Kniha  "Nejen dětská duše v ohrožení" | crowdfunding kampaň

Novinky - Kniha "Nejen dětská duše v ohrožení"

Kniha, nabízející netradiční, ale přesto v praxi ověřené informace o podstatě psychického napětí u dětí i dospělých. Kniha, která léčí. Kniha v kůži.

Knihy

18. červen 2014

Sex, něha a podstata

Zvířata se prostě rozmnožují. Lidé kromě toho rozmnožování rádi trénují i častěji, obvykle bez následků. A někteří z těchto lidí při tom i přemýšlejí. Pardon, před tím nebo potom, jinak to není taková zábava :-)

Chci-li pochopit jakýkoliv systém (nejen tantru, třeba i ISO nebo určité náboženství), měl bych začít chápání ještě před tím, než vůbec daný systém vznikl.Jediná otázka zní:

Proč nejen tantra vůbec vznikla?

Podle mého názoru začalo lidem něco chybět. Např. hlazení, dotyky i na něžných místech, dlouhé mazlení bez vyvrcholení, milování bez početí pokaždé, když k němu dojde. Toto chybělo jedné skupině lidí. Další skupině lidí chybělo něco jiného, např. peníze, vydělané jinak než na poli nebo v Kolbence u pásu. V pravý Čas se oboje potkalo a někdo definoval tantru a jiní ji chtěli poznat.

Tantra není nic jiného, než milovat se nejen těly, ale i dušemi. Abychom ale poznali co nejvíce duši toho, s kým se do tantry pouštíme a tantru sdílíme, potřebujeme nejprve otevřenou a upřímnou komunikaci. Jinak duši dotyčného nepoznáme a do postele lezeme jen s jiným tělem...

Další faktor, který ke vzniku a podstatě tantry podle mého přispěl, byla narůstající devalvace intimity jako něčeho jedinečného a neopakovatelného v našich životech. Opakovaně učím v rámci individuačního mentoringu převážně ženy jedinečnosti jejich těla.Co máme nejcennějšího, co můžeme v našich životech někomu jinému darovat? Ne dům, auto, peníze, čas, myšlenky, ale to jedinečné je naše vůně, naše nahota, naše největší intimita v okamžicích, kdy nemáme zábrany.Nic cennějšího nemáme a mít nebudeme.

Lidé, kteří se nevnímají jako jedineční a mnohdy zoufale touží po něze, které se jim již mnohdy v dětství nedostávalo, se skoro zoufale snaží doplnit tu neviditelnou nádobu, která měla být v optimálním případě plná něhy už od dětství. Něha je k životu neuvěřitelně potřebná a kdo říká opak, tak ji jen vytěsnil. Pokud se jí nedostává dostatečně v dětství, dohání se v dospělosti. Někteří volí promiskuitu, aby později trpěli stále narůstajícím pocitem vnitřní samoty. Jiní se mnohdy přehnaně objímají a i jinak sdílí na mnoha nejen esoterických seminářích, konstelačních sezeních nebo i v rámci některých méně formálních teambuildingů. Další se vydají cestou tantry.

Neodsuzuji ani jednu z mnoha cest k doplnění toho, co chybělo a často nadále chybí, bez ohledu na to, do čeho je to zabalené a jak je to navoněné, případně kolik to stojí.

Jsem přesvědčen, že čím složitější systém nahrazuje obyčejnou něhu, tím dotyčný v budoucnu pozná i větší deprivaci, neboť chceme-li svůj život opravdově a trvale změnit, je nutné jít až na začátek.
Tantra není nic jiného, než dotýkání s láskou, sdílení těl i duší zároveň, beze spěchu i očekávání, sdílení z prosté radosti a možná i čisté lásky. Tantra je ve své podstatě o tom, s kým sdílíme, nikoliv o tom, kolik svíček a kde máme zapálených nebo jaký olej použijeme na jakou část těla.Tantra je sdílení.

Zažil jsem i jedno nádherné sdílení, kdy za polštáři v posteli byly zastrčené lahve kvalitního a vychlazeného vína a mezi dvěma nahými těly byl pekáč plný čerstvě upečeného masa a na talíři chléb. Dvě nahá těla trhala rukama kusy masa, upíjela víno z lahve a sdílela prakticky celou noc.

