Kniha  "Nejen dětská duše v ohrožení" | crowdfunding kampaň

Novinky - Kniha "Nejen dětská duše v ohrožení"

Kniha, nabízející netradiční, ale přesto v praxi ověřené informace o podstatě psychického napětí u dětí i dospělých. Kniha, která léčí. Kniha v kůži.

Knihy

19. květen 2014

Otevírám krabici a začínám třídit

Reakce nejen na dotazy o tom, co v knize bude...

Sedím a přemýšlím. Nespěchám a nechávám plynout myšlenky jen tak. Ozvalo se zaklepání a dovnitř mé hlavy vešla první otázka…

„Dobrý večer, já jsem se chtěla zeptat, proč má někdo deprese a jiný si ani neumí představit, jaké to je?“

„Do třiceti dní vám odpovíme“, odpovídám a dál sedím v klidu.

Otázka na mne jen tak chvíli koukala a řekla jen „Dobrá, dobrá.“ Potom se zvedla, vysadila dveře, kterými vešla a s podivným úsměvem povídá: „A tady máte mé kámošky…!“.

 

„Máme náctiletého kluka a on se pokakává. Představte si, že mu to ani nevadí, von v tom normálně i chodí třeba až do večera“, zaznělo z telefonu. Beru "kufřík", sedám do auta a jedu se podívat na to, co ho k tomu i vede…

 

Z diskuze s jinými: „Hele, to ale nemůžeš říkat, že pracuješ s lidmi tak, aby už nikoho v budoucnu nepotřebovali, to nejde.“

„A proč to nejde? Vždyť to by mělo být normální!“

Za nějakou dobu mi píše jedna paní k jejím depresím: Doba depresí je jak mlžný opar, zahalený tajemstvím vzniku a toho, co jste vlastně dělal. Jenom víte,jak strašně Vám bylo a hlavně než zjistíte, co Vám vlastně vůbec je. Pak přijdou stavy, že se trošku oklepete, vyšplháte se z černé díry a šup, něco Vás sveze zase na dno, a tak je to stále dokola.

 

Otevřel jsem tímto pro vás, návštěvníky projektu, krabici s pracovními poznámkami a úvahami, kterými se začínám probírat a skládat je do knihy…

 

Kniha bude mít dvě části. První část bude teoretická o tom, jak vnímám psychiku člověka od počátku a také i proč. Pokud porozumíme teorii, snáze se nám přenáší do praxe a i výsledky jsou skutečnější.

Druhá část knihy bude praktická. Obsahovat bude postupy a návody, jak reagovat na různé myšlenky, pocity i realitu v případech, kdy není ohroženo zdraví nebo integrita človíčka či dospělého člověka. Postupy, které chápu hlavně jako preventivní, aby se nemuselo časem psychiatrizovat.

 

A pokud si budete chtít koženou vazbu knihy šetřit i pro další generace, mrkněte sem, kde umí vyrobit hezké obaly na míru nejen knize, ale i vám.

http://www.fler.cz/blog/ctu-ctes-cteme-29293

 

Děkuji vám za důvěru i narůstající podporu.

Jan

Zpět na výpis

  • Splněno 61 203 Kč (102 %)
  • 102 %
  • 60 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 24 Startérů

Autor projektu

Jan Pokorný - obrázek
  • projekt od Jan Pokorný
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

100 Kč

Dobrá duše

Podpora pomocí txt - až dotyčný najde bílé peříčko na nečekaném místě, je to poděkování za jeho podporu.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
300 Kč

Zvědavec

E-mailové poděkování přispěvovateli a elektronická verze knihy ve formátu nejméně .pdf. K tomu poštou zaslaná zlatá rybička ze skla, plnící tři přání, ve formě ručně vyrobeného kvalitního přívěsku na krk z malé domácí sklářské dílny.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
600 Kč

Praktik

Osobně předaný nebo zaslaný originál knihy s věnováním autora včetně zlaté rybičky na krk.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
800 Kč

Bojovník

Pro lidi s vážným onemocněním. Osobně předaný nebo zaslaný originál knihy s věnováním autora včetně zlaté rybičky na krk.
Bojovníci obdrží navíc Knihu radosti, vázanou ve světlé kůži. Více o této odměně v novinkách.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
900 Kč

Empatik

Osobně předaný nebo zaslaný originál knihy s věnováním autora včetně zlaté rybičky na krk. Dále v případě zájmu hodinová telefonická konzultace v dané tématice.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 100 Kč

Nadšenec

Osobně předaný nebo zaslaný originál knihy s věnováním autora včetně zlaté rybičky na krk a elektronická verze knihy. Dále v případě zájmu hodinová telefonická konzultace k dané tématice.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 600 Kč

Záchranář

Osobně předaný nebo zaslaný originál knihy s věnováním autora včetně zlaté rybičky na krk a elektronická verze knihy. Dále v případě zájmu hodinová telefonická konzultace k dané tématice včetně přenosného dárkového poukazu na osobní konzultaci (60 min) v Praze a okolí nebo na dvě hodinové telefonické konzultace pro někoho, komu chcete pomoci či si odpočinout od jeho dlouhodobých stesků bez viditelného posunu k lepšímu.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
2 400 Kč

Hrdina

Individuační zážitek. Nejméně dvouhodinová osobní konzultace v terénu v CHKO Český ráj za rozumného počasí. Osobně předaný nebo zaslaný originál knihy s věnováním autora včetně zlaté rybičky na krk je pro Hrdinu samozřejmostí.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
10 000 Kč

Velmistr

Velmistr bude jmenovitě uveden v doslovu knihy, stručně popisujícím klíčové momenty jejího vzniku. Pouze osobně předaný originál ručně vázané knihy s věnováním autora včetně dekorování zlaté rybičky na krk. Kromě toho si Velmistr vybere v případě jeho zájmu i místo v přírodě (v ČR), kde společně zapálíme jednoho večera slavnostní oheň a probereme do východu slunce i to, co se už tisíce let předává pouze mezi Velmistry…

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
100 000 Kč

Poutník

Poutníka v případě oboustranného zájmu a domluvy osobně doprovodím až na Konec světa jako osobní individuační mentor. Celá pouť bude trvat jen 14 dní! Společně budeme putovat do Francie, kde se napojíme v Saint-Jean-Pied-de-Port na Svatojakubskou poutní stezku. Při pouti budeme detailně probírat nejen informace uvedené v knize. Zájemce o tuto výši příspěvku prosím v rámci fair trade o předchozí kontakt pro bližší informace o přesné formě odměny. Kromě knihy „Nejen dětská duše v ohrožení“ dostane Poutník na Cestu i osobní knihu v kožené vazbě, ale bez názvu a nepopsanou…

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit