Kniha Jediný syn - crowfunding kampaň

Kniha Jediný syn

Knižní zpracování utajené povídky Rudyarda Kiplinga s Mauglím v hlavní roli. První kniha Knihovničky Bobří stopy. Ilustruje Petr Modlitba.

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Redakce časopisu Bobří stopa, která vychází pro všechny oddíly, kluby, samotáře, trampy, zálesáky, indiány i vodáky, nepřetržitě již od roku 1992, se rozhodla učinit další významný krok a podpořit klasická, stará dobrá dobrodružství vyjádřená jak literárně, tak výtvarně založením nové edice Knihovnička Bobří stopy.

Pro začátek (u první z plánované edice) jsme vsadili na tři osvědčená jména. Tím prvním je slavný anglický spisovatel Rudyard Kipling, který již v roce 1893 napsal povídku o Mauglím, která však v jeho Knihách džunglí nikdy nevyšla. Povídku jsme tedy nechali nově přeložit z anglického originálu milovnicí Kiplingových děl a výbornou překladatelkou Věrou Kláskovou. 

jedinysyn.jpg

Ukázka jednoho kvaše z připravované knihy.

Druhým osvědčeným jménem je Petr Modlitba, brněnský malíř, který přijal nabídku knihu ilustračně doprovodit. On sám bere jako výzvu těmito ilustracemi složit poctu Zdeňku Burianovi, geniálnímu malíři, který nezapomenutelně ilustroval známější Knihy džunglí. Pro knihu připravuje jak černobílé kvaše (mistrovskou techniku Zdeňka Buriana), tak negativní kresbu černou tuží na bílý papír (techniku, kterou Zdeněk Burian použil právě pro Knihy džunglí).

Třetí výraznou postavou, která přijala nabídku spolupráce na knize, je přední český odborník na dobrodružnou literaturu Milan Krejčí. Ten nejenže dal prvotní impuls k vydání knihy, ale také povídku doprovodí bohatým doslovem.

titulka.jpg

Ilustrace na titulní stranu připravované knihy.

Kniha vyjde v pevné vazbě, formát 17,5 x 24,5 cm, počet stran: cca 50. Součástí budou tři celostránkové barevné kvaše a několik dalších kreseb z dílny Petra Modlitby a řada dalších obrazových materiálů. Křest knihy je plánován 25. listopadu 2017 v Brně.

negativni.jpg

Ukázka pracovní verze negativní kresby.

© Petr Modlitba.

 

Co si o tomto projektu myslíte?