožení“ dostane Poutník na Cestu i osobní knihu v kožené vazbě, ale bez názvu a nepopsanou…

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit