kniha Můj domek | crowdfunding kampaň

kniha Můj domek

Podpořte tisk knihy pro děti, která jim pomůže snít, cítit, tvořit, myslet, postavit si svůj opravdový domek. Užít legraci a naučit se něco do života.

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Prosím, podpořte vznik unikátní dětské knihy. Díky Startovači jsem vydal 2 pohádkové knihy. Nyní jsem zde potřetí s knihou, která spojuje mé tvůrčí psaní, zájem o děti, touhu inspirovat je k tvoření vlastního života a zkušenosti z projektu Svobodný domek.

Moje dcera odjakživa ráda staví domečky ze všeho možného. Přišla s nápadem, že by si chtěla postavit svůj opravdový domek. Přišlo mi to jako skvělý nápad. Protože pomáhám i dospělým v tříbení představ, vizí a cestě k vlastnímu domku, rozhodl jsem se, že jí taky pomůžu. Tak jsem jí na Vánoce napsal velkou pracovní knihu "Jak si postavit domeček".

MD_rukopis.jpg

Dost jsme si s knihou užili. Pak se stalo, že všechny návštěvy, které knihu viděly, říkaly: "To chci pro své děti taky. Vydej to!" Tak začal proces přetváření knihy do veřejné podoby - opět s pomocí ilustrátorky Barbory Šímové a grafika Jirky Karbuly.

MD_il_sazba.jpg

 

Výsledek vidíte na ilustračních fotkách. Pár slov k obsahu...

SMYSL - PROČ?

Chci podpořit děti v aktivním tvoření svého života. Pomoct jim udělat opravdovou věc, ze které budou mít radost, zjistí, že něco dokážou, a přitom se naučí spoustu dovedností pro život. Ideálně přijdou na to, že dokážou uskutečňovat své sny!

OBSAH - CO V KNIZE NAJDETE

Viděl jsem knihu o stavění domu pro děti, která začíná hypotékou a pokračuje stavěním základové desky, atd... Já vnímám dětský svět jinak. Vidím dítě, které chce mít svůj vlastí prostor, ve kterém se cítí dobře, tráví čas s kamarády, "hospodaří" a prožívá samo sebe a svůj život.

Neví nic o stavění domů, možná neumí zacházet s nářadím, nemá peníze. Ale má TOUHU! 

V první fázi se ponoříme do uvědomění, co je vlastě domek. Naučíme se o něm přemýšlet. Učíme se uvědomit si, kdo jsme a co chceme, jaké máme potřeby. Tvoříme svou VIZI. Poznáváme typy domků, materiály, jejich výhody a nevýhody, tvoříme představy.

PK_MD_v3.jpg

V druhé fázi TŘÍBÍME - jdeme více do hloubky. Jak člověk vnímá prostor, co je potřeba pro dobrou střechu, stěny, okna, apod. Objevujeme "9 měšců", které nám umožní domek opravdu postavit: chytrost, materiál, nářadí, vybavení, nadšení, dovednosti, lidé, čas a peníze. Kde získat inspiraci? Co se potřebuju naučit? Kdo mi pomůže?

(Možná ze své vlastní zaujatosti preferuji přírodní materiály a jednoduchá levná ekologická řešení. Ale na sílu to dětem necpu.)

Ve třetí fázi STAVÍME - podle nákresů a plánů, které si děti utvoří. Vše si mohou zaznámenávat na poslední stránky do "stavebního deníku", který se stane kronikou na čas vzpomínek.

PK_MD_v4.jpg

FORMA - JAK KNIHA VYPADÁ

Jedná se o pracovní knihu na tvrém papíře - 40 barevných stran velkého formátu A3. Vazba kroužková, aby se listy daly dobře otočit a snadno do knihy kreslit a psát. Tvrdý recyklovaný papír je dobrý na psaní a také dobře odolný pro přenášení.