Tantra je o sdílení těl i duší, tantra je o upřímném prožívání přítomného okamžiku až na dřeň. Tantra je o komunikaci.Taková je polabská tantra, jak ji chápu já osobně. Je navíc zadarmo a až na dřeň naší lidské podstaty. Jen si to chce vybrat partnera, který vnímá i duši a je si vědom jedinečnosti své intimity tak, aby jí nenabízel každému na vyzvání...

Howgh :-)

Zpět na výpis

  • Splněno 61 203 Kč (102 %)
  • 102 %
  • 60 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 24 Startérů

Autor projektu

Jan Pokorný - obrázek
  • projekt od Jan Pokorný
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

100 Kč

Dobrá duše

Podpora pomocí txt - až dotyčný najde bílé peříčko na nečekaném místě, je to poděkování za jeho podporu.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
300 Kč

Zvědavec

E-mailové poděkování přispěvovateli a elektronická verze knihy ve formátu nejméně .pdf. K tomu poštou zaslaná zlatá rybička ze skla, plnící tři přání, ve formě ručně vyrobeného kvalitního přívěsku na krk z malé domácí sklářské dílny.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
600 Kč

Praktik

Osobně předaný nebo zaslaný originál knihy s věnováním autora včetně zlaté rybičky na krk.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
800 Kč

Bojovník

Pro lidi s vážným onemocněním. Osobně předaný nebo zaslaný originál knihy s věnováním autora včetně zlaté rybičky na krk.
Bojovníci obdrží navíc Knihu radosti, vázanou ve světlé kůži. Více o této odměně v novinkách.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
900 Kč

Empatik

Osobně předaný nebo zaslaný originál knihy s věnováním autora včetně zlaté rybičky na krk. Dále v případě zájmu hodinová telefonická konzultace v dané tématice.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 100 Kč

Nadšenec

Osobně předaný nebo zaslaný originál knihy s věnováním autora včetně zlaté rybičky na krk a elektronická verze knihy. Dále v případě zájmu hodinová telefonická konzultace k dané tématice.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 600 Kč

Záchranář

Osobně předaný nebo zaslaný originál knihy s věnováním autora včetně zlaté rybičky na krk a elektronická verze knihy. Dále v případě zájmu hodinová telefonická konzultace k dané tématice včetně přenosného dárkového poukazu na osobní konzultaci (60 min) v Praze a okolí nebo na dvě hodinové telefonické konzultace pro někoho, komu chcete pomoci či si odpočinout od jeho dlouhodobých stesků bez viditelného posunu k lepšímu.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
2 400 Kč

Hrdina

Individuační zážitek. Nejméně dvouhodinová osobní konzultace v terénu v CHKO Český ráj za rozumného počasí. Osobně předaný nebo zaslaný originál knihy s věnováním autora včetně zlaté rybičky na krk je pro Hrdinu samozřejmostí.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
10 000 Kč

Velmistr

Velmistr bude jmenovitě uveden v doslovu knihy, stručně popisujícím klíčové momenty jejího vzniku. Pouze osobně předaný originál ručně vázané knihy s věnováním autora včetně dekorování zlaté rybičky na krk. Kromě toho si Velmistr vybere v případě jeho zájmu i místo v přírodě (v ČR), kde společně zapálíme jednoho večera slavnostní oheň a probereme do východu slunce i to, co se už tisíce let předává pouze mezi Velmistry…

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
100 000 Kč

Poutník

Poutníka v případě oboustranného zájmu a domluvy osobně doprovodím až na Konec světa jako osobní individuační mentor. Celá pouť bude trvat jen 14 dní! Společně budeme putovat do Francie, kde se napojíme v Saint-Jean-Pied-de-Port na Svatojakubskou poutní stezku. Při pouti budeme detailně probírat nejen informace uvedené v knize. Zájemce o tuto výši příspěvku prosím v rámci fair trade o předchozí kontakt pro bližší informace o přesné formě odměny. Kromě knihy „Nejen dětská duše v ohrožení“ dostane Poutník na Cestu i osobní knihu v kožené vazbě, ale bez názvu a nepopsanou…

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit