kniha Můj domek - crowfunding kampaň

kniha Můj domek

Podpořte tisk knihy pro děti, která jim pomůže snít, cítit, tvořit, myslet, postavit si svůj opravdový domek. Užít legraci a naučit se něco do života.

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Prosím, podpořte vznik unikátní dětské knihy. Díky Startovači jsem vydal 2 pohádkové knihy. Nyní jsem zde potřetí s knihou, která spojuje mé tvůrčí psaní, zájem o děti, touhu inspirovat je k tvoření vlastního života a zkušenosti z projektu Svobodný domek.

Moje dcera odjakživa ráda staví domečky ze všeho možného. Přišla s nápadem, že by si chtěla postavit svůj opravdový domek. Přišlo mi to jako skvělý nápad. Protože pomáhám i dospělým v tříbení představ, vizí a cestě k vlastnímu domku, rozhodl jsem se, že jí taky pomůžu. Tak jsem jí na Vánoce napsal velkou pracovní knihu "Jak si postavit domeček".

MD_rukopis.jpg

Dost jsme si s knihou užili. Pak se stalo, že všechny návštěvy, které knihu viděly, říkaly: "To chci pro své děti taky. Vydej to!" Tak začal proces přetváření knihy do veřejné podoby - opět s pomocí ilustrátorky Barbory Šímové a grafika Jirky Karbuly.

MD_il_sazba.jpg

 

Výsledek vidíte na ilustračních fotkách. Pár slov k obsahu...

SMYSL - PROČ?

Chci podpořit děti v aktivním tvoření svého života. Pomoct jim udělat opravdovou věc, ze které budou mít radost, zjistí, že něco dokážou, a přitom se naučí spoustu dovedností pro život. Ideálně přijdou na to, že dokážou uskutečňovat své sny!

OBSAH - CO V KNIZE NAJDETE

Viděl jsem knihu o stavění domu pro děti, která začíná hypotékou a pokračuje stavěním základové desky, atd... Já vnímám dětský svět jinak. Vidím dítě, které chce mít svůj vlastí prostor, ve kterém se cítí dobře, tráví čas s kamarády, "hospodaří" a prožívá samo sebe a svůj život.

Neví nic o stavění domů, možná neumí zacházet s nářadím, nemá peníze. Ale má TOUHU! 

V první fázi se ponoříme do uvědomění, co je vlastě domek. Naučíme se o něm přemýšlet. Učíme se uvědomit si, kdo jsme a co chceme, jaké máme potřeby. Tvoříme svou VIZI. Poznáváme typy domků, materiály, jejich výhody a nevýhody, tvoříme představy.

PK_MD_v3.jpg

V druhé fázi TŘÍBÍME - jdeme více do hloubky. Jak člověk vnímá prostor, co je potřeba pro dobrou střechu, stěny, okna, apod. Objevujeme "9 měšců", které nám umožní domek opravdu postavit: chytrost, materiál, nářadí, vybavení, nadšení, dovednosti, lidé, čas a peníze. Kde získat inspiraci? Co se potřebuju naučit? Kdo mi pomůže?

(Možná ze své vlastní zaujatosti preferuji přírodní materiály a jednoduchá levná ekologická řešení. Ale na sílu to dětem necpu.)

Ve třetí fázi STAVÍME - podle nákresů a plánů, které si děti utvoří. Vše si mohou zaznámenávat na poslední stránky do "stavebního deníku", který se stane kronikou na čas vzpomínek.

PK_MD_v4.jpg

FORMA - JAK KNIHA VYPADÁ

Jedná se o pracovní knihu na tvrém papíře - 40 barevných stran velkého formátu A3. Vazba kroužková, aby se listy daly dobře otočit a snadno do knihy kreslit a psát. Tvrdý recyklovaný papír je dobrý na psaní a také dobře odolný pro přenášení.

Kromě textu je v knize kupa inspiračních ručních ilustrací. Nejsou to technické výkresy ani omalovánky. Smyslem je naťuknout inspiraci, aby děti tvořily samy. Zároveň je na různých místech prázdný prostor, otázky, tabulky, zkrátka místa, kam si děti mohou dělat poznámky.

Knihu dále oživují citáty, rady skřítka Akorátníka, tipy na vyzkoušení, úkoly k vyzkoušení - aby to bylo živé, zajímavé, čtivé, motivující...

 

PK_MD_v5.jpg

PODPORA

Veškerou práci jsme s kamarády udělali. Zbývá zaplatit tisk. Na kvalitě papíru a tisku nechci šetřit a vzhledem k velkému formátu je minimální částka 85.000 Kč. Jak mě můžete podpořit???

1. vyberte si odměnu a podpořte mě

2. řekněte o mém projektu známým a doporučte, ať jej podpoří

3. udělejte obojí :)

 

PK_MD_v6.jpg

ODMĚNY

Opět jsem nachystal odměny tak, aby to bylo win-win-win - pro vás, pro mě i pro Startovač. Chci, aby se částka opravdu vybrala, tak své odměny zde nabízím levněji, než na svém webu (ale tam případně najdete podrobnější informace). A také chci podpořit první rychlíky, kteří dlouho neváhají. Mrkněte a budu rád, když si vyberete. Kdybyste si nemohli vybrat, napište mi a třeba ještě něco vymyslím. Všechny odměny doručím do 30. června, abyste si s nimi mohli o prázdninách užít!

 

Díky moc za podporu, těším se, že se to povede!

Petr

 

PK_MD_startovac_1-2.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?