Kromě textu je v knize kupa inspiračních ručních ilustrací. Nejsou to technické výkresy ani omalovánky. Smyslem je naťuknout inspiraci, aby děti tvořily samy. Zároveň je na různých místech prázdný prostor, otázky, tabulky, zkrátka místa, kam si děti mohou dělat poznámky.

Knihu dále oživují citáty, rady skřítka Akorátníka, tipy na vyzkoušení, úkoly k vyzkoušení - aby to bylo živé, zajímavé, čtivé, motivující...

 

PK_MD_v5.jpg

PODPORA

Veškerou práci jsme s kamarády udělali. Zbývá zaplatit tisk. Na kvalitě papíru a tisku nechci šetřit a vzhledem k velkému formátu je minimální částka 85.000 Kč. Jak mě můžete podpořit???

1. vyberte si odměnu a podpořte mě

2. řekněte o mém projektu známým a doporučte, ať jej podpoří

3. udělejte obojí :)

 

PK_MD_v6.jpg

ODMĚNY

Opět jsem nachystal odměny tak, aby to bylo win-win-win - pro vás, pro mě i pro Startovač. Chci, aby se částka opravdu vybrala, tak své odměny zde nabízím levněji, než na svém webu (ale tam případně najdete podrobnější informace). A také chci podpořit první rychlíky, kteří dlouho neváhají. Mrkněte a budu rád, když si vyberete. Kdybyste si nemohli vybrat, napište mi a třeba ještě něco vymyslím. Všechny odměny doručím do 30. června, abyste si s nimi mohli o prázdninách užít!

 

Díky moc za podporu, těším se, že se to povede!

Petr

 

PK_MD_startovac_1-2.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 89 480 Kč (105 %)
  • 105 %
  • 85 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 139 Startérů

Autor projektu

Petr Kubala - obrázek
  • projekt od Petr Kubala
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

100 Kč

Tralalí semínko v mp3

Pohádka Tralalí semínko v audio verzi v mp3. Ideální společník před spaním nebo na dlouhé cesty autem… Namluvil Petr Kubala, mastering Vít Začal. Zasíláme emailem.
Příběh o jednom zvídavém, veselém a velmi vnímavém semínku, které se usadilo v našem lese. Prožijete s ním kamarádství, radost i smutek, sounáležitost i vzájemnou pomoc. Pro všechny, kdo chtějí u svých dětí rozvíjet citlivost k přírodě a smysl pro radost a přátelství. (více viz web Tralalamandala)

Počet dostupných odměn: 48/50

Nelze podpořit
150 Kč

přístup do klubíku malých stavitelů

K projektu bude zřízen "klubík" na webu, kde mohou malí stavitelé získat další inspiraci v podobě fotek, článků, odkazů na další nápady, praktické návody. Mohou se zeptat, sdílet své nápady a výtvory.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
250 Kč

5 let v ráji - ebook

Inspirace pro lidi, kteří uvažují o přestěhování do divočiny. Ebook o krásách i nekrásách života na samotě u lesa. Pro inspiraci, jaké to může být, a taky pro pobavení nad příhodami všedního dne mladé rodiny. (podrobnější info na eshopu Tralalamandala). V rámci Startovače levněji.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
250 Kč

eDVD Svobodný domek

Inspirace pro nestavaře, kteří hledají pozemek, uvažují o přírodním bydlení a chtějí si ujasnit, jakou cestou se vydat, jak o stavbě uvažovat. Balíček souborů včetně příběhu stavby našeho domku a krátkého videa, a dále tipy k vašemu příběhu, užitečné odkazy. Zasílán emailem jako "eDVD" - tedy balíček souborů ke stažení. Více info na dotaz nebo na webu.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
260 Kč

kniha Tralalí semínko

podepsaná kniha včetně poštovného (levněji než v prodeji).
Pohádková kniha – příběh o jednom zvídavém, veselém a velmi vnímavém semínku, které se usadilo v našem lese. Prožijete s ním kamarádství, radost i smutek, sounáležitost i vzájemnou pomoc. Pro všechny, kdo chtějí u svých dětí rozvíjet citlivost k přírodě a smysl pro radost a přátelství. (více viz web Tralalamandala)

