Kniha INDIÁNI - crowfunding kampaň

Kniha INDIÁNI

Pomozte nám s výrobou netradiční dětské knížky o INDIÁNECH! Objevujte s námi život původních obyvatel Severní Ameriky...

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Jako většina pražských dětí 80. tých let jsme se celý rok těšili na tábor. Spát pod širákem, sedět u táboráku, udělat si luk a hrát si třeba na indiány... Jenže v té době bylo všechno "americké" nedostupné, takže jsme vyrůstali na německých májovkách. Teď, když máme syny my, prožíváme to znova s nimi. Už jim ale chceme vyprávět o pravých indiánech, amerických.

Proto jsme připravili obrázkovou knihu pro děti i pro jejich rodiče, kde se společně rozjedeme prérií Severní Ameriky a ochutnáme život původních obyvatel – Indiánů. 

Zvolili jsme netradiční formu zpracování (s prostorovým indiánským táborem) a za to se dneska platí. Chceme, aby byla přehledná, srozumitelná a přitažlivá pro všechny malé indiány. Ctíme poctivou práci českých knihařů a neutečeme za nižšími cenami do Asie. Proto jsme se obrátili na vás, startovače.

A co se vlastně v knize dozvíme? ... Jak prérijní indiáni dobyli Velké pláně, jak žili, lovili, jaké udržovali tradice, kdo to byl Geronimo či Sedící býk, jaká byla symbolika indiánských per,  jaký odkaz si můžeme uchovat pro dnešní dobu a mnoho dalších zajímavostí.

Všechny originální ilustrace Milana Tesleviče, známého zejména z Foglarových Rychlých šípů, vycházejí z dobových pramenů či dochovaných fotografií a nebyly dosud publikovány. Odborným konzultantem knihy je legendární cestovatel a náčelník kmene Kikapů, pan Miloslav Stingl, který se zároveň stal kmotrem knihy.

Kniha formátu 22x32 cm má 36 stran a více jak 70 ilustrací. 

vizual_dvoustrana.jpg

Protože ctíme řemeslo, je každý výtisk ručně lepen a kompletován. Svým příspěvkem pomáháte tento poctivý styl práce uchovat i pro další plánované knihy ediční řady.

Kniha o prérijních Indiánech je první z připravované řady Edice Marwin. Zkrátka plníme si naše klukovské sny a třeba jsou to i ty vaše... Máte se na co těšit!

Věříme, že přispějete na krásnou věc a uděláte radost sobě i svým dětem.

Sledujte nás na facebooku MARWIN EDITION, kde každý den zveřejníme nějakou "ochutnávku".

Jako poděkování za vaši podporu vám nabízíme tyto odměny...

odmena1.jpg

odmena2.jpg

odmena3.jpg

 

odmena9.jpg

odmena8.jpg

odmena44.jpg

odmena6.jpg

odmena7.jpg

 

odmena5.jpg

 

 

Pokud se cílová částka nevybere, vaše peníze vám budou v plné výši vráceny!

DĚKUJEME VŠEM! HOWG!

 

Co si o tomto projektu myslíte?