Počet dostupných odměn: 38/50

Nelze podpořit
310 Kč

kniha Pohádky do ranečku

podepsaná kniha včetně poštovného (levněji než v prodeji)
Kniha obsahuje 7 pohádek, ve kterých je kus legrace, kus moudrosti a kus krásna. Najdete v nich pestrá témata ze všedního života. Pestré ilustrace se spoustou detailů umožňují dětem nalézat nové detaily i při opakovaném čtení. Kromě pobavení a příjemného času vám příběhy mohou pomoct se situacemi, které doma zažíváte. (podrobnosti viz web Tralalamandala)

Počet dostupných odměn: 43/50

Nelze podpořit
350 Kč

kniha Můj domek - pdf

kniha Můj domek v elektronické podobě ve formátu pdf. Pro lidi, kteří nelpí na papíře, nebo si chtějí udělat svůj úsporný výtisk. Zaslaná emailem.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
500 Kč

kniha Můj domek pro rychlíky

Kniha Můj domek, autorsky podepsaná, s láskou zabalená. Poštovné balíku formátu A3 je v ceně! (což je levnější, než plánovaná cena v prodeji). Pro prvních 60 rychlíků, kteří neváhají, navíc ještě o 50Kč levnější :)

Odměna vyprodána: 0/60

Nelze podpořit
550 Kč

kniha Můj domek

Kniha Můj domek, autorsky podepsaná, s láskou zabalená. Poštovné balíku formátu A3 je v ceně! (což je levnější, než plánovaná cena v prodeji).

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
650 Kč

Kniha + přístup do klubíku

Výhodný balíček: kniha Můj domek + přístup do klubíku pro mladé stavitele. K projektu bude zřízen "klubík" na webu, kde mohou malí stavitelé získat další inspiraci v podobě fotek, článků, odkazů na další nápady, praktické návody. Mohou se zeptat, sdílet své nápady a výtvory.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
900 Kč

Extra výhodný balíček

Extra výhodný spořivý balíček pro děti i dospělé:
pro děti: kniha Můj domek + přístup do "klubíku".
pro dospělé: inspirace pro lidi, kteří hledají pozemek, přemýšlejí o stavbě, zajímá je přírodní život.
elektronické DVD "Svobodný domek" + ebook "5 let v ráji". Případné více info najdete v mém eshopu na Tralalamandala nebo napište či zavolejte.

Počet dostupných odměn: 19/30

Nelze podpořit
1 000 Kč

2 knihy Můj domek

2 knihy Můj domek, autorsky podepsané, s láskou zabalené. Poštovné balíku formátu A3 je v ceně!

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 250 Kč

online kurz Aby děti kvetly

Inspirace pro rodiče o síle slova, komunikaci s dětmi a o smyslu tvoření vlastních příběhů. I když se necítíte jako tvůrci a vypravěči, objevíte zdroje tvořivosti, chuť a jednoduchý návod, jak si pomoct k tvoření šťavnatého života se svými dětmi. Více info na dotaz, nebo na mém webu pod názvem "Aby děti kvetly". V rámci Startovače navíc přidám zdarma ebook "Nejkrásnější příběhy pro vaše děti", s ještě další inspirací.

Počet dostupných odměn: 5/5

Nelze podpořit
4 000 Kč

půldenní workshop

Půldenní workshop pro vaši organizaci na zvolené téma z mého rejstříku: zážitková pedagogika, utváření vztahu k přírodě, síla slova a tvoření příběhů, urychlovač snů pro přírodní bydlení, nebo vypravěčsko-divadelní představení. Termín dohodou. Doprava nad 100km také dohodou. Ozvěte se pro konkrétní domluvu.

Počet dostupných odměn: 2/5

Nelze podpořit